Yurt İçi ve Yurt Dışı Tur Planım Nasıl?

Yurt İçi ve Yurt Dışı Tur Planım Nasıl?

Ben yurt içi Tur ve yurt dışı araştırıyorum. Bu arada gerçek manada geziye kafa dinlemeye ihtiyacım var. Bunu da bir seçeceğim Tur şirketiyle yapacağım. Bir hafta bir yere gitmek gezmek yeni yerle keşfetmek istiyorum.Yurt İçi ve Yurt Dışı Tur Planım Nasıl ? Sormak istedim bakınız..   Bu Tur bana iyi gelecek. 7 gün 7 gece Tur şirketlerini tek tek arayacağım. Bunu kaliteli yapan ve sorun yaşamadan gideceğim bir Tur şirketi, veya gezi firması olursa bu turu kaçırmayacağım.

Daima gezmwk istemişimdir. Yeni yerler gezilmemiş mekanlar görmek istemişimdir. Bunu da Tur şirketiyle yurt içinde önemli yerlerde yapacağım. Merak ettiğim mesela Karadeniz tutu, Akdeniz turu, ege turu veya Çanakkale şehitlik turu bunlar merak ettiğim turlar içerisinde. Bu yüzden bende bir tur firması arıyorum. Güzel bir firma olursa bunu yapacağım. Gitmediğim yerlere gideceğim. Türkiye de gezilmemiş ne kadar yer varsa gezeceğim. İleride zaten kendi aracımla gezmeyi düşünüyorum. Ailemler turlara çıkarız. Ama şimdilik bunu bir firma ile yapacağım. Alacağım yanıma Deodorant ve Parfümümü. Çantamı laptopumu, fotoğraf makinemi, elbisemi sırt çantamı her şeyimi Spor malzemelerimi her şeyimi alacağım bu tura gideceğim Yut dışına da gitmek isterim.

Hatta şimdilik yurt içi tutu yapıyorum. Ama ilerleyen zamanda yut dışı turları düşünüyorum. Yurt dışında ispanya olsun brezilya olsun Polonya olsun Amerika olsun Afrika turları olsun, hindistan olsun çin olsun japonya olsun  İsveç olsun buralar gezilecek yerler. Bence buralara bir tur düzenlense iyi olur. Bunu yapan şirketler gezi veya tur şirketleri varsa bende araştırıp en uygun ve en güzel hizmeti veren firmalardan birisiyle tura çıkacağım. Ama öncelik yurt içi turları. Bunu yaptıktan sonra da yurt dışı turlarına gezilerine katılacağım.

Tur 10 gün 10 gece veya en düşük 7 gün 7 gece olacak şekilde olsun istiyorum. Yurt içini 10 günde anca gezebiliriz. Bu da artık çok yerde azar azar durma ile mümkün olacaktır. O yüzden de en ideal gün 10 gündür. Ama bende kendimi o güne uydurursam eğer bu günü dolduran bir gezi yapabilirim. Tarihi yerler kaleler olsun, camiler olsun, antik eserler olsun buraları gezmek istiyorum. Balıklı göl kaplıcalar saraylar kaleler manastırlar hepsini gezmek istiyorum. O yüzden de gerekirse uçakla da gitmek istiyorum. Yırt dışına gidilse zaten uçakla gidiliyor. Bunu da Tur şirketleri yapıyor. Zaten bunu da  bu şekilde büyük firmaların yapmasını istiyorum. Daha bilinçli ve kaliteli hizmet almak istiyorum.

Gezdiğimize değecek bir anı ve fotolar bırakmak istiyorum… Anılar olacak. Kaldığımız otellerde bize iyi bakılacak. Buradan hareket şuraya denilecek. Ona göre mekanlar restoranlar seçilecek. Bize seçim şansı verilecek. Dayatma değilde rızalıkla olacak. Tur için gezmek için gidip te gezilmediği zaman bu bizlere eziyet olarak gelecektir. Bunu da yaşamak kimse istemez. Fotoğraf makinamı alacaksın.

Her güzel yeri resmedeceksin. İleride anı olarak yaparsın. Bunları resmedince rahatlayacaksın. Anıların aklına gelecek. Tur için rezervasyon yaptırmaya başlayayım artık. Ben artık kafaya koydum gideceğim. Önce yurt içi tur, sonra da yurt dışı turu gezisi yapacağım. Hadi bakalım bir diğer yazımda görüşmek dileğiyle… Tavsiye Yazım: Nokia ve Samsun savaşı Başladı 
Gelişmelerimi ve yazılarım takip etmek anında haberdar olmak isteyenler Masaüstü sürüm için yanda izle butonu, mobilden girenler için de altta izle butonu vardır. Tıklamanız yeterlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir