WordPress robots.txt 2017

WordPress robots.txt 2017

WordPress robots.txt 2017 için sizler bu yazıyı yazacağım. Arkadaşlar WordPress robots.txt 2017 kodunu paylaşacağım. Arkadaşlar öncelikle robots.txt kodu ne işe yarar onu anlatacağım. Arkadaşlar robots.txt kodu arama motorlarına gelince robots.txt dosyasına bakaraktan neler yapması gerektiğini yapıp dizine ekleyip bilgileri gitmektedir. Bir nebze kolaylaştırmaktadır. Yani robots.txt  dosyası harita görevi ve komut verme işlevi yapmaktadır. Yani verilen kod nereyi taraması gerektiğini ve nereyi tarmamamsı gerektiğini göstermektedir. WordPress de  de bloggerde olduğu gibi mantık aynı fakat Blogger tobot.txt biraz daha basit duruyor. Ki Google zaten Bloggerin arka bahçesi olduğu için me yaptığını neleri taraması gerektiğini biliyor.

WordPress ile robots.txt 2017 yılında manuel işleme gerek kalmadan zaten yoast eklentisi ile bunları otamatik olarak gönderiyor. Bunun için manuel bir işleme gerek kalmıyor. Bu yüzden de eordpress için arama motorlarına bu dosyayı yüklemeye gerek yoktur. Bunu program otomatik olarak yapmaktadır. Tüm arama motorlarına bu kodu  bırakılmaktadır. Bunu sizin extra yapmanıza gerek duymadan Search Console bildirmektedir. Blogger panelinde bunun eklentisi olmadığı için bunu manüel yapmak zorundasınız. Onun içinde yukarıdaki verdiğim link yardımıyla o kodu kopyalayım Search Console den tarama sayfasından robots.txt den kontrol edebilirsiniz. Bu kod size sitenizde var ise aynısını gösterecektir. Bunu öğrenmek için de sitenizin www.nuriozzkan.com/robots.txt adresini kontrol ederek öğrenebilirsiniz. Benim Blog Blogger olduğu için kodum farklıdır.  Mobilden de masaüstü versiyonu görüntüle demezseniz o kodu göstermeyecektir. Masaüstü sürüm iste diyince kod görünür. Yoksa 404 bulunamadı hatası verir.

Bu yukarıdaki anlattıklarım için wordpress panelini kullananlar bilirler. Eklenti WordPressin vazgeçilmezidir. Bunu da o eklentiler sayfasına girerek Yoast Arayın onu kurduktan sonra etkinleştir demeyi unutmayınız. Bu hem seo ayarlarınızı yapacak hemde size robot.txt dosyanızı düzenleyecektir. Bunu da manüel yapacaklar olursa eğer Yoast eklentisini kurmadan yapmak isteyenlere ise aşağıda kod paylaşacağım. O kadu arama motorlarının web master yöneticilerine göndermelerini sağlamak için Sitenize yüklemeniz yeterlidir. Blogger panelinde arama ayarlarında çok basit yerdeydi. Wordpreste de arma ayarlarında bulunuyor. Sizlere WordPress robots.txt 2017 araştırdım. Herkesin farklı bir robots dosyası var. Ama ideal ve sitenize SEO desteği veren dosyayı sizlere paylaşacağım.

WordPress robots.txt 2017

User-agent: *
Disallow: /wp-admin/
Allow: /wp-admin/admin-ajax.php
Sitemap: https://www.nuriozzkan.com/sitemap.xml

Yukarıdaki kodu kopyalayın. Sitenizin robots.txt dosyasına bunu yapıştırın. Ortada benim alan adım vardır. Oraya kendi alan adınızı yazmayı unutmayınız. Eğer http ise  Bunu gönderirseniz kodunuzda her arama motoru bu koda bakarak sitenizi tarayacaktır. Bu kodların manası da şudur. Admin adımı tarama admin panelimi ve urlmi tarama ama geri kalan yerleri tara. Site haritamıda tara oradaki yazılardan zaten görünmek istiyorum demektir. Tüm arama motorlarına tarama emri vermektedir. Yani yandex Google Yahoo ve Bing için tarama istemiştir. Bu sizlere paylaştığım wordpress robots.txt 2017 en son halidir. Yani günceldir. Bu arada merak ettikleriniz için yorum yazmayı unutmayınız. Bu arada sizler Blog Gelişmelerini Sitemden takip etmek için Blog Haberleri gelişmelerine ve kişisel yazılarıma bakabilirsiniz.

One thought on “WordPress robots.txt 2017

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin