Burun Estetiği Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Burun Estetiği Ameliyatının Riskleri Nelerdir ?

Burun Estetiği Ameliyatının Riskleri Nelerdir ? Burun Ameliyatında risk var mıdır ? Burun estetiğinin riskleri nelerdir ? Detaylar yazımızda..

Burun estetiği ameliyatı özellikle son dönemlerde pek çok kişi tarafından yaptırılan ameliyatlar arasında yer almaktadır. Kişiler hem sağlık açısından hem de görüntü açısından bu ameliyata başvururlar. Burun estetiği ameliyatı genellikle nefes almakta zorluk çeken kişiler, burnundan anormal şekil bozukluğu bulunan kişiler, oynanış şekli itibariyle psikolojik olarak rahat edemeyen kişiler tarafından yapılmaktadır. Bunların dışında yüzüne uygun daha farklı bir burun isteyen kişiler tarafından da burun ameliyatları gerçekleştirilmektedir.

Bakmayı unutmayın: Burun Estetiğinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Burnunuzda kemer bulunuyor ise, herhangi bir darbe ya da kaza dolayısı ile burnun şekli bozulmuş ise, burun ucunda düşüklük varsa, bunda bakıldığında asimetrik durum söz konusu ise, burun yüze göre uzun kafaya da çok küçük ise, burun kemiğinde kırık ve eğrilik durumu söz konusu ve burun deliklerinde anormallikler mevcut ise burun ameliyatları gerçekleştirilir.

Her ameliyatta olduğu gibi burun estetiği ameliyatında risk vardır. Bu risk genel anestezi ile ameliyat yapılacağı için bulunan bir risk olmaktadır. Ameliyat süreci genel olarak şu şekilde işlemektedir. Ameliyat genel anestezi ile yapıldığı gibi duruma ve isteğe bağlı olarak lokal anestezi ile de yapılmaktadır. Ameliyatlar kişiye göre değişkenlik gösterebileceği gibi genel olarak 1 ya da 2 saatlik operasyonla şeklindedir. Ameliyat sonrası 3 saat sonra hastaneden çıkabileceği gibi bir gece hastanede de kalınabilir. Yardımcı olmak adına bir kişi size refakat edebilir.

Çalışan kişiler için ameliyattan sonra bir hafta izin almak doğru olacaktır. Bu bir hafta içerisinde burunda ve göz çevresinde şişlikler ve morarmalar olabilir. Bir hafta sonra bu anormallikler kendiliğinden geçecektir. 1 aylık dönemde ameliyat olan kişinin ağır işlerden mi spor aktivitelerinden uzak durmak faydalı olacaktır. Burnun tam olarak iyileşmesi şişliklerinin geçmesi ise yaklaşık bir yılı bulmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Burun Ameliyatı Günah mıdır?

Ameliyat sonrasında burunda akıntı ve kanama durumları olacaktır. Bu durumlarda burnu sıkıştırarak silmek yerine tampon yaparak temizlemek gerekmektedir. Ameliyat sonrası burnun iyileşme sürecinde nefes alma zorlukları da yaşanmaktadır. Bu durum zamanla ortadan kalkacaktır. Burnun tıkanmaması adına doktorunuzun size önerdiği spreyler ile burun temizliği yapılmaktadır.

Merak Edilen Sorular: Burun Estetiği Ameliyatının Riskleri Nelerdir ? Burun Ameliyatında risk var mıdır ? Burun estetiğinin riskleri nelerdir ?

3 thoughts on “Burun Estetiği Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin