Hazır Blogger Temalarında Hile var!

Hazır Blogger Temalarında Hile var!
tarihinde eklendi, 340 kez okundu.

Hazır Blogger Temalarında Hile var!

Blogger, blog hayatında en onemli yere sahip içerik barındırıcısı hem de site paneli olarak, blog ve yönetim sunuyor. Blogger hem hazır tema ile hem piyasada ücretsiz tema ile hem de kendinize has html kodları ile kişisel tema yapma veya yükleme hakkına sahipsiniz.
Blogger temasının bu kadar kolay ve yapılabilir oluşu bir anlamda tehlikeyide meydana getirmekte.

Özellikle de piyasadaki temalara çok dikkat etmeniz gerekiyor. Ücretsiz yazılan temaların %80 i hileli durumda ve hepsinde site kodlaması hit çalma vs durumları bulunmakta. Bu da detaylı bir tema araması veya kebdi kodlamanızı yapmanızı yada güvenilir bir webmasterdan tema yaptırmanız gerekiyor. Bu sayede kendi temanızın bilincinde olacak temanızdan hile ile ziyaretçi çalamayacaklar. Bunu size anlatmak istiyorum. Arkadaşlar Blogger tamasında bazı şifreli kodlar bulunuyor. Bu şifreli kodlar genelde adres veya görünürde size adres vs olarak görünmezler. Bazı özel programlar ile kendisini gizleyecek koda dönüştürülüp sitenizin hazır temasına yerleştirilirler. Sizlere bu ipucunu vermek için bu yazımı yazdım. Ve birde siz de rastlamıştırsınız. Hazır Blogger Temalarında Hile var

Bu hazır temaların alt kısımlarında copringt tarzında birşey yazar ve site sahibi kendi imzasını bırakmıştır. Buradan siteye yönlendirme yapar. Ve temayı düzenleyen kişi bunu kaldırırsa tema bozulur. Yani o temayı bozduran kod vardır. Bu da blogger tema hilesini ortaya çıkarır. Bunu bütün webmasterlar kullanır. Bu bir nevi imzadır. Siz o alttaki yazan yeri silince kaydet deyince kaydeder fakat sitenize girdiğiniz zaman sizi direk olarak sitenizden atar ve tema sahibinin sitesine yönlendirir.
Gel gelelim bu kod nerede bulunur. Nasıl durumlarda bulunur. Bu blogger temasındaki hile kodunu nasıl bulacağız. Bu blogger temasındaki yönlendirme kodunu nasıl bulacağız?Arkadaşlar blogger paneline girdikten sonra birazcık zaman alacak birşey yapacağız. Az çok kod okuma bilginiz vardır umarım. Öncelikle siz yeni bir sayfada www.unphp.net adresini açın. Bi kod ayrıştıran bir site işinizi bu program yardımı ile göreceksiniz. Bu program kod ayrıştırması yapıyor.

Daha sonra arkadaşlar temanıza girip <script> kodlarına bakınarak farklı ve alakasız veya amaçsız duran kodları </script> kodunu bulana kadar kopyalayın yani kodun açılış ver kapanışını bulun. Daha uzun ve güvenilir olsun diyorsanız bildikleriniz hariç diğer bütün kodları deneyin. Biraz zaman alacak ama bulunca sitenizi temizleyeceksiniz. İşte o zaman da mutlu sona ulaşacak. İstediğiniz temayı yönlendirme yapmadan kullanacaksınız. Sitedeki kodları bulup kopyalayın. Ve biraz önceki açılan pencerede www.unphp.net sitesinde pencerenin içine yapıştırıp alttaki butona basın. Ve daha sonra scripte değişik kodlar var diye uyarı verecektir. Anlarsınız. Daha sonra da bulana kadar bu şekilde aramaya devam edin. Bulunca kodu farklı olduğunu anladığınız anda ya orjinali ile değiştirin yada silin gitsin. Zaten size orada orjinalini de gösterecektir. Ama tavsiyem silin. Daha sonra da sitenin alt kısmında bulunan kodları silseniz dahi artık site yönlendireme yapmayacak, blogger temanızdaki hile ortadan kalkacaktır.

Blogger temasındaki hileli olan yönlendirme bu sayede çözülmüş olacaktır. Bu sitelerde temalara konulan bir imza gibidir. Aman dikkat edin site hitinizi çalmaya çalışanlar olacaktır. Onlara aman vermeyin. Böylelikle blogger bloğunuzun hiti orijinal olarak devam edecek, kimse sizin hitinizi çalamayacaktır. Blogger tema hilesi veya temadaki gizli yönlendirme bu şekilde önlenmiş oldu. Yapabilen arkadaşlar varsa alt taraftaki yoruma yazmayı unutmayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git