Pomem, Pmyo ve Pöh Mehil Müddeti

Pomem, Pmyo ve Pöh Mehil Müddeti
tarihinde eklendi, 473 kez okundu.

Pomem, Pmyo ve Pöh Mehil Müddeti

Genç polis olan arkadaşlarımızın merak ettiği konu mehil müddet varmı yokmu? Pomem, Pmyo ve Pöh Mehil Müddeti  Mehil müddeti nedir? Polis mehil müddeti kaç gün oluyor?  Pomem mehil müddeti kaç gun? Pmyo mehil müddeti kaç gün?  Polis özel harekat ( pöh ) mehil müddeti kaç gün?  Bunlar merak edinilen konulardan birisidir.Polis mehil muddeti arkadaşlar yeni başlayan genç arkadaşlar için beklenen bir haberi yapacağım.  Bu günlerde yeni mezun olan arkadaşlar yani 18. Dönem POMEM mezunları merak ediyor.  Bu da pomem mezunları için değerli bir yazı yazmaya karar verdim.18. Dönem POMEM mezunları Görev yerlerini seçti ve atama tamamlandı.  Bir gün sonra ise çıkışları yapılan mezunlar mehil müddeti  alarak mezun oldular. Mehil müddeti süresi resmi olarak 15 oldu. Genc Polis memurları en çokta OHAL zamanlarında mehil müddeti varmı yokmu? Diye merak ediyorlardı.  Bu olay Pomem ve pmyo mezunları için verildi. Pöh de bu mehil iznini aldıktan sonra daha herkes alır.

Bütün devlet memurlarının resmi hakkı olan mehil müddeti OHAL dönemlerinde de gerekmedikçe kapatılamıyor. Sadece bir şekilde olabilir. Iptal edilebilir o da KHK ile olağanüstü hâl döneminde olur. Buda henüz olmadı.  Bu dönemde olsa da KHK ile olacaktı.  Oda yapılmadı.   Yani şimdi mezun olan 18. Dönem POMEM de mehil müddeti alarak okuldan ilişkileri kesildi. Yani en geç 05-06 nisan 2017 de iş yerlerinde olmacaklar. Görev yerleri ikamet adresine uzak ise 2 gün yol izni nisan 6, görev yerleri ikamet adresine uzak değil ise 1 gün yol izni ile 5 nisan 2017 de göreve başlayacaklar.

Pmyo, Pomem ve Pöh Mehil Müddeti yani OHAL döneminde bile 15 gün oldu. 18 dönem pomem İçinde mehil müddeti olmuş durumda. Yakında mezun olacak pmyo öğrencileri de merak etmesinler onlarda Mehil müddeti alacaklar.  Kadrolar eksik olmasına rağmen polis memurları mehil müddeti alacaklar.

Sözlerimi toparlayacak olursak mehil müddeti herkese verildi.  Bu OHAL döneminde bile engellenemiyor.  Sadece KHK ile olabilir. Oda çıkmazsa herkes 15 gün mehil müddeti almaktadır.  Bu arada bu dönemde pöh alımı tamamlanmak üzere bu alım detayları için bu yazımıza   bakmayı unutmayın.

Ve arada alımlar hakkında siteyi takip etmek isterseniz de  www.pa.edu.tr   resmi sitesini takip edebilirsiniz. İlgili bir yazı tavsiye ederim sizlere Polislik Yıl Sonu Mülakatı Nedir?  

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git