Blogger Mobil Tema Oluşturma Nasıl Oluyor?

Blogger Mobil Tema Oluşturma Nasıl Oluyor?
tarihinde eklendi, 357 kez okundu.

Blogger Mobil Tema Oluşturma Nasıl Oluyor?

Blogger  Mobil tema oluşturma nasıl oluyor diyenler için yazı ele alıyorum.  Blogger mobile uyumluluğu olan ve hazır temaya sahip olan bir blog veya site paneline sahiptir. Blogger Blog için Google’in en meşhur sitesidir. Aynı zamanda Google Blogger sistemini çok iyi bildiği için indexi kolay yapmakta ve bilgiyi kolayca Arama motorunda gösterebilmektedir.  Bunun yanında bir de reklam olayını kolay bir şekilde yapabilmekte sisteme entegre reklam sunabilmektedir.

Blogger mobile ve masaüstü teması ile diğer blog sitesine oranla daha kullanışlı seyler çıkarabiliyor.  En sade olanından en karışık olanına kadar tema veya şablonu bulunan blogger Google icin bir nimettir. Ve ayni zamanda kolay paneli ve kullanışa elverişli olmasıyla blog sahiplerinin veya site sahiplerinin beğendiği panellerden birisidir. Blogger blog serüveninin en temel taşıdır. Şu an en fazla kullanılan blog sistemidir. Diyebiliriz. Blogger ile bu yola çıkmaktan zevk alan bizler onu çok seviyoruz. Gerek tema kolaylığı gerekse kolay ve kullanışa elverişli oluşu,  reklam, search console,  adsense, admob,  gibi sistemlere rahat veri ve bilgi akışı sağlayabilen bir panel blog yöneticisi olduğu için seviliyor ve kullanıma devam ediyor.  Blogger masaüstü ve mobile sürümü olarak bakacağız bu yazıda sizlere mobil görünüm nasıl oluşturulur ve nasıl bir tema seçmeniz gerek onları anlatacağım.

Blogger için mobil tema nasil yapılır onu anlatacağım.  Arkadaşlar öncelikle panelde şablon kısmına giriyoruz. Seçili bir temamız vardır zaten.  Orada fotoğraftaki gibi bir ekran karşımıza çıkıyor.

Blogger panelinde buraya girdikten sonra sağ tarafta mobile kısım bulunmakta. Blogger Mobil kısmına gelerek zaten mobile görünümü seçmek istiyorum diyerek blogger bloğunuzu Google standartlarına uygun bir mobile tema ile görünüm sağlayabilirsiniz.  Mobil tema dedikten sonra ise aşağıdaki dişli çarklara tıklayıp açılan bu sayfada ” evet mobil cihazlarda mobil şablon kullan”” seçeneğini işaretleyip alttaki basit yazan yerde ise blogun kendisinin tarzını ayarlayıp, daha sonra ise sağ taraftan Blogun mobil görünüm de hangi renge sahip olacağını ayarlayıp kaydet diyoruz.

Blogger mobil görünüm hazır olarak blog kullanmanin keyfini çıkarıyoruz.  Ve bu görünen blog da zaten mobile uyumlu olduğu için reklam içinde uyumlu olacaktır.  Şimdi sizlere de kendi sitemin mobil görünümü nasıl diye foto paylaşmak istiyorum.  Bu aşağıdaki benim Blogun mobil görünümü ve gayet sadedir.

Yukarıdaki gördüğünüz mobil görünüm benim Bloğun mobil görünümü dür.  Sade ve seffaf reklerin oldugu bir blogdur. Hersey için de uygundur. Paylaşma butonlarına kadar mevcut olup, yorum yapmaya veya yaptırmaya da elverişlidir.  Blogger Mobil Tema yapmak isteyenler bu günkü yapımızı detaylı şekilde inceleyebilir.  Kendinize özel bir tema ile bloğu mobil uyumlu ve sade hızlı bir hale getirebilirsiniz.  Ve blog için mobil tema (şablon)  daima sitenin açılış hızından tutun da site yorumuna kadar etkili bir yapıya sahiptir.  Bloğun mobil yapıya sahip olması site açılış için bekleme süresini kısaltma görevi de görmektedir.

Yani blogger bloğunuzu acarken beklemeyip gidebilirler. Normal masaüstü teması görünümü telefondan Geç açılacağından dolayı ziyaretçi beklemeyip kaçabilir. Bu da sizin blogun hit kaybetmesine sebep olacaktır.  Sizler de blogger için mobil görünüm hakkında bildiklerinizi yazabilirsiniz. Yorum kısmından bilgi paylaşımı yapabilirsiniz.Dileyenler ise Blogger için Mobil uyumlu blog yapmak istiyor ise aşağıdaki videoyu da izleyebilir oraya bakarak da Mobile Sablon yapabilirsiniz. Blogger Mobil Tema Oluşturma Nasıl Oluyor 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git