İOS 11 Beta 5 Güncellemesi Nasıl

 İOS 11 Beta 5 Güncellemesi Nasıl ?

İOS 11 Beta 5 Güncellemesi şu anda hazırlığı yapılan ios 11 in en son beta deneyicilerine vermiş olduğu son sürümdür. Sistem geliştiricilerinin en son  piyasaya sürdüğü geçiş ve kararlılık aşamasındaki en iyi sürümü diyebilirim. En son beta 4 ü kullanan birisi olarak şu an beta 5 ona göre daha kararlı görünüyor. Ufak tefek sorunların bu sürümde olmadığı gözüme çarptı.
İOS 11 ile köklü bir değişime geçen Apple , iphone, macbook, İpad için bu sistemi hala geliştirmeye devam ediyor. Bunlar için yeni sistemini daha kararlı hale getirmeye çalışan Apple kullanıcılarını memnun etmeyi amaçlıyor. En son kararlı sürüm olan ios 10.3.3 gelmişti. Test kullanıcılarının alabildiği bu beta 5 sürümü güncellemesi gayet iyi duruyor.

Ben bununla ilgili  birçok yorumu okudum. Hepsinde sorulan tek soru şu geçmeye değer mi. İOS 11 Beta 5 güncellemesi Nasıl ?  kullanan varmı? Beta kullanıcıları memnun mu diye birçok soruyu merak ediyorlar. Bende sizlere o konuyu açıklık getireceğim. Özellikle İOS 10.3.3 sürümünden sıkılanlar farklı olan bu sürüme hani beta halinde kullanılan İOS 11 sürümüne telefonlarını veya iPadlerini güncelleyebilirler.  Bu arada İOS 11 Beta 5 Güncelleme yapmak için bu yazımızı okuyun. Beta 4 için yüklemeyi anlattım. Aynısını beta 5 yükleme içinde yapabilirsiniz.

Ben kullanan birisi olarak beta 4 kullandım. O hali bile geyet iyi iken sizlere beta 5 güncellemesini, sürümünü kesinlikle tavsiye ediyorum. Ama dedim ya sıkıldıysanız. Ama ben beklerim kararlı sürümü alırım diyorsanız eylül ekim aylarında İOS 11 resmi kararlı sürüm yayınlanır. Ben acele edip görmek isteyenler için dedim. Kurmanızda ve değişiklik görmenizde fayda var. Beta 5 Güncellemesinde ki değişiklikler neler diye sorular geliyor. Oradakilere ilave olarak kararlaştırma renkte ton farkı bir kaç ikon değişikliği ve hata düzeltmeleri yapılmıştır. Bunu da fark ettik. Ki edilmeyecek boyutta değil.<

İOS 11 Beta 5 Güncellemesi Neler Getirdi

İOS 10 ile İOS 11 karşılaştırmasını yapacak olursam eğer beta sürümlerinden gördüğüm kadarıyla diyorum. Kararlı sürümü gelmedikçe 11 in hız konusunda pek başarı olmamış. Ama kısa yol ve alt kısayol paneli harika olsa da hem beğenilmeyen güncelleme özellikleri ise şarj sorunu hız sorunu. Biraz daha hızlandırılması gerekiyor. İos 11 o yüzden biraz daha gayretle hem şarjının düzeltilmesi hemde hız kazandırılması gerekiyor.

Bu yarışta Apple diğer telefonları solladı. Hem bilgi teknolojileri hemde Androidle olan savaşını kazandı gibi duruma kapıldı. Bu arada zaten Nokia vs Samsung Savaşı Yeniden Başlamışken Android sürümüne gerçekten fark atarak ilerliyor. Android telefonlar fazla satılarak 4-5 firma adında piyasa da olarak devam ederken İOS sürümü sadece iPhone telefona has olarak kaldı. Telefonlar kulvarında kastediyorum. Bu arada gerçekten İOS 11 ve Android Nougat karşılaştırmasını yaptım. Bunu da bakarsanız sevinirim. İkisi de beta halindeyken karşılaştırdım. Bu günkü yazımızda da İOS 11 Beta 5 nasıl diye yazdım. Sizlere artık. Gönül rahatlığıyla kurun beta sürümünü telefonunuza derim. Ki gayet iyi sadece iki eksik var onu da yazdım. Sizlere  hız ve şarj o da benim için sorun olmaz derseniz güncelleyin.
Eğer bu yazımızı beğendiyseniz paylaşmayı ve mobilde altta masaüstünde ise sağda izle butonuna basmayı unutmayınız.
Soru: Sizce İOS mu Yoksa Android mi? 

2 comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir