Mobilde Reklam Gizleme Kodu

Mobilde Reklam Gizleme Kodu

Yine güzel bir yazı da beraberiz arkadaşlar. Bu gün sizlere Adsense kodlarını html içinde mobilden  gizleme kodunu paylaşacağım. Bu kodu nasıl uygulamanız gerekiyor onu anlatacağım. Daha sonra bu kodu Adsense ekledikten sonra nasıl bir görüntü elde ediyoruz ona bakacağız. Öneri yazım: 2018 Trend Para Kazanma Yöntemleri Neler?

Öncelikle Adsense kodu html nin içerisine girdikten sonra hem mobilde hemde masaüstü sürümünde görünmektedir. Bazı kişisel temalarda bu özel dizayn edilerek engellenmektedir. Yani masaüstüne ayrı bir kod mobile ayrı bir kod sistemi yerleştirmişler. Onu da bu gün sizlere paylaşacağım kod ile yapabilirsiniz.

Bu kod ne işe yarıyor. Bu kod Site açılımı için komut veriyor. Komutun açılımı ise şudur. Bu kodu masaüstünde göster fakat mobilde gösterme yani gizle demektir. Dikkat edilmesi gereken nokta Adsense reklam kofunu bu iki açılış ve kapanış kofunun arasına koyacaksınız. Aksi halde Çalışmayacaktır.

Bu kodu alıp metin dosyasına yapıştırıyoruz. Sonra Adsense kodu buraya gelecek kısmını siliyoruz. Oraya Adsense göstermek istediğimiz kodu buraya yapıştırıyoruz. Daha sonra tümünü kopyala dedikten sonra bu kofu reklamın görünmesini istediğiniz yere koyuyorsunuz. Ve kaydet deyip Blogger html sinden çıkıyorsunuz.

Örneğimizin olup olmadığını sitemizde kontrol etmemiz gerekiyor. Yani biz buna 970X250 kodumu koyabiliriz. Nedeni mi bu boyut genelde mobil sürümde sıkıntı çıkarmaktadır. Temayı biçimsizleştiriyor. Yada onu yerine diğer yazımda değindiğim Aynı reklam yerinde masaüstü için farklı mobil için farklı boyutlu reklam göstermek yazıma bakın.  Burada aynı anda iki farklı kodu koyup birisini mobilde gösterirken diğerini de masaüstünde gösteriyorsunuz. Böylece istediğiniz iki görüntüyü de elde ediyorsunuz.

Ben bu sistemi kullanarak 970×250 masaüstünde görünürken aynı kod mobilde 336×280 boyutunda görünmektedir. Kodumuz aşağıdadır. Bu kodun arasına reklam kodunu koyarak mobile gizleyebilirsiniz. Bazı temalarda zaten gizlidir. Araştırma yapın bu kod veya benzer komut kodu bulunmaktadır. Umarım faydası olur. Sizlere iyi çalışmalar dilerim. Kodumuz aşağıdadır. Yorum yapmayı unutmayınız. Bu gün sizler Mobilde Reklam Gizlemeyi anlattım. İyi çalışmalar dilerim.

<b:if cond=’data:blog.isMobileRequest == &quot;false&quot;’>
Adsense Kodunu Buraya Yapıştır
</b:if>

8 comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir