Alexa Sıralamasını Etkileyen Faktörler

Alexa Sıralamasını Etkileyen Faktörler
tarihinde eklendi, 394 kez okundu.

Alexa Sıralamasını Etkileyen Faktörler

Alexa sıralmasını etkileyen faktörleri sizlere bu yazımda yazacağım. Alexa bildiğiniz gibi sitenin sosyal ve doğal yollarla birde reklam yoluyla ziyaretçi sayılarından ve doğal gelen ziyaretçilerin ortalaması ile verilen Ülke ve Dünya sıralmasının bulunduğu sitedir. Bu aralarda Alexa Kapandı mı? Diye sorular var ve Alexa ücretli mi ? diye sorular var. Bende bu soruları sizlere yazılarımda cevapladım. Şimdi de bana sorulan sorular ğzerine Alexa Sılamasını etkileyen faktörler neler onu anlatacağım. Ve Alexa sıralaması iyi olduğu halde bazı sitelerin ziyaretçi sayıları gayet düşük oluyor.

Bana gelen mesajla üzerine ben bu konuyu da ele alacağım. Bende biraz bu olaydan çektim diyebilirim. Ziyaretçi sayım az iken Alexa sıralamam gayet iyi idi. Hatta 50.000’ler de filan sıralamam vardı. Fakat ziyaretçi sayım gayet azdı. Bunu sebebini araştırdım. Alexa sıralamasının iyi fakat ziyaretçi neden az sebebini buldum. Arkadaşlar Alexa sıralamasının gelen her türlü ziyaretçiyi tekil çoğul fark etmeden siteyi sıralamaya tabii tuttuğunu öğrendim. Yani Alexa sıralamasını etkileyen faktörleri her şey etkilemektedir.

Alexa sıralamasını etkileyen faktörler;

 • Google dan gelen trafik
 • Özgün ve kaliteli yazılar ( en önemlisi budur) bunu yaparsanız zaten fiğerleri yavaş yavaş gelecektir.
 • Facebook ve Twitter gibi sosyal platfaormlardan gelen trafik
 • Google plus ve Google ile alakalı sosyal platformlardan gelen trafik
 • Başka sitelerden gelen link tıklaması
 • Reklam ve adwords ten gelen organik olmayan hit
 • Organik arama ile Google üzerinden gelen hit
 • Yandex ten gelen hit
 • Bing Yahoo gibi arama motorlarından gelen siyaretçiler
 • Sitenizden dışarıya giden linklerde de botlar sizi görüp ona göre ziyaretçi vermektedir
 • Tarayan botlar da alexa sıralamasını etkilemektedir.
 • Uygulamalardan gelen trafik (mesela haberler.com sitesinin extra bir uygulaması da var oradan da veri ve ziyaretçi alındığı için bu da Alexa sıralamasını etkileyen faktörler arasında

Alexa Sıralamasını etkileyen Faktörleri anlattık. Bu yukarıdakileri etkili ve iyi bir şekilde gerçekleştirebilen ve devamlılığını sağlayan site veya blog yöneticileri Daima Alexa Sıralaması iyi olacak ve iyi kalmaya da devam edecektir. İyi bir SEO yönetimi ve SEO kampanyası da sizi gerçekten bunları sağlayarak Alexa Sıralamasını yükseltecektir. Bu da benim alexa sıralamam hakkında yazdığım yazıdır bakmayı unutmayın. Alexa Sıralamam Yükseliyor!  Bu yazıma bakabilirsiniz ve kendi alexa sıralamanızı da oradaki linkten hesaplayabilirsiniz. Sizler Alexa Sıralamasını Etkileyen Faktörleri yazdım. Şimdi de gelen soruları cevaplayacağım.

Alexa Sıralamam iyi fakat neden ziyaretçim az ?

Alexa sıralamam gayet iyi fakat ziyaretçim çok sebebi nedir diye merak ediyorum diye aldığım mesajlardan bu yazıma eklemek istedim. Şimdi yukarıdaki faktörlere baktığımız zaman Alexa Sıralamasının ziyaretçiyi değil de ziyaretçinin alexa sıralamasını etkilediğini gördük. Yani gelen sorulara bakarak bunları soran arkadaşlarıma bu yazıyı yazdım. Bur yazıda Alexa Sıralamasını Etkileyen Faktörlere baktıklarınız da siz bu faktörleri iyi tuttuğunuz zaman zaten ziyaretçiniz artmış oluyor demektir.

Ya da yavaş yavaş ziyaretçi sayılarınız artacak demektir. Ziyaretçi sayılarını arttırmanın yolu buradaki yazdığım maddelere dikkat ederek onları uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz.  Gelen sorulara cevabımı tekrar veriyorum. Alexa sıralaması ziyaretçiyi değil gelen her türlü ziyaretçi Alexa Sıralamasını etkilemektedir.

Alexa Sıralamasını Etkileyen Faktörler Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Dnd Can dedi ki:

  En önemlisi google den gelen trafik, ama o da pek göndermiyor 🙂

  1. Nuri OZKAN dedi ki:

   Anahtar kelimeye göre yazılarını yaz birazda bilimsel olursa eminim trafik gelecektir Google dan

Sayfa başına git