Blogger Adres Linkindeki Tarihi Kaldırma?

Blogger Adres Linkindeki Tarihi Kaldırma?
tarihinde eklendi, 582 kez okundu.

Blogger Adres Linkindeki Tarihi Kaldırma Nasıl Oluyor?

Blogger adres linkindeki tarihi kaldırma için bu metni yazdım. Blogger adres linki içerisinde alan adından ve blog isminden sonra ilk olarak yıl ve tarih görünmektedir. Yani örnek olarak size göstermek istiyorum. Mesela yazımın birisinin adres linki bu şekilde https://www.nuriozzkan.com/2017/04/blog-yazmak.html olmaktadır. Ve bu yukarıdaki kırmızı yazan yeri adresten kaldırmak için bu yazıyı ele aldım.

Blogger yazı linkinde bulunan tarih yani ay ve yıl bütün Bloggerin temel özelliğidir. Blogger bu adres linkini kaldırmaya izin vermemektedir. Bu adres kalkmamaktadır. Arkadaşlar Blogger bu adresten asla ve asla vaz geçmemektedir. Bunun kod ve sistemsel olarak hiç bir şekilde kaldırılması mümkün değildir. Yukarıdaki linkte kırmızı yazan yeri asla kaldırmayı düşünmüyor. Amaçsızca da Blogger buna ısrar etmekte vazgeçmeyi de düşünememektedir. Google ile artık anlaşma gereği yada ne kolaylık sağlıyorsa bilinmez bu bütün bloggerlar tarafından sevilmeyen bir durumdur. Bunu herkes gitsin diye beklenirken Blogger hala onu diretmektedir. Bu da gereksiz bir inat diyebilirim.

Blogger sistemi genel olarak bu şekilde hatalar olsa da eksikler olsa da şu an en çok kullanılan bloglardan birisidir. Ama birinciliği kaptırdıktan sonra artık bu adresteki tarih kısımını kaldırsa da fayda etmeyecektir. Bu gidişle de Blogger birinciliği WordPress blog sitesine kaptıracak gibi görünüyor. Mesela eksiklerden birisi bu adres linkindeki tarih kısmıdır. Bir diğeri ise kişisel seo paneli olabilir. Oradan yazılan yazının kalitesine bakıp ona gore paylaşım yapabiliriz. Tıpkı WordPress panelinde olan SEO programları gibi bir destek paneli konulabilir. Bir diğer eksik ise şudur bloggerdeki alan adındaki www uzantısının ana adres olarak eklenmesi zorunluluğu. Yani adresi illaki www.nuriozzkan.com şeklinde ekliyoruz. Yani şu şekilde olmuyor.    nuriozzkan.com şeklinde yazılabilir.

Blogger yazı linkinde tarihi de kaldırmak için bir şekilde çalışma yaparsa çok ama çok iyi bir gelişme sağlayacaktır. Blogger bunu bir yenileme olarak kesinlikle yapması gerekiyor. Yoksa WordPress onu çabucak geçecektir. Herkes yeni site olarak WordPress’i seçiyor ve seçmeye de devam edecektir. Blogger bunu da artık düzenlemeli. Bir umut olarak beklemekteyiz. Blogger inşallah çalışma yapıyordur. Yoksa durum hiç iyi olmayacaktır.

Blogger adres linkinde bu tarihi hiç bir şekilde atamıyoruz. Kodlar denedik, yazılımlar derken çeşitli programlar derken hiç bir şekilde tarih kısımı asla kaldırılamıyor. Bu şekilde bir tarih kısımı olmasa çok ama çok iyi olacak ki WordPress şu an adresteki tarih kısmını 5 ayrı seçenek olarak sunuyor. İster tarih ister harfler ister sayı ister hem sayılı ama adresin beraber olduğu bir link sistemi koymuş isteyen istediği şekilde kendisine uygun ayarlıyor ve sitesinde paylaşımını ona göre yapıyor.inşallah darısı da bizim gibi milyonlarca Blogger kullanıcısına. Bu gibi yenilikler artık yapılmalıdır. Yoksa Blogger bunu kendi ayağına sıkarak devam ediyordur demek istiyorum.

Sizlerde bu konudaki düşünceleriniz yorum kısımından yazın. Benim size şu sorumda var sizce Blogger için neler daha fazla gelişmeli veya değişmelidir? Bu arada yazıya link eklemeyi merak edenler için  Bloggera Yazıya Link Ekleme Nasıl Olur?  adlı yazımıza baksınlar. Yazımı beğendiyseniz yorum yapmayı ve Aşağıdaki paylaş butonundan paylaşmayı unutmayın

Blogger Adres Linkindeki Tarihi Kaldırma? Konusuna 3 Yorum Yapıldı
    1. admin dedi ki:

      Baktım hocam bu yöntemi kullanacam tarih kısmı keşke komple kalksa sahada hoş olacak ama artık yapacak birşey yok

    2. admin dedi ki:

      Bu arada sağolun hocam değerli yorumlarınız için

Sayfa başına git