Blog Ziyaretçileri Neden Azaldı !

Blog Ziyaretçileri Neden Azaldı !
tarihinde eklendi, 350 kez okundu.

Blog Ziyaretçileri Neden Azaldı !

Bu günlerde blog ziyaretçim azaldı neden diyenleri görüyorum. Herkes ziyaretçi sayım düştü filan diyor. Bende o ziyaretçi sayısı düşen blog sahiplerinden biriyim. Bloguma gelen ziyaretçi sayıları benimde düştü. Ve özellikle ciddi derecede   azalmalar oldu. Eskiden günlük 450 &500 kişi olan ziyaretçim bu iki üç gündür toplamda 250 & 300 kişiye indi. Bayadır bu sorunları acaba bende mi sorun diye düşünürken herkesin sorunlar uğraştığını dile getirdiğini duydum. Bir nebze rahatladım. Eskiden ziyaretçiniz bu kadarken az da olsa ama ciddi bir düşüş olunca ister istemez moral bozukluğu oldu. Bu da beni çok etkilemişti. Fakat baktım herkes deyince sorunun bende olmadığı veya blogumda olmadığı kanaati olunca bir nebze rahatladım. Blogumun ziyaretçi sayısı neden düştü? Diyenlere benim iki tane teorim var ama sizler nasıl bakarsınız bilmem.

Birinci teori:

Arkadaşlar bu teorimde bloga ziyaretçi sayısnın nedenini Bloggerin tekniksek sorunları olabilir. Veya Google’a bilgi veya blogger blog bilgi akışında sorun olabilir. Çünkü dün özellikle Bloggere giriş sorunları da yaşadım. Hatta Adsense de giriş sorunu yaşadım. Bu Google kaynaklı olabilir. Sonuçta Adsense, Blogger, Youtube gibi programlar Google bağlı olduğundan sorun genel bir Google sorunu olabilir. Yani teknik amaçlı yaşanan olaylar bizim ziyaretçi ve Blog ziyaretçisini etkiledi. Birinci teorim bu gelelim diğer teorime;

İkinci Teori:

Blogunuzun ziyaretçilerinin azalması sebebi ise gerçekten de sorunlar sıkıntılar vs ülkedeki olayların veya seçime yaklaşmanın vermiş olduğu gerginlik benzeri sorunlar sıkıntılar, ziyaretçilerin veya okuyucuların Google ile ilişkilerini seçimden sonraya bırakmış olabilir. Blog yazda özgün yazılar yerine siyasi, haberler, futbol konularındaki yazılar okunuyor olabilir. Yani kişisel blog ve gelişmeleri şimdilik kimse bakmıyor olabilir. Zaten şu da gerçek birşey genelde bizim kişisel Bloglar, Bloggerlar tarafından ziyaret ediliyor. Yani birbirimiz takip esiyoruz. Yazılar olsun teknik ve blog konuları olsun. Bizler hep güncel ve zamana uygun kalmak için birbirimizi takipteyiz. İkinci teorimde bu şekilde. Birincisi Google veya teknik, ikincisi ise biz ziyaretçilerin siyasi ve güncel olaylardan sonra tercih ediliyoruz. Ama ikisi de olabilir. Bizler ilerleyen günlerde bunun cevabını öğrenebiliriz. 16 Nisan referandumundan sonra düzelecek gibi görüyorum. Bakalım bekleyip göreceğiz.

İnşallah olaya hep karşı taraflı baktık. İnşallah bizim bu gerçekten kötü veya sorunsuz olarak site ziyaretçilerimiz düşmüş olmamıştır. Yani gerçekten ziyaretçilerimiz de azalma olmamıştır. İnşallah düzelir sistemsel bir durum vardır. İnşallah da düzelir. Arkadaşlar bu site ziyaretçi olayı yakında giderilir inşallah. Bu aylarda genelde bu olmazdı aksine daha da kullanıcı sayısı, ziyeretçi sayısı artardı. Fakat bu sefer bu şekilde olmadı. Ama yinede zaman gösterecek bekleyip göreceğiz.

Site ziyaretçiniz (HİT) az ise: blogunuza Site Hit arttırma Teknikleri ni uygulaya
bilirsiniz. Burada bütün taktiklere değindim bakmanızı tavsiye ediyorum. Sizinde blogunuz da gözle görebildiğiniz bir azalma oldu mu? Ziyaretçi sayılarında düşüş yaşandı mı? Yazımı beğendiyseniz yorum yapmayı ve Aşağıdaki paylaş butonundan paylaşmayı unutmayın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git