Blogger AMP Temaları

Blogger AMP Temaları
tarihinde eklendi, 336 kez okundu.

Blogger AMP Temaları

Blogger AMP temaları sakıncalı adlı yazıma başlıyorum. Blogger platformunu kullanan Bloggerlara blog kullanıcılarına gerçekten bu yazımı yazıyorum. Merak edenler blog kullanarak Blogger panelinde kendi kendine AMP yazılarına bakıp AMP temalarına bakıp tek tek blogunda deneyenlere sesleniyorum. Ben denedim sakıncalı !!! Kullanmayın Blogger’da AMP temasını veya AMP temalarını asla denemeyin. Bende denedim oradan biliyorum. Google AMP uygulaması ile büyük ve geç açılan haber magazin bloglarını sitelerini daha hızlı açmayı amaçladığından dolayı bu projeyi sunmuştu.

Fakat Blog kullanıcıları bunu hemen Blogger bloglarına sitelerine kurmaya çalıştı. Bende itiraf ediyorum denedim. Ama sorunlar yaşadım. Blogger AMP teması sorun çıkarıyor. Hatta deneyin ve görün. AMP kurdum ve Google Search Console bana uyarı gönderdi. Sitemde sorunlar olduğunu yanlış kodların bulunduğu trafiğinizi engelleyen uyuşmayan ciddi derecede html kodunun uyuşmadığı mesajını aldım. Yani Google bana resmen dedi ki Blogger için AMP teması neyine dedi. Yani Bir blog yazarı olarak AMP ye ne gerek var dedi.

Blogger AMP temaları Google için sorun olmakta. Google bu yönden hemen kod uyuşmadığı zaman yada hata olduğunda bizi uyarma özelliğini seviyorum. Google Gibi Getir özelliğini seviyorum. Siteme gelen botlar tarayarak blogumu bana hemen dönüş yapıyorlar. Bu yüzden search console özelliği baya işimi görüyor. Diyeceğim şudur. AMP temaları için Blogger kullanıcıları heves etmeyin. Sorunlar da beraberinde geliyor. Blogger AMP temalarında yaşanan sorunu da şimdilik nasıl giderileceği hakkında detaylı bir yazı da yok. Hatta reklam ve Gedget kurulumu da sınırlı oluyor.

Bu da dolaylı olarak reklam gelirinizi etkiliyor. Bu yüzden sizlere AMP temasını kurmanızı önermiyorum. Bide bu bazı sitelerde AMP kurulumu için Bloggera özel kodlar paylaşılıyor. Genelde kodlar teknik olarak sistemi kod yapısını değiştirdiği için sorunu ortadan kaldırıyor fakat sağlıklı bir tema görevi görmemeye başlıyor. AMP temalarından BLOGGER blogunuzu uzak tutun daha karlı çıkacaksınız. Blogger AMP temaları nı İlerleyen zamanda daha detaylı bir güncelleme gelirse veya Bloggerin kendisi bir güncelleme ile ayak uydurursa bilemem ama şimdilik sizler Bloggera AMP temasını yüklemeyin sakıncalı.

Eğer yeni bir blog açmayı isterseniz eğer buradaki yazıma bakın. Fakat dediğim gibi blogger kendisi uygun bir sistem oluşturmadan sizler AMP temalarından hiç birisini yüklemeyin. Yüklerseniz trafik ve ciddi bir sorunlar karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden Blogger AMP temaları sakıncalı yüklemeyin. Benden bir öneri olarak alacaksanız normal temalardan kurup sitenizi en azından sakıncalı bir görünüm ve kodlama ile karşı karşıya bırakmayın. Sizler de AMP temaları yerine Sizin için seçtiğim 2017 En iyi Blogger Temaları adlı yazıma bakıp oradan sitenize uygum temaları indirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git