Adsense Onayı Nasıl Alınır?

Adsense Onayı Nasıl Alınır?
tarihinde eklendi, 461 kez okundu.

Adsense Onayı Nasıl Alınır?

Adsense Onayı Nasıl Alınır? Diye soruları duyar gibiyim. Bir hayli bu ses kulağıma gelir gibi? Adsense sitemi nasıl onaylatırım? Adsense neden sitemi kabul etmiyor? Adsense ne yaparsam sitemi kabul eder? Bu türden yorumları her forum sitesinde, SEO sitelerinden okudum. Bunları okuduktan sonra kendimce bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Adsense Onayı Nasıl Alınır? Anlatmaya başlamadan önce sizlere demem gerekenleri benden önce binlerce insan demiştir. Bende üzerine koyarak bildiklerimi taktiklerimi yazacağım. Ama öncelikle sizde istek varmı diye sormak istiyorum. Eğer Adsense kayıt olmak, sitenizi kabul ettirmek istemiyorsanız hiç denemeyin. Ama gerçekten Adsense kayıt olmak, Adsense Onayı Nasıl Alınır diye merak ediyorsanız, reklam gelirinden para kazanmak istiyorsanız yazımın devamını okuyun.

Adsense dünyasında sizden önce binlercesi de bir nebze bohçasını toplayıp döndü. Size sorma sebebim de zaten buydu. Hemen bırakıp gidenlerden olmayın. Adsense onayı bu kadar basit değil çünkü. Bu şekilde yapacaklar varsa şimdiden Adsense başvurmasın erkenden dönsün. Ama kim istemez Adsense başvurmayı laflarını duyar gibiyim. Neyse sözlerime devam ederken bir iki küçük ayrıntı ile sözlerime başlamak istiyorum. Adsense ne çok kolay nede çok zordur unutmayın. Adsense onayı nasıl alacağım diyenler için hazırladığım 10 şart aşağıdadır arkadaşlar

Adsense Onayı için 10 şart

 

 1. Öncelikle sitenizin %95 oranında özgün içerik ile dolu olması şart. Bu şartı Google hizmet verdiği kullanıcılara sağlam içerik ve özgün içerikler oluşturması ve reklamlarını bu sitelerden yayınlamayı arzu eder. Bu yüzden hem reklam vereni hem de reklam yayıncısını korur.
 2. Sitenize en az 300 tekil ziyaretçi toplamda ise 1.000 e yakın kullanıcı ister. Bunu da ay bazında isterseniz 30.000 kişi olmalıdır.
 3. Ahlak dışı ve Alkol konularında sitenizde içerik bulunmamalıdır. Bu içerikleri dilinizde bile kullanmamak kayıdıyla.
  Bahis yasadışı oyun, kaçak ürünler vs bulunmamalıdır.
 4. Yazdığınız dilde imla kurallarına uymanız gerekmektedir. Yazdığınızı bir gözden geçirip öyle yayınlayın
 5. Sitenizin güzel hızlı açılan bir temaya sahip olması gerekmektedir. Ve iyi bir yerleşim yaparsanız lehinize işleyecektir.
 6. Çünkü Adsense nerede reklam göstereceğinizi merak eder.
 7. İletişim ve Ziyaretçilerin size ulaşabileceği bilgilerin olmasına Adsense dikkat eder. Google da sevmeyeceği için dolandırıcı gözüyle bakar. Adsense sizin neden iletişim bilgilerinizi gizli tuttuğunuzu bilmediğinden dolayı ret verecektir. Bu yüzden e posta, telefon, adres bilgilerinizi vs yazıp bir iletişim sayfası oluşturun.
 8. Site haritası kesinlikle olmalıdır. Sitenize ait bir site haritası şarttır. Bu yüzden de sizin site haritası ve robot txt dosyasını oluşturmanız gerekmektedir.
 9. En az sitenizde 30-40 size ait özgün yazı olmalıdır. Ama size tavsiyem 60-70 tane yazı yazın özgün ve iyi ziyaretçi helen yazı size yeterlidir. İşinizi şansa bırakmamak için yoksa 10 makale bile yeterlidir trafik aldıktan sonra.
 10. Ve son maddem ise şudur. Sizin doğal olarak organik ziyaretçiniz günlük 10000 in üzerindeyse yazmaya devam edin yukarıdaki 9 madde iptal olacaktır. Google buna da çok önem vermektedir. Ziyaretçi sayısı bu kadar fazla bir siteyi kaçırmak istemeyecektir. Ve Adsense onayınızı gerçekleştirecektir.

