Blog İçin Doğru Şablon Yerleştirme

Blog İçin Doğru Şablon Yerleştirme
tarihinde eklendi, 338 kez okundu.

Blog İçin Doğru Şablon Yerleştirme

Blog için doğru şablon yerleştirme yapma yazımıza başlarken özellikle blog için blogger en zirve blog sitesi diyebiliriz. Blogger açmak için buradaki yazımıza bakabilirsiniz. Blog dünyasının zirvesi Blogger ve WordPress tir. Daha sonra ise blogcu, wixx ve diğer siteler gelmektedir.

Blog açanlar için başlıca yapılması gereken Altın Kurallar Yazımıza  bakıp Blog  yazarının neler yapması gerektiğini yazmıştık. Şimdi ise bu yazımızda doğru blog şablon dizilimi ve reklam yerleştirmesi için uygun şablon oluşturmayı yazacağım. Arkadaşlar blog için doğru şablon öncelikle sade ve reklama hazır gereksiz özelliklerin az olduğu blogdur. Fakat bu demek değildir ki hiç bir şey olmasın. Yani az ve öz özelliklerin olduğu blogu şablon olarak yapabilirsiniz.

Arkadaşlar bu blogger için yapılmaktadır hazır şablon girişi yerleşim olarak yapılmaktadır. Bizler hazır yerleşim yapmaya elverişli bir sistem kullanıyoruz. Bende bir blogger kullanıcısı olarak çaok ama çok memnun olduğumu söylemek istiyorum. Hazır olan bu şablonlar basit ve kullanışlı bir kullanıcı paneline sahiptir. Hazır şablon indirip sizle de kendinize özelleştirebilirsiniz. Bunun için ise buradaki tavsiye ettiğimiz siteyi kullanabilirsiniz.

Buradan hazır tema indirip kendiniz kodları değiştirip sitenize uygulayabilirsiniz. Hazır şablon yaparak kod yazmayı biliyorsanız biraz benzer olduğu için onu kullanan tüm siteler biraz kopya olabilir. Hatta bazen bazı hazır site yapan paylaşan siteler ziyaretçilerinizi çalabilir. Yani siz kullanıcı alırsınız hit ona gider google sizi değil onu görür. Bu da kod hilelerinden biridir. Bunu çok iyi yapan kullanan insanların tuzağına düşmeyin.

Gelelim hazır Bloggerin kendi sunmuş olduğu sablon paneline; Bloggerda üst sol köşede şablon kısmına giriyoruz. Ondan sonra beğendiğimiz hazır şablonu giriyoruz. Onayladıktan sonra şablonu sitemizi kontrol edip size uygun mu diye kontrol ediyoruz. Beğenmediğiniz taktirde orada basit dinamik ve benzeri bir kaç çeşit hazır tema vardır. Onlarda uygun olan şablonu seçip bloga uygulayın deyin ve kaydedin. Ondan sonra asıl konu şimdi başlayacaktır. Daha sonra yerleşim kısımına gelip bloggerin özek olarak kullanıma sunduğu özelliklerden istediğinizi seçebilir oradan isterseniz kendi kodunuzu veya reklam kodunu girebilirsinzi. Reklam için Blogger hazır bir panel sunmakta yani Google Adsense reklam platformunu kullananlar için hazır bir sistem kullanmaktadır. İsterseniz de orayı kullanabilirsiniz.< Sol taraftan yerleşime girip sol veya sağ tarafta şablonunuza uygun yerleşimler olacaktır. Orada nereye ne koymak isterseniz Gedget Ekle yazısı vardır ona tıklayın:  açılan sayfada Adsense öne çıkan yayın ve benzeri özellikler görünecektir. Sizler istediğinizi yapabilirsiniz. Ama tavsiye olarak sizlere bir kaç tane önerim olacaktır. Eğer Adsens veya başla reklamınız varsa ilk olarak Sağ en üste onu koyu altına ise Öne çıkan yayın daha sonra ise Popüler yayınlar yerleşimini yapabilirsiniz. Fakat popüler yayınlar etiketini eklerken size tavsiyem 5 ila 7 arası yayını seçin ki fazla yer kaplamasın. Site saflığını etkiler size karışık bir görünüm sunarak ziyaretçilerin görünümden rahatsız olmasınlar. Yani en fazla 7 olsun. / yazı dan yukarısı aşağı Doğru uzun olacağından dolayı kötü bir yerleşim yapılmış olacaktır. Blogger için aşağıdaki yerleşimi yapabilirsiniz : < Blog için şablon yerleşimi için bir de  Profilinizin olması önemlidir. Yazıyı kimin yazdığını merak edenler profilinize bakabilirler. Bu yüzden size tavsiyem budur. Siz Profil bilgilerinizin olduğu gadgeti seçerek profilinizi yerleşim kısmının en başına koyabilirsiniz. Ama yok koymak istemiyorsanız en başa reklemlarınızı koyabilirsiniz. Ve en fazla da blog arşivinizi kullanabilirsiniz. Blog arşivi de bu yüzden en sona sakladım bunu sizler de kullanmayabilirsiniz ki bende kullanmıyorum zaten. VE bir de hatırlatmak isterim eğer uluslar arası takipçileriniz varsa da translate özelliğini de açabilirsiniz. Gelen yazılarınızı çevirmek isteyebilir. Çevir kısmı olarak bunu da kullanabilirsiniz. Aşağıdaki gibi diziliş yapabilirsiniz Bu benim sitemin fotodaki halidir. Sadece reklam yoktur onu da zamanla şablona yerleşrimeyi düşünüyorum. siteye uzaktan baktım normalde ekranı kaplamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git