Emekli Polis Maaşı 2017

 Emekli Polis Maaşı 2017

Kendi bünyesinde bulundurduğu binlerce çalışanı ile oldukça kalabalık bir camiaya sahip meslek grubu olmaktadır. Emekli Polis Maaşı 2017  Yaklaşık 250 bin kişilik bir camiye adam bahsetmek değil. Pek çok ayrı Burada binlerce insan bu mesleği icra etmektedirler. Öğrenim gördükten sonra bu mesleği yapmaya hak kazanan kişiler atandıkları yerlerde mesleklerine devam etmektedirler. Dışarıdan bakıldığında memurluk ve düzenli bir iş olarak Görürse de polislik oldukça yorucu bir meslektir. Gece gündüz mesaileri belli olmamakla beraber çalışanlarını yıpratmaktadır. Oldukça büyük bir teşkilat olan polis teşkilatı bu kadar kalabalık çalışanları ile bu kutsal mesleği her yıl layıkıyla yerine getirmektedir.

Polisler emekli olmadan önce çalışma ve yapıyorum da ortalama bir maaş almaktadırlar. Aldıklarım maaşa ne çok az ne de çok fazla diyemeyiz. Hatta çok büyük şehirlerde tam ucu ucuna geçir sağlayacak meslek gruplarından bir tanesi olmaktadır polislik. Bu arada meslekte olan Polis Memuru maaşı ne kadar? onu merak edenler için yazımıza bakmayı unutmayın.

Emekli olduklarında da bu durum çok fazla değişmemektedir. Emekli polislerin aldıkları Maaşlar da ortalama emekli maaşları civarında seyretmektedir. Emekli olduklarında nasıl bir durumda karşılaşacakları da çalışan polislerin aklındaki soru işaretlerinden olmaktadır. Polislerin emeklilik durumları sürekli değişkenlik göstermektedir. Şu an için polislerin emeklilik durumları hesaplanmaya çalışıldığında 3 durumdan bahsedebiliriz. Bunların ilk kez Sekiz Eylül 99 tarihinden önce çalışma hayatına başlayanlar, ikinci grup 8 Eylül 1999 ile 30 Nisan 2008 tarihleri arasında çalışmaya başlayanlar, son olarak üçüncü grup izle 30 2008’den sonra çalışma hayatına başlayan polisler olmaktadır. Bu arada Komiser yardımcısı ve komiser nasıl olunur adlı yazıma da bakmayı unutmayınız.

Emekli Polis Maaşları Ne kadar?

2017 yılında polislerin emekliliklerine göz gezdirecek olursak da farklı bir durum söz konusu olmaktadır. Emniyet teşkilatında çalışmakta olan polis memuru, komiser, başkomiser, komiser yardımcısı, mahalle ve çarşı bekçisi, emniyet amiri, ikinci emniyet müdürü, üçüncü sınıf emniyet dördüncü sınıf emniyet müdürü arasında normalde üstlük ve astlık durumu söz konusu olduğu halde göz önünde bulunduran durum şu an için hizmet süresi, derece kademe durumları olmaktadır. 15 Aralık 2016 ile 14 Haziran 2017 tarihleri arasında emekli olacak olan emniyet çalışanları için derece kademe ve kıdem yılına bağlı olarak emekli maaşları değişkenlik gösterecektir. 20 yıllık çalışma hayatı ile emekli olmuş olan polis memuru yaklaşık 1989 Türk Lirası alırken 35 yıllık çalışma hayatı sonunda emekli olmuş olan polis memuru yaklaşık 2439 Türk Lirası emekli maaşı alacaktır.
Paem, Pmyo ve Pomem nedir, Arasındaki farklar nelerdir  Adlı yazımıza bakıp polis olmak isteyenler polis okullarının terimlerini amaçlarını nasıl olduklarını bu yazımda öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin

昵称

İlk Sen Yorum Yap