En iyi Blog Siteleri Hangileri?

En iyi Blog Siteleri Hangileri?
tarihinde eklendi, 510 kez okundu.

En iyi Blog Siteleri Hangileri?

Ülkemizde yükselen bir değer olan blog yazarlığı başlıca konular üzerine odaklanan ve onlar hakkında yazan yazarlar bulunmakta.  Bu günkü yazımızda ise ülkemizde en iyi blog siteleri hangileri ona değineceğim. Blog yazarlığı ülkemizde sonradan öğrenilen ve daha sonraları ise sevilen bir amaca, kişisel zevklere yönelik açılan internet üzerinden yayın, yazı,  haber yapılan bir site haline gelmiştir.  Kimileri ise de hayatını gezilerini an ve gördüklerini yazdığı veya resmettiği bir online paylaşım sistemi yani blog yazarlığıdır. Blog siterinin sunduğu imkanı değerlendirebilen ülkemizde bir hayli blog siteleri mevcuttur.  Bu blog siteleri en iyi blog siteleri olarak da dünya sıralamasına girmişlerdir.

Blog Açma Siteleri

Ülkemizde özelikle blog açılacak sitelerin başında Blogger gelmektedir. Blogger blig sitesi blogspot.com uzantısına sahiptir. Daha sonra ise WordPress gelmektedir. WordPress uzantısı ise wordpress.com olarak kullanılmaktadır. Üçüncü olarak ise Tumblr   Bundan sonra ise Blogcu gelmektedir. Oda ülkemizde kullanılan diger blog sitelerinden biridir.  Bu blog siteleri kişisel paylaşım ve diğer yazı makale yazmaya ve hatta haber ve site yönlendirme amacına da uygun bir panel barındırmaktadır.  Yani .com olan uzantılı bir sitenizi blogger kullanıcı paneline ekleyebilirsiniz.  Oradan sitenizi yonetebilirsiniz. Ve adım adım bir blogger sitesi açmak isterseniz de buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.  Kolay ve kullanışlı bir performans sunacaktır.  Şimdi ise asıl konumuza dönelim.

En iyi Blog Siteleri Hangileri ?

En iyi blog siteleri hangileri diye artık merak ediyorsunuz. Ama bu kesinlikle benim kişisel olarak çıkarımlarda bulunarak yaptığım bir sıralamadır. Öncelikle şunu da belirteyim kimi bloglar kullanıcı sayısı,  kimi bloglar etkili yazı, kimi bloglar iyi bir anlatıcı, kimi bloglar yol gösterici,  kimi bloglar tavsiye edici, kimi bloglar bilgi ve haber verici, kimi bloglar  ise her şeyi yapan dört dörtlük bloglardır. Bu sadece beni bakış açım ve kişisel analizlerim sayesinde orataya çıkardığım blog siteleridir.
Şimdi ise sizlere En iyi Blog sitelerini Sıralayacağım;

1 ) Blog Hocam 

Blog Hocam Su an en iyi blog sitelerinden biridir. Benim gözümde teknik beceri ve site acma ve kullanmaya vermiş oldugu katkılardan dolayı zirveye yerleştirdim. Bu bizim icin önemli bir kriterdir. Bloghocam şu anda blog veya blogger ile yazılan hemen hemen çoğu şeyde ilk veya ikinci sırada çıkmaktadır.  Ve kullanıcı sayısı ve takipci sayısı da cok fazladır.  Bu yuzden en iyi blog siteleri içerisinde birinci sırayı Serdar Kara yönetimindeki Blog Hocam sitesine verdim. Su an Turkiyenin en iyi blog veya bloggeri diyebilirim.

2 ) Ehli Blog 

Ehli blog da aynı kulvarda olarak yerli blog siteri arasında ikinci sırayı da kalmıştır.  Ehli blog da blog ve blogların sistemi kod yazma vs gibi temel içerikleri sunarak blog okuyucuları ve blog kullanıcıları na bir hayli katkı sağlanmaktadır.  Ehli blog da en iyi blog siteleri arasında gösterebileceğim bir blogdur.

