Nokia Amiral Gemisi Telefonu İle Android Pazarına Hakim Olabilir

Nokia Amiral Gemisi Telefonu ile Android Pazarına Hakim Olabilir !

Nokia efsanesi döndükten sonra iyi bir çıkış yakaladı. Bu günler itibariyle nokia 6, Nokia 5 ve Nokia 3 telefonlarıyla piyasaya iyi bir şekilde giren Nokia Amiral Gemisi Telefonu İle Android Pazarına Hakim Olabilir bu gidişle. Windows mobile de istediğini bulamayan Nokia tekrar da yarışa katılmak için, pazarı bıraktığı Samsung ve diğer Android üreticilerine nispetle pazara geri döndü. Bu pazar eskiden Nokia’nın pazarıydı. Tekrar ele alabilir pazar liderliğini. Güçlü ve uygun fiyat performans telefonlarını piyasaya sunan Nokia şimdilerde de Amiral gemisi cihazını piyasaya sunmayı amaçlıyor. Nokia 6 , Nokia 5 ve Nokia 3 ten sonra şimdi sıra Nokia 8 de gibi.

Android pazarında diğer telefon üreticileri kol gezerken eaki Nokianın geri döneceği korkusu bile yetti. Samsung şu anda pazar payının en büyük payını alırken bile Nokia’nın elinden alacağı paydan korkusu olmaya başladı.  Kim olsa korkar tabi. Eski pazar lideri Nokia dan bahsediyoruz. Bu da Nokia yeni Telefon çıkaracak mı? Nokia amiral gemisi telefon çıkaracak söylentileri ortaya çıkardı. Bu kez de çok güçlü bir cihaz ve uygun fiyat olarak çıkacak söylentileri her geçen gün yükseliyor. Nokia 8 veya Nokia 10 adının verileceği cihaza üst düzey özellikler koyup, Samsung firmasının 2.500₺ üzeri cihaza sahip özellikleri 1.600-2.000 bandında satacağı söyleniyor. Bu da gerçek manada diğer telefon üreticilerini korkutmaya yetiyor

Nokia özellikle aralarında eskiden beri rekabetin olduğu Samsun ile Hala Savaş halinde. Nokia Android pazarına girdikten sonra Nokia – Samsung Savaşı Resmen başla. Bu da pazara ortak olmak isteyen Nokianın başarısı olarak görülüyor. Geri dönüşü nokia iyi yapmış gibi. Bu seyirde giderse de ileride gelecek olan amiral gemisi telefonu ile ipleri tekrar eline alabilir. Bazı uzmanlar artık çok geç dese de bence hiç te geç değil. Sağlam ve dayanıklı telefonlar üreten Nokia daima savaşın , yarışın ve rekabetin içerisinde. Bu da kendisine isminden gelen güvenden ve eskiye dönüşü yapmaya çalışması başarılı olduğundan dolayı da diyebiliriz. Yani şu anda gelen olumlu dönüşler Nokia için fırsat olabilir. Bir tek yapılanacak Nokia hamlesi çok uygun fiyata bir tane de Nokia Amiral gemisi telefon üretip piyasaya sunmaktır.

Yukarıdaki paragrafta da dediğim gibi bu üretilecek olan amiral gemisi telefon Nokia için çağ atlama meselesi olabilir. Bu da Nokianın pazara bende ortağım demesiyle de sonuçlanabilir. Bundan sonra da Samsung ve benzeri telefonlar artık ucuzlama yoluna gidebilir. Nokia pazara gireceği ve hakimiyet sağlayacağı düşüncesiyle dahi olsa çıkaracağı güçlü telefonlara ücreti çok fazla yazamayacaktır. Bir hamlesi daha olacak olan Nokia bunu. Nokia Amiral gemisi telefonlar yapabilir.

Başlığımı da zaten Nokia Amiral Gemisi Telefonu İle Android Pazarına Hakim Olabilir diye attım. Çünkü bu hamleyi yaparsa eğer kendi küllerinden doğmuş olacaktır. Bunu da pazara süreceği bir tane   uygun fiyatta Amiral gemisi android telefon ile yapabilir. Nokia seneler önce kaybettiği pazar hakimiyetini anca bunun ile alabilir. Yada ufak ufak girerek ilerleyen süreçte bunu elde edebilir.  Bu yol biraz zaman ve biraz da sabır gerektiren yoldur.

Bana kalırsa bunu ikinci yol yani benim dediğim Amiral Gemisi Nokia telefonu ile yapabilir. Bunu başaracak bir telefon da eskiden adının olduğu Nokiadır. Başka telefon bunu yapamaz. Ki Motorola örneğini ele alalım. Eskiden pazara hakim olan motorola o zaman elindeki imkanları kullanmayarak yerini hakimiyetini Nokia telefon üreticisine bırakmıştı. Şimdilerde çabalasa da motorola telefonu eski günlere dönemez. Ama Nokia bunu yapabilir. Onun kredisi piyasa da en güçlü olan telefon üreticisidir.

Nokia Satışları Nasıl?

