Alexa Sıralaması Yükseliyor !

Alexa Sıralaması Yükseliyor !
tarihinde eklendi, 452 kez okundu.

Alexa Sıralaması Yükseliyor !

Öncelikle Alexa sıralaması nedir onda bahsedeyim. Alexa sıralaması bir sitenin yazım ve yazdığı içeriklerin özgünlük ve kalitesine bağlı almış olduğu Türkiye ve Dünya sıralamasıdır. Alexa bunu düzenleyen şirketin adıdır. Gani Alexa sıralaması buna baktığımız şirketin sitenin adıdır. Bu ada göre sitemizin değer sırası bulunmaktadır. Bende bundan tam bir ay önce tam 150.000 Türkiye ve 6.000.000 ise dünya sıralamasına sahiptim. Yaklaşık bir aydır yazmaya devam ediyorum. En az haftada üç yazı yazıyorum. Bazen 4 de oluyor. Bu sayede bir bir alexa sıramın yükseldiğini yanı sıralamada daha iyi olduğumu gördüm. Alexa sıralamam yükseliyor. Ben yazdıkça da devam ediyor. İnşallah ilk hedefim 10.000 kişi içine girmek. Fakat şunu demek istiyorum ben Alexa sıralamamı bir ayda tam kaç bine çektim desem inanırsınız. Tam 37.180 oldum. Ben bunlara baktıkça da kendi kendime daha fazla yazmak istiyorum. Yazdıkça da yazasım geliyor.

Alexa Sıralama hedefim 10.000

Alexa sıralaması gayet iyi ve başarılı bir şekilde yükseliyor. Gururluyum. Verdiğim emeklerin karşılığını alacağım inşallah bu emeğe biraz da fazla verdiğim emeğe değer bir sıralama olarak kendimi ilk 10 .000 içerisinde bulacağım. Sizlere birazdan Alexa sıralamasında nasıl bir hız ile düştüğümü anlatacağım. Resimler de çektim. Bu resimleri de paylaşacağım sizinle. Hatta devamlı bu yazımı güncelleyeceğim. Yazdıkça Alexa sıram yükselecek yükseldikçe de ben sizlere bu yazımı güncelleyip daha iyi yerlere geleceğim. Bu durumda Alexa bizlere doğru ölçümü vermektedir. Sizde benim sitemin en son sıralamasına bakmak isterseniz buradaki adresi kullanabilirsiniz.

Nuri ÖZKAN Blog olarak Alexa sıralamam ne durumda  bakalım;  https://www.alexa.com/siteinfo/nuriozzkan.com Adreine bakın ve benim en son güncel alexa sırama bakabilirsiniz. Siz kendi alexa sıralamanızı merak ediyorsanız da hemen yukardaki adres kısmının son kısmındaki nuriozzkan.com yazan yere kendi sitenizi yazıp alexa sıralmanızı öğrenebilirsiniz. Bununla ilgili detaylı yazıma buradan ulaşabilirsiniz.  Yoksa Alexa ücretli mi oldu ? Bu yazımıda okuyabilirsiniz. Şimdi de sizlere ilk halini çekmedim ama bir ay önceden yaklaşık 150.000 kişi iken şimdilerde en son indiğim sırayı paylaşacağım. Hatta Alexa sıralamam yükseldikçe yani sayım git gide düşük haneli sayılara imdikçe daha da kaliteli içerikler üretiyorum demek oluyor.

Alexa Sırlamasına Fayda sağlamak için ayda kaç adet yazı girilmeli ?

Alexa sıralamasında İlk hedefim dedim ya 10 bin içerisinde olmak o bayağı başarı gerektiren ve devamlı çalıma gerektiren bir iş olacaktır. Onu da birhayli zorlanmadan kaliteli yazı ve güzel trafik ile bunu sağlayabilirim. Bira zor olacak ama imkansız değildir asla. İlk hedefim Alexa 10.00  olmak ve oradakalıcılık sağlamak olacaktır. Hani Türkiye de kaç bin site ve kaliteli içerik üreten site varken ben de bu 10.000 içerisine girersem demektir ki artık birşeyler başarabiliyorum. Alexa sıralması olarak bu hedef gayet çaba gerektiriyor. Ayda en az 20 yazı yazmam gerek. Bu bu kadar basit değil fakat imkansız da diyemem  iki günde bir kaliteli yazı yazarsam bana yetecek kadar bir dereceye inerim alexa sıralaması olarak. Bu arada kulağıma gelen Alexa Kapandık mı ? Sözlerini getiriyorum aklıma. Bununla da ilgili yazımı yazmıştım. Alexanın en son güncel hali ile ilgili yazım mevcuttur. Sizde okuyabilirsiniz.   Artık kendi fotoğraflarıma Alexa Sıralaması esnasında çektiğim ekran fotoğraflarıyla takip edebilir sıralamama bakabilirsiniz. Dediğim gibi yukardaki verdiğim adresten de kendi Alexa mevcut sıralamanıza bakabilirsiniz.En son buraya alta doğru yazacağım Alexa sıralamamı güncellendikçe buraya yazacağım. Şimdiden hedefime kaldı 27 bin kişi onları geçersem eğer daha benden ötesi bir performans oluyor. Daha iyi oldukça da alta resmi güncelleyerek gidiyorum. Alexa sıralamamı yazıyorum en güncel hali en altta olacak.

üç gün sonrasında ise baya bir yükseliş ile tam 6 bin kişinin üstüne çıktım hadi hayırlısı bakalım.


Bir hafta sonra ise

<

Alexa Sıralaması Yükseliyor ! Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Alexa ile ilgili daha önce bir iki yazı okumuştum,bu yazı bana tekrar bakmamın zamanı gelmiş diye hatırlatıcı oldu 🙂

    1. admin dedi ki:

      Aynen bakalım inşallah ilk 10 bin içerisindedirsiniz siz benim hedefim de o hadi inşallah nice sıralar yükselmek dileğiyle. Yorumunuz için sağolunn

Sayfa başına git