Adsense Reklam Başvurusu Yapma

Adsense Reklam Başvurusu Yapma
tarihinde eklendi, 509 kez okundu.

Adsense Reklam Başvurusu Yapma

Ben blogumla Adsense bavurusunu yaptım. Size de başvuruyu nasıl yapacağınızı anlatacağım. Adsense bildiğimiz gibi blog ve site için en güvenilir ve en sağlam reklam firmasıdır. Adsense’in arkasında Google güvencesi vardır. Daha anlaşılır olsun diye Google in kendi reklam verdiği veya Aldığı reklam firmasıdır. Benim kendi adsense başvurumun yer aldığı yazı Burdaki Linkten  Burada sizlere daha ayrıntılı bilgi verdim. Kendi Adsense başvurum hakkında. Mutlaka okumayı unutmayın.

Adasens başvurusu yapmak için aranan şartlar neler diye bir yazı yazmayı düşündüm. Bu yazıyı kaleme aldım. Adsense başvurusu için şartlar neler bir bakalım. Adsense başvurmak sanıldığı kadar zor veya kolay değil. Sadece anlayana çok ama çok basit gelecektir.

Adsense Reklam Başvurusu Yapmak için Şartlar Neler?

Birincil Gereklilikler

 1. Günlük en az 300 tekil ziyaretçi
 2. Baştan sonra yazılarınız özgün
 3. Ziyretçilerin tamamı organik( en az 300 ün)
 4. Spam, içerik ve ahlak kuralları kalitesine uygunluk
 5. Alkol, yasak içerikler, kaçakçışık ve bahis paylaşımları olmamalı
 6. Google ile düzeyli bir trafik alışı olmalı
 7. Sitenize hit fazla olmalı ve tanınır olmalı
 8. Siteniz en az 3 yada dört aysır sizin kullanımınızda olması gerek (yada yeni açtıysanız bu altı ayda sürebiliyor, bir iki ayda)
 9. En az bi 20 veya 30 paylaşımınız olması gerekiyor. Ama en az 10

İkincil Gereklilikler

 1. Tek bir alanda paylaşım değil bir iki alanda daha faaliyet ve yazınız olmalı ( bunun sebebi ise reklam verenleri için kaliteli ve zevke göre reklam gösterimi yapmak.
 2. Sitenizin iyi bir yerleşimi ve Teması olması lazım
 3. Sitenize düzenli bir paylaşım veya girdiniz olması lazım
 4. Yorum yapılan veya takip edilen içeriklerinizin olması lazım
 5. Sitenize link girişi ve çıkışı seviyeli olmalı.

Bunları yapar birde üzerine gerçek manada bir blog görünümü sağlayabilirseniz Adsense Reklam Başvurusunu olumlu sonuçlandırırsınız. Tabi Adsense onayından sonra daha çok verim ve özveriyle çalışmanız gerekecektir. Aksi durumda Adsense Reklam barındırıcısı onayınızı iptal edebilir. Bu hakka sahiptir. Yada bam yiyebilirsiniz.

Adsense Reklam aldıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler ise şunlardır;

 • Kendi reklamınıza asla tıklamayın
 • Okuyucularınızı asla reklama tıklamaya teşvik etmeyin
 • Sitede 2-3 reklam gösterin fazla olmasın
 • Reklam alanlarınızı iyi seçin ve dağınıklıktan kaçının
 • Reklamlara farklı internet cafelerde gşripte tıklama yapmayın. Google fark etmesin ederse bam yersiniz.
 • İçeriğin kalitesini bozmayın ve asla özgün yazmaktan vazgeçemeyin kabul etriği gibi iptalide çok
 • kolay yapar. Google buna en büyük örnek ise SeoHocası adlı bloğun .com uzantısına bam verdi ve site devi, blog devi SeoHocası site değişmek zorunda kaldı. Asla reklamdan sonra içerikleri gayri ahlaki içeriklere çevirsem nede olsa kabul oldu demeyin yemez google adsense reklamlarını her zaman takip eder. Ve güncel tutmaya dikkat eder.

Amaçsız düşünmeyin reklam tıklaması yapmayın asla ve birde reklam vereni düşünün o sizde olabilirsiniz. Boş yere para ve zaman israfı olur. Empati kurun. Adsense Reklam aldıktan sonra dikkat edilmesi ve Adsense Reklam başvurusu için aranan şartlar hakkında yazım sizlerle paylaştım. Şimdi ise sizlere Adaense Blogger üzerinden kayıt olmayı anlayacağım.

Blogger üzerinden Adsense Nasıl Kayıt olunur?

Adsense bildiğimiz gibi en önemli reklam şirketidir. Kullanıcısı ve yayıncısı bir hayli fazladır. Reklam verenleri de büyük şirketlerdir. Tık başı para almaktadır Adsense reklam verenden. Bunları ise yayıncıları arasında paylaştırmaktadır. Yani biz o paylaşımdan pay almaya katılmaya çalışan insanlarız.