Nokia satışları nasıl? Nokianın pazar durumu şimdilik iyi olduğu. Satışların iyi bir şekilde yapıldığı devam ettiği. Bunun üzerine de iyice artmaya başladığı söyleniyor. Şimdilik Vodafone satış noktalarında bulunan nokia akıllı telefonları teknolojinin mağazalarında. Ben Vodafone bu yüzden seviyorum. Yeni çıkan telefonlara nefes katmak için hemen anlaşmalar yapıyor. Telefonu satış noktalarında pazarlıyor.

Bu yüzden Vodafone tebrik etmek istiyorum. Nokia da bu bayilerde satışlarda iyi diye söyleniyor. İlk telefonları olmasına rağmen gayet fazla sattığı, görenlerin gayretle almaya özen gösterdiği söyleniyor. Hatta başka marka için gelenlerin bile Nokia yı görünce marka değiştiğini söylüyorlar. Şu anda piyasa da olan Nokia 3, 5 ve 6 serisinin bile iyi bir ilgi gördüğü söyleniyor. Ama ileride De Nokia 8 Söylentileri ve görüntüleri ortaya atıldı. Amiral Gemisi Telefon Nokia 8 olabilir.

Bende eski nokiacılardan olduğum için windows phone telefonlarını bile kullandım. Sağlam ve dayanıklı telefonlar üreten firma Lumia serisiyle biraz düşüş yaşasa da şimdilerde Android sürümü ile satışlarını yakalayacak gibi görünüyor. Ben Windows Phone lu zamaların da da seviyordum. Nokia bu sempatiyi ve dayanıklılığı bende yakalamıştı. Bunu da devam ettim. Ama sonlara doğru artık Windows Phone ile gitmeyeceğini anladığı iyi de oldu. Eski Nokia ya göre iyi olmayan satışlar tatmin edici boyutta değildi. Bunu da Windows Mobil sürümünü bırakarak yaptı.

Nokia Amiral Gemisi Telefon üretecek mi?

Nokia amiral gemisi telefon üretecek mi? Yazının tamamında da değindiğimiz gibi söylentiler Nokia’nın Nokia 8 adında üreteceği telefon diyorlar. Ama dedik ya şimdilik bu mu amiral gemisi olacak yoksa daha sonra mı amiral gemisi telefon üretecek bekleyerek hep birlikte göreceğiz  Bunu da bekleyerek göreceğiz. Zaten bu soruyu da sizlere yazı genelinde yazdığım için nokia amiral gemisi akıllı telefonu üretip üretmeyeceği net olmasa da ben varsayım üzerinde konuştum. Yarın ne olacağı da net şekilde bilinmediği için benim cevabım budur. Nokia 8 yada Nokia 10 adında ilk çıkacak telefon Nokianın amiral gemisi telefonu olabilir. Diye düşünüyorum. Adının da Nokia 10 olacağı benim daha fazla şans verdiğim isim olabilir.

Tavsiye Yazım; İos 11 Beta 5 Güncellemesi Nasıl 

Son Sözlerim; Bunu iyi bir adım olarak bende düşünüyorum. En başta seçmesi iyi di ama Microsoft şirketinin windows Mobil sürümüne pek te özenmediği , gerekli geliştirme yapmadığı da azımsanmayacak durumda. Bunun içinde gayet iyi bir adım atan Nokia yönetimi Android telefon üretmeye başladı. Buna da iyi ki başladı. Yoksa pazarda silinip gidecekti. En azından silinmeyecek ve artık az da olsa pazardan lokma yemeye bu lokmayı da yavaş yavaş büyütmeye başlayacak. Nokia amiral gemisi üreterek de Android pazarını ele geçirmeye başlayacaktır.

Bu benim şahsi görüşüm arkadaşlar. Sizler nasıl düşünüyorsunuz bilmem ama Nokia iyi bir şekilde geri döndü. Bu da ileride daha iyi bir Nokia Göreceğimizin habercisi olabilir.  şimdilik Nokia haberleri için sitemde bunları kaleme aldım. Nokia ile ilgili gelişmeler oldukça sizleri haberdar edeceğim. Microsoft ve Nokia ayrışmasından sonra bakalım Nokia eski günlerine dönecek mi? Hep birlikte göreceğiz. Bu arada yazımı beğendiyseniz yorum yapmayı ve yazılarıma izle butonu ile abone olmayı unutmayınız. Teknoloji yazılarım İçin Yukarıdaki Teknoloji kategorisine bakmayı hnutmayınoz.
Günün sorusu: Nokia’nın unutamadığınız telefonu hangisi? Sizce  Bu gidişler Nokia Pazara hakim olabilir mi? 

3 Yorum

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin

昵称
  1. Pingback: 2018 Yılında çıkarılan ilk telefon Nokia 6 özellikleri neler? - Nuri ÖZKAN

  2. Pingback: Nokia 10 Amiral Gemisi Telefon Olabilir ? - Nuri ÖZKAN

  3. Pingback: Nokia 8 Fiyatı - Nuri ÖZKAN