Adsense Bağlantı Reklamları Siteye Nasıl Eklenir?

Adsense Bağlantı Reklamları Siteye Ekleme Nasıl olur?

Adsense bildiğimiz gibi bir çok reklam teklifi sunmaktadır. Bunlardan birisi de bağlantı reklamları denilen reklam türüdür. Bunu yakın zamana kadar bende bilmiyordum. Siteye nasıl ekleneceği hakkında yada bu reklam türünün kodunu Adsense in neresinde bulup kodu nasıl alacağımızı bilmiyordum. Blogger Eklentileri vasıtasıyla bunu öğrenmiş oldum. Teşekkürlerimi sunmak istedim.  Bu reklam kodunu sitenize nasıl ekleyeceğimizi sizlere açık şekilde anlattım. Aşağıdaki adımları izleyerek reklam türünü blogunuza veya sitenize ekleyebilirsiniz.

Gelelim Adsense  Bağlantı reklamları nasıl siteye ekleyeceğimize;

 1. Arkadaşlar öncelikle adsense panelimize giriş yapıyoruz.
 2. Reklamlarım sekmesine tıklıyoruz
 3. +Yeni Reklam brimi ekleme yerine giriyoruz
 4. Metin ve Görüntülü reklam ekleme  kısmına giriyoruz
 5. Reklamın adını girelim. Belirgin olsun isme akılda kalan bağlantı reklamı diyebilirsiniz.
 6. Reklamın adını yazdığınız yerin hemen altında gösteriliyor önerilen butonu göreveksiniz.
 7. Önerilen kısmına tıklayın
 8. Açılan pnecerede yatay banner dikey özel ve esnek yazıyor. Onun hemen altında Bağlantı reklamları yazıyor.
 9. Onu seçtikten sonra reklam boyutunu nasıl isterseniz o boyutu seçip
 10. Kaydet ve kodu al diyoruz.
 11. Aldığımız kodu  koymak istediğimiz siteye yapıştırıp kaydediyoruz.

Arkadaşlar bunun sizlere aşağıda ekran fotosunu çekip yerleştireceğim. Sizler şimdilik yazı şeklinde olan bu yazımı deneyin. Yapamasanız yorum kosmından yazarak sorularınızı ulaştırabilirsiniz. Adsense reklaöşarbirçok özelliği ile en çok kazandıran reklam platformu diyebilirim. Gelin sizde bu kazanca ortak olun. Bağlantı reklamlarının kazancı nasıl diye sorular da geliyor. Buna da yardımcı olmak için fprumları gezdim. Sizin için bunu araştırdım.  Bu arada Adsense Kazanç Arttırma Tekniği adlı yazıma bakıp kazancınızı arttırabilirsiniz.

Bağlantı reklamları kazancı iyi mi

Arkadaşlar diyenlere konusuna göre iyi diyebilirim. Bazı arkadaşlarımız reklaö tıklamalarının çok az olduğu hatta 0.01 ₺ olduğu bazılarının da bu reklam tıklamalarının sayısını çoğaldığı ona göre kazancında 0.05 ile 0.10 arasında olduğu bazı tıklamalarında daha fazla olduğunu söylüyor. Sitenin konusuna göre değişiyor. Benimde çıkardığım bu oldu. Ben siteme kodu koydum. Deneyeceğim. Bir iki ay artış olacak mı diye bekleyeceğim. Sonrada sizlere bu yorumun altında görüşlerimi yazacağım. Sizde dediğim yolu izleyerek kodu sitenize blogunuza ekleyebilirsiniz. Blogunuza bağlantı reklamları kodu nasıl kopyalayacağınızı yukarıda adım adım sundum. Şimdiden sizlere de hayırlı olun. Demek istiyorum. Alt tarafa resimleride koyacağım. Buna benzer yeniliklerin haberini almak isterseniz izle butonu vasıtasıyla izlemeyi unutmayınız.

5 comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir