Blog Açma

Blog Açma
tarihinde eklendi, 422 kez okundu.

Blog Açma

Blog açma herkesin istediği ve kazanç sağlama veya kendisini anlatmak için bir araç oldu. Blog şu anda internet ve mobile netin gelişmesiyle değişen ve gelişen bir hal aldı. Herkes duydu ve düşüncelerini blog veya blog tarzı sosyal medya ile gerçekleştiriyor. Bu araçlar ile asıl amaç web dünyasında yer almak. Web dünyasının da vazgeçilmez ve kazançlı bir dünya olduğunu belirtmek isterim. Blog açma bu dünyada yer almaya, bir pay sahibi olmaya en büyük adaptasyon yeridir. Yani sosyal medya vs benzeri yerlerde dolaylı ama blog ve site açarak ise doğrudan yer alınmaktadır. Mesela bir olay hakkında düşüncenizi belirli sosyal medya araçlarında duyurmak az kitle ve az kullanıcıya ulaşırken, blog veya sitenizde duyurmak binler hatta milyonlara ulaşarak kalıcı bir halde kalmaktadır. Bu yüzden de blog  en mantıklı iş olacaktır.

Blog açma bize ne katacak?

Blog . kazanç isteyene kazanç, kitle sahibi olmak isteyene kitle, meşhur olmak isteyene ün, pazarlama isteyene pazar, tanınmak isteyene tanıtım, satış isteyene müşteri, yani her şey buradan b. açma ile web de olacaktır. Blog açma ile para kazanmak isteyenlere kazanç sağlama imkanı da veriyor. Bu aralarda blog açma genel sebebi bir ankette en çok istenilen sebep ise kazanç sağlamak olduğu belirtilmiş. Daha sonra ise de kişisel blog ve yaşama dair anılar gelmiş. Yani en başta blog açma sebebi para kazanmak olmuş. Bizlerde bu amaca yönelik hareket etmesek te kazanç sağlamak yazdıklarından dolayı para elde etmek iyi bir duygu olacaktır.

Yani emekten verilen duygu bilgi ve tecrübeden kazanılacak para insana özgüven ve heves katacak daha da şevklendirecektir. Elbette para ön planda olmasa da yan gelir elde etmek daha fazla yazma daha fazla kazanma olduğu için iyice de yazma bloga bağlanma sebebi olmaktadır. Kimi bloglar reklam almadan binlerce takipçisi olduğu halde para kazanmadan devam etmektedir. Bu blog sahiplerinin gerçekten kazanç yapma para kazanma gibi bir gayesi yoktur. Ama böyle bloglar parmakla sayılacak kadar azdır. Blog açma kısmını para kazanmak için değil de gerçekten bir şey katma, kendisini ispatlama veya sadece fayda sağlama amacıyla yapanlar da var. Dediğim gibi ama parmakla sayılacak kadar azdır. Blog Açma Rehberi

Blog Açmak için uygun siteler

Blog açma hayaliyle blog hayatına başlayanlar şu an araştırma yapmaktalar. Belki bu yazımda blog açmak isteyen fakat seçim yapmayı düşünenler için benim tercihimi dikkate alın. Ben iki blog sitesini tavsiye ediyorum. B. açma hayalinizi iki blog sitesinde devam ettirebilirsiniz. Bunların Biri Blogger, diğeri ise WordPress bana kalırsa bunlardan başka bir blog sitesi kurmayın. Blogcu filan da bu iki tercihi düşünmez iseniz üçüncü şık olarak da kurabilirsiniz. Şimdi b. açma düşüncesinde olanlar iki ana blog sitesi üzerinde düşünmektedirler. Benim tavsiyemi almak düşüncemi sormak isterseniz tercihiniz basit ve kolay olsun diyorsanız Blogger, profesyonel ve daha iyi bir webmaster seviyesinde ise WordPress kurun derim. Her ne şartlarda olursa olsun diyorsanız WordPress kurmanız tarafındayım.

Daha fazla özelleştirme seçenekleri WordPress sitesinde mevcut. O da size daha iyi bir blog deneyimi sağlayacaktır. Siz b. açma konusunda beni dinlemek isterseniz WordPress kurun. Pişman olmayacaksınız. Ama ben Blogger kullanıyorum. Biraz basit kaldı keşke başta WordPress kurulumu yapsaydım iyidi ama yazılar olsun hit kaybı yaşamamak için değişim yapamıyorum. İnşallah bu şekilde Blogger basit devam etmez ederse ne olursa olsun değişmek durumunda kalacağım. Fakat şunu belirteyim sitenizi kendi alan adınızla devam etmek isterseniz WordPress ücretli, Blogger olursa ücretsiz olacaktır.

Bloggerin en önemli artısı ücretsiz oluşudur. WordPress ten en iyi artısı budur. Başka da artısı yok gibi sadece Google’la da daha yakın çalışma için de olduğundan kolay bir şekilde Seo’ya olanak sağlıyor. Ama seo araçları olsun tema olsun bu kez de WordPress daha avantajlı oluyor. Blog açma hayalini düşünüp benim yazımı okuyan arkadaşlara sonsuz teşekkür ediyorum. Birde sorularınız varsa yorum kısmından sorabilirsiniz. Blog açma üzerine başka görüşleriniz varsa yazmayı unutmayınız. Blog Açma yazımızı lütfen paylaşmayı unutmayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git