Sivas Yolcusu Kalmasın

Sivas Yolcusu Kalmasın
tarihinde eklendi, 259 kez okundu.

Sivas Yolcusu Kalmasın

Sivas benim 4 yılımı alan şehir. Evet Sivas yolcusu kalmasın.  Ben yarin çıkıyorum yola. Beni üniversite hayatımda en güzel şekilde defalarca karşılayan Sivas.  Evet artık oraya inşallah gitmek nasip olacak. Fazla olmadı bitireli okulu daha  yine de yaşanmışlıklar, anılar her şey var. Orada beni ben yapan değerler var. Asla unutmayacağım anılar var.

Sivas yolcusu kalmasın kalmasın ki bizde mutlu şekilde eş dost herkesi güzelce görüp gelelim. Gelelim ki arkadaşlıklar dostluklar baki kalsın.  Bu gün bir kaç arkadaş çıkıp buluşalım diyebiliyor isek bu dostluktan arkadaşlıktan bir şeyler kalmıştır diyebiliyoruz.  Arkadaş evet arkadaş 4 yılını iyi kötü geçirdiğin arkadaş ve tabi ki Sivas.  Bir Cumhuriyet şehri bir egemenlik şehri.  Evet Sivas bizleri biz yapan değerlerin şehri

Kimimiz öğrenci olduk, kimimiz eş, kimimiz meslek sahibi, kimimiz ise bizim gibi arkadaş.  Ama öncelikle insan olmayı öğrendik.  Öğrendik ki bu gün istekle yola çıkabiliyor Sivas’a gitmeyi göze alabiliyoruz. Belki geride bir şeyler bırakıp oraya gidebiliyoruz. Bu yüzde dostuz arkadaşız.

Evet sivas yolcusu kalmasın emeklerin olduğu,  okulu bitirmek için çalışmanın dersin olduğu şehir.  Köftenin şehri Sivas. Eşsiz Sivas köftesi   dünya lezzetine başkent.  Sivas soğuğa başkent.  Ayaza başkent Yardımlaşmaya , dayanışmaya başkent,  soğuk kış gününde sarılmaya başkent.  Sivas aslında Türkiye ye başkent. Öğrencilere başkent memurlara başkent,  kısacası her şeye başkent.

Sivas Yolcusu Kalmasın bu buluşma dostların buluşması bu buluşma yürekler in buluşması.  Yani buluşma buluşmadan çok buluşma yani. Neyse sözlerimi uzatmadan Sivas macerasını da gittikten sonra sizlere yazacağım şimdilik hoşçakalın. Sağlıcakla Sivas Yolcusu Kalmasın Bu arada Sivas’a gidenler varsa yorum yapmayı unutmayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git