3 ) Adnan Güney 

Adnan güney blogu ux yada dört tane blogdan bir tane siteden oluşmaktadır.  Yani sn Adnan Güney bilgisini bir kac ayrı siyeden paylasmaktadır. En iyi blog siteleri arasında üçüncü sırayı da bu bloğa layık gördüm.  Adnan Güney blogu da bu standartlarda iti denecek kaliteye sahiptir.  Bu yüzdendir ki 3. Sırada yer almaktadır.  Genelde ise blogger ve wordpress ile çalışmıştır.

4 ) Seçici Yazar 

Seçici Yazar ise listemizde 4. Sıradadır ayni kaliteye sahiptir. Fakat kendisini cok fazla duyuramadığı icin birazcık geriye koydum. Ama sonuçta ülkemizde en iti bloglar listesine girmiştir.  Sizlerde bakıp siteye not verebilirsiniz.

5 ) Adnan Orhan Blog 

Adnan Orhan Blog ise ülkemizde birkaç tane Teknoloji blogu yapan blog bulunmakta ve bu bloglar içinden seçtiğim kaliteli icerik üreten bir blog diyebiliriz. En iyi bloglar içerisinde yer almayı başarmıştır.  Adnan orhan bloguna link üzerinden gidebilirsiniz.

6 )  Hızlı Adam 

Hızlı Adam blogu ise her türlü site ve kod yazma için oluşturulmuş ve ilerleyen zamanda ise adını duyurmu bir blogdur. Bu blog blogger detaylarını anlatıyor.  Site haritasından tutunda robot txt yazımına kadar herşey hakkında bir bilgi, içerik bulabilirsiniz.  Bu yüzden ise en iyi blog siteleri içerisinde 6 sırayı almıştır.

7 ) Profesyonel Blogger 

Her şeye değinen ve gündemi takip eden bir blog sitesi dir. Blog siteleri içerisinde birden fazla konuyla ve guncel haberler veya gelişmelerle ilgili yazi yazan bir blogumuzdur. O yüzden konu çeşitliliği fazla olmasına rağmen bu blog yükünün ve içerik yükünün altından kalkan bir blog sitesidir. O yüzden en iyi blog siteleri arasına yazmayı kendime borç bildim.

8 ) Blogcu Anne 

Blogcu Anne ise blogger ile baslayan daha sonra ise .com uzantısına kavuşan bir anne çocuk blogdur.  Meshur ve cok fazla takipçisi vardır.  Genelde anne ve çocuk olduğu için bebek bakımından taaki yemek tarifine kadar gitmektedir.  Ve genelde yeni ve genç annelerin takip ettiği profesyonel bilgilerin ve deneyimlerin paylaşıldığı sahane blogdur.  Bu blogun da takipçisi çok fazladır.  Blogcu Anne de en iyi blog siteleri icerisinde yerini almıştır.  Güvenle takip edebilirsiniz.

9 ) Timur Demir 

Blogger ve internet dünyasına has bilgilerin paylaşıldığı güncel haber ve makalelerin paylaşıldığı etkili makalelerin yazıldığı bir sitedir. Gerçekten çok ama çok kaliteli içerikleri bulunmaktadır.  Seo ve benzer becklink alanlarında gercekten bilgi ve becerileri olan bir yazara sahiptir.  Bundan hareketle listemde yer vermiş bulunuyorum.  Bana göre Timur demir kişisel blog da en iyi blog siteleri arasında yer almalıdır.

10 ) Kadir Blog 

Sade ve güzel bir site tasarımına sahi olan Kadir blog takipçilrini seven ücretsiz reklam yapma ve tanıtma faaliyetini de yapmayı seven bir blogdur.  Biraz da samimi bir blog olduğu için sevilen bir blog  diyebiliriz. Ama sonuçta bizler onu sevip en iyi blog siteleri arasındaki yerini takdim ettik. Inşallah daha sonraları da bu blogların dahada fazla duyulduğu günleri göreceğiz.

11 ) Musa Özsarı 

Musa Özsarı adlı blogumuz da en iyi sekilde icerige sahip kendine özgü tavri ve yazıları ile blog dünyasında kendine yer edinmiş blog yazarıdır.  Bu blog da da en iyi diye soz etmekteyim çünkü gundemden her konuyu Musa Özsarı blogu da yazmakta ve takip etmektedir.  Bu yizden benim gözümde en iyi bloglar içerisinde yer almalıdır.