 

Yukarıda Adsense onay almanın 10 şartını gösterdim. Bu şartları yerine getiren bir kişi veya site sahibi kesinlikle Adsense Onayı Alacaktır. Bunları yaptıktan sonra Adsense Onay nasıl alınır? Diye bir yazıya asla bakmayacaktır. Sizleri birde sitemde adsense ile ilgili yazdığım diğer makalelere göz gezdirmeye davet ediyorum tıklayıp yazdığım Adsense ile ilgili diğer makalelere de bakabilirsiniz.

Adsense Nasıl Onay Alınır adlı yazımdan sonra bunları uygulayıp hala onay alamayanlar varsa gerçekten yanlış giden bir şeyler vardır. Temasında sorun vardır. Yada sitenizin temasında gizli yapılan hile ile yapılan bir hit çalma filan vardır. Bununlar ilgili Hazır Blogger Temalarında Hile Var  adlı yazımı okuyun. Bunlar vardır yoksa Adsense sizin başvurunuzu kabul edecektir. Yani onaylanması sadece prosedüre kalacaktır. Siz yeter ki özgün ve kaliteli içerik ortaya koyun Adsense sizin emeklerinizi boşa çıkarmayacaktır.

Ben de sizlere bu yazımı yazarken dikkat ettiyseniz özgün ve kendime has kelimelerle yaptım. Benim özgünüm bu şekilde ne bir yerden kopyalama yaptım ne de bir yerden bilgi çaldım. Kendi fikir ve düşüncelerimi yansıttım. Fayda verebildiysem ne mutlu bana. Adsense konusu bizim hepimizin içinde en az bir yada bir kaç kez başvurup cevabı beklemiş bazen olumlu bazen de olumsuz sonuçlanan bir olaydır.

Herkes bu yollardan geçti iyi veya kötü ama başaran bu yukarıdaki yazdığım 10 maddeyi eksiksiz tamamlayan kişiler tamamladı. Unutmayın onlarda sizin yolunuzdan geçti. Olur yada olmaz ama bırakmadılar. Adsense başvurusunu onaylatmak için, kabul ettirmek için tekrar tekrar uğraştılar. Ama sonunda başardılar. Sizde başarabilirsiniz. Adsense başvurusunu onaylatma dediğim gibi ne çok kolay ne de çok zor. Başarılmayacak bir durum asla olmaz. Siz yeter ki isteyin. Adsense bile dize gelecektir.

Arkadaşlarım yazımı burada sonlandırırken sizlere iyi çalışmalar, iyi bloglamalar diliyorum. Adsense başvuru onaylatma yolunda başarılar. Nuri ÖZKAN Blog olarak Adsense Onayı Nasıl Alınır? Adsense onayı nasıl alabilirim diyenlere yazdığım bu yazının sonuna geldim sağlıcakla kalın. Hoşçakalın Yazımı beğendiyseniz yorum yapmayı ve alttaki paylaş butonumdan paylaşmayı unutmayın.  Düşünün sizler gibi bu konuyu merak edenler var sizler yorum yazdıkça, paylaştıkça onlarda görebilecekler . Yazımı beğendiyseniz yorum yapmayı ve Aşağıdaki paylaş butonundan paylaşmayı unutmayın Adsense Onayı Nasıl Alınır

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git