Blogger de blog dünyasının devlerinden ve halada devam etmektedir. Bu yazımızın devamını da onun için ayırmak istedim. Blogger Blogları bir yönden çok şanslıdır. İçerisinde Adsense özel reklam Gedgeti vardır. Ve reklam koymak istediğiniz alana ekle deyip hemen reklam koyabiliyorsunuz. Bunu da önce adsense başvurarak aktif hale getiriyorsunuz. Blogger blog panelinde sol tarafta kayıtlar, sayfalar, ayarlar, kampanyalar sekmesini göreceksiniz. Onun altında ise kazançlar sekmesi vardır. Burası işte Adsense reklam için başvuracağımız yerdir. Bu kısıma tıklıyoruz. Not vereyim eğer bloğunuz belli bir yayına ulaşmadıysa ve belli bir dönem önce kurulmadıysa mesela en az 3 ay veya en az 20 gönderi olmadığı zaman bu özellik yani başvurabilme yi yapabileceğiniz sistem aktif durumda olmayacaktır.

Eğer şartları yapıyorsanız aktif haldedir. Blogger den kazanç elde elde edebilirsiniz tarzında yazı yazacaktır. Oraya başvur seçeneği gelecektir. Oraya tıklayın. Gelen ilk adım Google adsense hesabınız varmı diye yoksa gmailden oturum isteyecektir. Daha sonra açıldıktan sonra sizin otomotik olarak blogger blog adresinizi oraya alacaktır. Size hesap oluştur kısmından ad soyad kimlik bilgileri sorulacaktır. Oraları eksiksiz doldurun. Ve kaydet tuşuna basın. Artık burada ki panel aktif hale gelmi hemde Adsense Reklamlarına Blogger üzerinden başvuru yapmış olacaksınız. Daha sonra ise yerleşim Gadgeti olarak ise bir yada bir kaç adet yerleştirin ki değerlendirme aşaması olarak Adsense sizin nerede reklam yayınlayacağınızı bilsin ve ona göre başvuru değerlendirmesi yapsın.

Eğer Google Adsense sizin reklam başvurunuzu kabul ederse onay e-postası alacaksınız. Ve reklam yerlerinde reklam çıkmaya başlayacaktır. Bir yada bir kaç gün içerisinde. Google Adsense Reklamları hakkında değerlendirme ve bilgilendirme yazımın sonuna geldim. Eğer aklınıza takılan birşey varsa yorum olarak yazmayı unutmayınız. Şimdiden değerli yorumlarınız için Teşekkürler Yeni Blogger Temaları  ile tanışın Adlı yazımıza da bakabilirsiniz

Adsense Reklam Başvurusu Yapma Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. İlk bloglamaya başladığım yıllardaki Adsense'i hâlâ kullanıyorum. Çok hızlı bir şekilde onaylanmıştı bundan 10 sene önce falan. Şimdi daha zor sanırım.

 2. admin dedi ki:

  Aynen hocam şimdi baya zor Google Adsense reklam almak. Ve hem almak zor hemde sizi çabucak bamlayabiliyorlsr. Sebepsiz yere hesap dahi kapatabiliyorlar. İlşaki ufak bir şey olmadan kapatmazlar da uyarı filan denilen hiç birsey yoktur. Adsense biraz bu yönde acımasız davranıyor. Bizlere bazen yazılar geliyor. Durduk yere kapandı filan diye. Sizinde maşaşlah blog geçmişi baya eskiye dayanıyor. O zamanlar tabi bloglsr veya bloggerlar az olduğundan dolayı birazda revaştaydınız. Ki halada öylesiniz galiba. Bloglara Adsense Reklamı gayet kolay veriyorlarmış. Bende bazen diyorum ki keşke bende blog dunyasına bundan 7-8 sene once girseydim. En azından eskilerden olmak deneyimlerime deneyim katmak şstersim. Sizlerde denwyim olsrak bizlerden çok daha tecrubelisiniz. Bemde sizlerler aynı anda başlamaya bloglamaya başlamak isterdim. Ama nasip biraz geç oldu ama bende başladım. Bakalım blog hayatımız sizinkiler gibi uzun sürer inşallah. Ne deyim bu arada duşunceleriniz ve değerli yorumlarınız için teşekkürler.

  1. Estağfirullah. Ben eski blogcuyum evet ama maalesef çok blog açıp kapadım. Emeklerim zayî oldu. Bundan sonrasına bakıyoruz artık. İyi bloglamalar…

  2. admin dedi ki:

   Anladım hocam inşaşlah yardımlaşarak çelışırsak eğer bloglamaya devam edersek bu gidişle Adsense reklam başvurumuz kabul olır gibi görünüyor inşallah. Blog hayatımız bu sefer iyi gider. Umarım aynı şeyleri de siz siteniz için yaşaraınız. Ben hazır hissesiyorum. Sitemin adsense reklâmlarına. Ama inşallah kabul Olur isteyen herkesin. Bakalım çalışmaya devam edecez artık. Google bizi kabul edene kadar.

Sayfa başına git