 12) Gezi Rehberi ve Seyahat Blogu 

Arkadaşlar bazıları yazmak ister. Bazıları ise gezmek ama bu blogun sahibi ise hem gezip hem yazmak istiyor. Ve seyahtlerden fotoğraf anı paylaşmayı, bizim gidemediğimiz yerleri ayağımıza getiriyor. Bu arkadaşımızın blogunu da begendim. Ve takip listeme aldım. Sizlerde alırsanız sevinirim. Değerli yazıları için Emir Aşkın beye teşekkürler sunuyorum.

Blog ve blogculuk sanıldığı kadar kolay ve çabuk olacak birşey değildir. Yukarıdaki yazdığım isimler de buralara kolay kolay gelmemis durumdalar. Isteyen bu yazdığım blogların iletişim yerlerinden soru olarak nasıl bu duruma geldiklerini sorabilir öğrenebilirsiniz.  Bu yüzden hiçbir başarı tesadüfi değildir.  Bunu unutmayın burada yer alan bloglar içerisinde yani, Türkiyenin en iyi blog siteleri icerisinde siz de yer alabilirdiniz.  Fakat onlar başardı ve kendilerini gösterdiler.

Blog dünyasına çok fazla kişi girer fakat çok fazla kişinin en azı yani % 4 veya % 5 i bu dünyada yani blog dünyasında ayakta kalabiliyor. Geri kalan herkes bir bir bırakıp islerinin pesine düşüyor.  Blog yazmak sanıldığı kadar kolay değil.  Bu yüzden en iyiler olmak blog dünyasında biraz zor bir zanaat da diyebiliriz.  Blogun en güzeli olur fakat okuyucu çekmez ve emekleri boşa gidince bir anda blog dünyasından çekilirler bir bir…

Sizlere nacizane tavsiyem kendi blogunuza siz siz olun kopya yazı bulundurmayın ve daima % 100 özgün yazın,  daima okunacak kaliteli bir içerik üretin pisman olmazsınız.  Şimdilik benim yazım bu kadar bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle hoşcakalın… En iyi Blog Siteleri Hangileri

En iyi Blog Siteleri Hangileri? Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. Unknown dedi ki:

  Merhabalar Liste güzel olmuş, benimde takip ettiklerim var,eline sağlık.Listede kendi blogumu görmek hoş olurdu.Gezdip gördüğüm yerleri yazıyorum.Siteme göz atıp yeterli görüp listeye dahil ederseniz sevinirim 🙂
  http://www.aroundtogether.com

  1. admin dedi ki:

   Olur sitenize baktm gercekten gezilesi ve görülesi yerler yazmış anılar paylasmissinz. Begendim sitenizi bakayım eklemeyi düşünüyorum. Sizde aynı şekil benim bloguma bir yazınızda deginebilirsiniz. Bekliyorum

 2. asporca... dedi ki:

  kardeş güncel blogger yönlendirmesini nasıl yaptın sen?ayarlarını paylaşırmısın?

  1. admin dedi ki:

   Hocam yönlendirme derken alan adını kastettiniz herlde bende bu şekilde ihs den aldığım alan adıyla bu panelden yönlendirdim sizde bu adresten takip ederek yapabilirsiniz adımları. http://www.mustafasonmez.com/2013/03/blogger-ihs-alan-adi-yonlendirme-ayari.html

 3. Adsız dedi ki:

  En iyi blog scripti şimdi ücretsiz http://www.bilenokur.com/yazi/blog-sitesi-acmak.html

  1. Nuri ÖZKAN dedi ki:

   Tamam sitenizi ziyaret ediyorum. ☺️

 4. okan dedi ki:

  http://www.gezegen.web.tr genel blog sitemizde kimdir/nedir? sanat,din siyaset,gezi,dizi,film,kitap,bilgi,genel konular daha birçok konuda yazıları görebilirsiniz. bilgi paylaşım sitesi

Sayfa başına git