21. Dönem Pomem Polis Alımı İlan edildi

21. Dönem Pomem Polis Alımı İlan edildi

21. Dönem Pomem Polis Alımı İlan edildi. 13.000 polis alımı yapılacak. Bu polis adaylarının 11.000 Lisans ve geri kalan 2.000  kişi ise Önlisans olacaktır. Bun adayların Polis adaylarının hemen eğitime başlaması olmayacak. Bunlar içerideki pomem mezun olana kadar alıımları devam edecek. Aşağıda bu 13 bin polis alımının sizlere kadın, erkek, lisans ve önlisans ayrımını yapacağım. 21. Dönem için zaten çıkan KHK da Önlisans Kesinleşmişti. Yani Önlisans Mezunlarına Polislil Yolu Açıldı

Pomem Alımı İlanı Akademinin sitesinde bakmayı unutmayınız:

https://www.pa.edu.tr/21-donem-pomem-ogrenci-alim-ilani-duyurular.html

Pomem öğrenci planlaması:

Lisans

Toplam : 11.000

Erkek: 10.000

Kadın: 1.000

Önlisans

Toplam: 2.000

Erkek: 1.800

Kadın: 200

Bu alımlar yeni ilan edildi. 21. Dönem Pomem ilk defa Önlisanstan Polis alımının yapıldığı dönem olacak. Bunu notlarımız arasına koyduk. 21. Dönem pomem polis alım 13. Bin ilan edildi. Bu alımın 13 bin polis adayına ulaşması ise PMYO okullarının azalması oldu. Liseden Polis alımı git gide azaldığı için Pomem okullarına artış yaptılar. Bu da devlet yapısının değiştiğini Polis ve Emniyet teşkilatının değişime gittiğinin göstergesidir.  Bu arada PMYO, POMEM ve PAEM Arasındaki Farklar Neler? yazıma bakmayı unutmayınız.

21. Dönem Pomem Mülakatları ne zaman yapılacak bunu sizilere paylaşacağım. Pomem mülakatları nasıl olacak Polislik Mülakatında neler yapılıyor sizlere onu da ilerideki yazılarımda paylaşacağım. Sadece mülakat tarihi hakkında bir yazı bulunuyor. Polis Akademisi ‘nin de sitesine bakınca duyuru kısmında da belirttikleri gibi siteyi takip edin ilanı yapılacaktır. Başvurmak isteyenler buraya yorumlaşıp yardımlaşsın. Buradan birbirinize yardımcı olun. Şimdiden 21. Dönem Pomem adaylarına zorlu yarışta başarılar dilerim.

polis alımı 2017 Nuri Özkan >> Kişisel Blog

3 Yorum

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin

昵称
  1. Pingback: 21. Dönem POMEM başvuru şartları - Nuri ÖZKAN

  2. Pingback: Okul Başladı Çanta Mevsimi Geldi - Nuri ÖZKAN

  3. Pingback: 21. Dönem Pomem Mülakatı Ne Zaman - Nuri ÖZKAN