Blog Yazma Günlüğü

Blog Yazma Günlüğü
tarihinde eklendi, 314 kez okundu.

Blog Yazma Günlüğü …

Blog yazmak benim için bir hayat felsefesi, bir yaşam tarzı oldu. Yazmadan duramıyorum. En küçük fırsatları değerlendiriyorum. Blog Yazma  Küçücük bir zaman olsun yeterli bana. En ufak en olmaz anda Telefonumu çıkarıyorum ve yazıyorum. Bloguma..

Yazmayı seviyorum. Sevdikçe de yazıyorum.  En ufak bir olaydan kocaman bir yazı çıkabiliyorum. Yazı Yazdıkça mutlu oluyorum. Anılarım olsun haberler olsun güncel ve teknoloji olsun her daim bilgileri topluyor yazıyorum.  Blog benim bir nevi Günlüğüm oldu. Onu en güzel yerde okuyucularımın önünde yazıyorum.  Okunmasını istiyorum çünkü sizler okudukça ben mutlu oluyorum.

Sizlere bir şey katmayı, sizlerden bir şey öğrenmeyi çok seviyorum. Bu yüzden yazıyorum.  Yeni olan her şeyi yazıyorum. Eskiden olanı,  yapılmış olanı düşüncemi her şeyimi yazıyorum.  Düşüncelerimi, düşünceleri her şeyi yazıyorum. Dikkate alıyorum yorumları,  yorumlarınızı her şeyi. Yeter ki sizde yazın yorumları siteme her şeyi bana söyleyin bende yazayım.  Çünkü sizler Yazdıkça bende onları gördükçe okudukça yazıyorum.  Değerli oluyor ve huzur buluyorum. Blog Günlüğüm, yazma isteğim her gün aynı aşk ve aynı heyecanla devam ediyor.

 Blogger Yazma …

Blogger hayatıma bir blog yaşamını soktu. Blogger de seviyorum. Bana yazmayı konuşmayı öğretti herşeyi. . Sevmeyi öğretti yazı yazmayı,  makale okumayı ogretti, günleri guzel ve severek geçirmeyi. Aslında en çok ta Okuyucularımla beni buluşturmayı öğretti,  hedefimi yani sizleri okuyucularımı okurken görüp beni mutlu etmeyi öğretti.  Ama hepsini açtığım bu ücretsiz olan blogger öğretti.  Birçok deneyim yaşadım bir kaç site, bir kaç blog ve en son kendimi yazmayı öğrendim.  Onuda blogger bana öğretti.  Siz simdi diyorsunuz o nasıl öğretti diye. Fakat blog için blogger ile uğraşın sizde öğreneceksiniz.  Yazmayı okumayı.  Mutlu olacaksın orada okuyucular arttıkça.  Hepsini bloguma,  blogu da bana sunan blogger’a borçluyum seni iyi ki tanıdım blogger diyorum. Yazmak hayatımda en güzel hobim artık.  Bu yazımı yazarken bile içimi döküyor, döktükçe de mutlu oluyorum.  Oldukça da daha çok yazıyorum.

Beni iyi ki buldun blog hayatı.  Bir yazı okuyarak başladı bu benim blog serüvenim. Blogger ile tanıştım bende şimdi belki birilerine blog güzelliklerini aşılayacağım. Belki kim bilir benim yazımdan sonra hayatını bloga adayacaklar veya hayatını oradan kazanacaklar çıkacaktır kim bilir. .. Çünkü benimde böyle başladı.  Blog yazma isteğim.  Heves ettim ve paylaşabilirim düşüncelerimi hayatımı dedim blogumu yazmaya başladım.  Başladım ve devam ediyorum. Daha yolu yarılamadım bile.

Karalayın Sizde bir Şeyler..

Daha öğreneceğim o kadar şey var ki. Zaman neler gösterecek bana bakıp görecem. Görecem ki sizlere de gördüklerimi anlatayım sizler bir adım daha iyi başlayışınız. Başlayın ki şimdiden yazasınız. Yazdıkça da beni hatırlayasınız. En çok da bu yola para kazanmak veya satış yapmak için başlıyorlar.  Ama bir sure sonra zevk ve hobi oluyor. Sonra para olsa da olur olmasa da deyip yazmanın tadını çıkarıyorlar.  Bende öyle oldu. Para kazanırım dedim. Ama ilk isteğim sadece yazmak yazabilmek.  Yazdıklarımı da okutabilmek ti ilk gayem. Keza öyle de oldu şükür yazılarım okunuyor. Okuyorsunuz sizlere teşekkürlerimi sunuyorum.  Yazmayı ne kadar sevdiysem sizlerin okuduğu içindir.  Siz okumasaydınız ben yazmazdım. Blog olmazdı. Blogger’i tanımazdım.

Şimdilerde her fırsatta her yerde Telefonumu çıkarıyorum yazıyorum.  Ama ne yapacağımı biliyorum.  Düşünüyorum ve en önemlisi okuyorum ki yazayım. Bilgi topluyorum Özümsüyorum ve yazıyorum. İleride kendimi dahada geliştirince kitap da yazmak istiyorum. Konusunu da o zaman düşünür yazarım. İnşallah kitap yazdığım günler de size bir yazı yazarım.  Bunu da güzel bir dil ile blogumda paylaşırım. Sizleri de haberdar ederim.

Blog Günlüğüm blogger Günlüğüm ise bu yazdıklarım gibi ama en çok ta isteğimi yazma istegimi seviyorum. Yazdıkça yazıyorum. Sadece konu olsun yeterli bana o yetiyor. Okuldayken,  üniversitede, sınıfta evde, parkta kısaca telefonun olduğu her yerde Blogum benim yanımda ve yazıyorum.  Daima da yazmaya çalışıyorum.  En temek olan kendinizden bir şey katmak. Eğer kendinizden bir şey katıp birde samimi duyguları dile getirirseniz daima okunursunuz okunursunuz okunursunuz… Blog dan da daima kazanırsınız.  Hiç ama hiç kaybetmezseniz.

Blog Yazmanın faydaları nelerdir?

Blog yazmanın faydalarını saymak ile bitiremeyiz. Blogu ben yazmaya başladıktan sonra ve yazmaya devam ederken daima konuşmayı anlatmayı anlayabilmeyi öğrendim.  Daha iyi konuşabiliyor, konular hakkında bilgi sahibi olabiliyorum. Takip esnasında bloglarla içli dışlı olduğumuz için ise her türlü konu ve bilgiyi tam manasıyla öğrenmeye çalışıyoruz.  Eğer öğrenmesek de tam manasıyla en azından genel hatlarını ve ne olduğunu az çok biliyoruz. Genel kültür ve beyni zinde bırakıyoruz bu da yaşlanmaya birde beyin cimnastiğini yapmış oluruz.  Blog yazma Günlüğüm bu sayede çok ama çok etkili bir yazı ile sürmekte. Bu yazı yazma becerimi çok okumaya borçluyum.  Sizlerde bir süre sonra kelime ve cümle kurma yeteneğinizin de arttığını göreceksiniz.

Blog yazma bu kadar da zor değilmiş diyeceksiniz. Ama başta biraz karın sancısı çekeceksiniz hatta blog yazmayı da bırakmak isteyeceksiniz. Fakat yılmaz ve yazmaya devam ederseniz kazanacaksınız.  Tabi maddi olarak değil manevi olarak. Sonra ise bu maneviyat zamanla da yanında maddi katkı da sağlamaya başlayacaktır.  Bu yüzden sizlerde erkenden blog yazmaya, gününüzün bir kaç saatini blog yazmaya verebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda ise maddi katkı artacak hem hobi olarak yaparken de maddi kaygı da güdeceksiniz. Blog yazma bize en temel faydası da hobi ve maddi gelir olacaktır.  Bu da br yazı yazarken bir sonrakinin bile konusunu düşünmeye başlayacaksınız. Bu da arka arkaya gelecek ve siz bilinen ve her yazısı okunan, beklenen bir blog yazarı olacaksınız

Blog Karalıyorum işte kendimce

Blog yazarı olmak ayıp değil.  Hatta blog yazıp birde üzerine para kazanan birisi olursanız imrenilen birisi de olabilirsiniz.  Bu kimileri içinde örnek teşkil etmeye başlayacak,  çevrenizden bilgi almak ve yardım almak isteyenler olacaktır.  Bunlar sizlerin tanıdığı ise yardım değilse de maddi bir gelir karşılığında yardım edecek ve yol göstereceksiniz.

Etrafımıza bakalım genelde kadınlar ev kadınları bu islerde kendilerini geliştirmiş ve kazanç sağlamayı bile başarmıştır.  Özellikle buna örnek olarak ise BlogcuAnne  blogunu örnek verebilirim. Bazıları ise blog yazma ve tekniksel boyutta kendisini geliştirmiş, temadan html koduna kadar bilgi sahibi olmuş bundan para kazanıyor bu bloga da ornek ise BlogHocam   örnek verebiliriz.

Yukarıdaki örneklerim gibi bir sürü örnekler vardır.  Sizde blog dünyasına girince de göreceksiniz bu örnek blogları.  Bu yüzden sizlere tavsiyem özgün bir yazı içinizden gelen ve samimi bir şekilde yazın yoksa bir yere gelemez, hedeflerinize ulaşamazsınız. Blog yazma Günlüğüm adlı yazımı burada sonlandırırken sizinde eklemek istediğiniz bilgiler ve sorular varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.  Şimdilik hoşça kalın.  Sağlıcakla…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git