Blogger Yazıya Link Ekleme Nasıl Oluyor?

Blogger Yazıya Link Ekleme Nasıl Oluyor?
tarihinde eklendi, 394 kez okundu.

Blogger Yazıya Link Ekleme

Blogger Yazıya Link Ekleme Nasıl olur diye merak edenlere bu yazımı yazmayı düşündüm. Blogger panelinde yazı yazarken dikkat edilmesi gereken seo kurallarından biridir. Yazıya iç ve dış link vermek daima Google  tarafından dikkate alınmaktadır.  Link hem kendi sitenize yani iç link birde dışarıya giden dış link olmalıdır.  Daima bu yöntemi kullanırsanız Google sizi Ödüllendirecek ve üst sıralara çıkacaksınız.  

Gelelim asıl meselemize Blogger yazı içerisine link verme meselesine. Blogger Yazıya Link vermek deyince kast ettiğimi anlamanız için buraya  bu yazının linkini koyuyorum. Bakarsanız ki link dediğim sey yazının cümlesini kelimesine vs konulan bir bağlantıdır. Bu link ekleme mevzusu ise bazen de yazdığınız bir yazının kime ait olduğunu da belirtmeye da yardımcı olacaktır.  Bir alıntı yazı yazmak isterseniz alıntı yaptığınız ismi kaynak olarak belirtmek isterseniz link koymak okuyucularınıza kaynağın güvenilir olduğuna bakma imkanı vermektedir. Bu zamanlarda link verme kaynak güvenilirliği için çok faydalı olacaktır.

Blogger Yazıya link vermeyi resimli anlatacağım.  Yazıyı yazdık ve yazılan bu yazıda ki kelimeyi seçiyoruz.

Yazıyı seçtikten sonra isterseniz kalın yapın daha belirgin olsun. Isterseniz A yazan yerde renkte verebilirsiniz. O sizin link verirkenki zevkinize kalmıştır. Daha sonra ise panelin yukarısı gidin ve panelde asagidaki fotografta olan bağla yazan yere tıklayın.

Bakın ikinci fotoda sizlere yakınlaştım. O bagla yazan yere tikliyorsuzunu. Seçtiğimiz kelime seciyoruz kelimesiydi. Ve o zaten açılan sayfada karşımıza çıkacaktır.

Daha sonra ise açılan bu panelde seçtiğimiz kelime üstte ve altta ise bu bağlantı nereye gitsin diye bir kutucuk olacak. Bu kutucuk hafif sarı renkte. Oraya vermek isteğimiz linki eklemeliyiz. Ve alt kısımda tamama tıklamalıyız. Daha sonra ise yazınız altı çizili bir hale gelecektir. Yazıyı kayıt edip yayınlar isek bu Yazıya link vermiş oluruz. Yayınlandıktan sonra linki test etmeliyiz. Belki adres yanlış olabilir diye. Sonrasında doğru ise bu link işlemini tamamlamış oluruz. Bunu da sizlerin link kullanma oranı nasılsa ona göre fazla veya az kullanabilirsiniz.  Blogger Yazıya link verme, ekleme konusunu anlattım.  Oradan bağlantı için deneyimler ve görseller sundum. Umarım faydalı olur.  Takıldığınız yer olursa yorum kısmından yazabilirsiniz.  Blogger Yazıya Link Ekleme

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git