Blog Yazmak Ne Kazandırdı

Blog Yazmak Ne Kazandırdı Bana

Blog yazmak ne kazandırdı diye başlayıp içimden geçen tüm her şeyi yazmak istiyorum. Soruyorlar ne kazandın? diye. Maddi olarak daha hiç bir şey kazanmadım. Ama kazanmayacak değilim tabi ki kazanacağım. Asıl kazandıklarımı sizlere yazmak, kazandıklarım hakkında sizleri bilgilendireceğim. Blog yazmak her insanın istediği ama yazacak konu bulamadığı, kazanç sağlamak istediği fakat oranlarsak da 5/1 blog yazarının para kazandığı bir blog yazmaktan bahsediyorum. Nice hayallerin söndüğü uzağa gidemediği blogdan bahsediyorum. Blog Yazma günlüğüm Adlı yazımı da okumaya davet ediyorum.

Sabır

Blog yazmak bana ne kazandırdı derseniz eğer en başta sabır kazandırdı. sabır etmeyi öğrendim. Başta bunu öğrendim ki zor gelmesin. Blog yazmayı bırakmayım. Başta sabrı öğrenirsem dedim vazgeçmem yazarım devam ederim. Diğer kazanacağım her şeyi de bunun sayesinde kazanırım. Blog yazmaya yaklaşık deneme yanılma, vs derken bundan tam 3 yıl önce başladım. Blog Yazma girişiminde çeşitli adlarla 3 sene uğraştım. Ama çıraklık attım. Her defasında bir diğeriyle daha fazla azimle döndüm. Sabır ettim.Bir diğerini açtım. Sildim bir diğer blog açtım. Ama yazmaktan yazmaya çalışmaktan vazgeçmedim.En sonunda da kendime Kişisel Blog açmaya karar verdim. Burada her şeyi paylaşabilirim. Her şeyi yazabildiğim bir blog olur dedim ve en son olarak e iyi yaptığım yazarlık blog yazarlığına geri döndüm. Yazıyorum şimdi kendi alan adımda yazıyorum. Kendi kişisel blogumda yazıyorum. Sabrı öğrenirsem her şeyin üstesinden gelirim dedim. Bunun da üstesinden geldim. Hala sabrediyorum. Etmeye de devam edeceğim. Neden mi herkes nasıl başardıysa blog üzerinden para kazanıyorsa bende kazanacağım. Önce Adsense ile kazanacağım. Az kaldı almaya bu kez Adsense benim sitemi kabul edecek. İnat Ettim Adsense Alacağım Bunların hepsini sabırla başarıyorum. Her şeyin üstesinden yavaş yavaş geliyorum. Bu da bana gerçek manada bir bilgi ve blog birikimi sağlıyor.

Okuma

Blog yazmak ne kazandırdı bilmek isteyenlere her şeyden çok okuma alışkanlığı kazandırdı. okuma sadece kitap okuma değil. Kitap okuma bile bu kadar etkili değildir. Ne okudun derseniz arkadaş bloglardan yazılar makaleler gündeme dair olan veya alışkanlıklar vs okudum. Arkadaşlarımın yazılarını okuyarak destek oldum. Onlarda bana yardım etti. Blogger arkadaşlarım oldu. Sağlam dostluklarım oldu. Sağ olsunlar hepsi birbirinden değerli Bloggerler. Bu arkadaşlarımın blog yazılarını paylaşımlarını teknik tema vs olan yazılarını hepsini de aklıma yazmaya öğrenmeye çalıştım. Bu yüzden okurken öğrendim. Öğrendikçe de okudum. Buraya yazmaya nasıl başladıysam arkadaş blogları da okumaya öyle devam ettim. Buradan yardımlaşarak birbirimize yazarak okuyarak bu günlere geldik. Okurken de yazmayı öğrendim. Hatta daha iyi yazmayı da okuma sayesinde öğrendim. Yani okurken aslında yazmayı da öğreniyorsunuz. Bende onu bu şekilde öğrendim. Blog yazmak bana okuma alışkanlığı kazandırdı.

Araştırma / Gündemi Takip Etme

Blog yazmak gündemi takip etmeyi kazandırdı. Yenilikleri gelişmeleri teknolojileri her şeyi takip etmeyi kazandırdı. Ne yazıyorsan o konulara bakmayı oradan daha fazla neler bulayım demeyi öğretti. Yani kısaca gündemi takip ettirmeyi. Araştırmayı gündemi takip etmeyi hep blog yazma ile öğrendim.Gündemden konular buldum. takip ettim hep yazdım. Ama dedim ya en çok ta Blog Yazmak okumak bana fayda sağladı.

Farklı Düşünceler fikirler

 Farklı düşünceler fikirler kazandım. Yeni yeni konulara farklı fikirlere yöneldim. Kendimi ifade edebiliyorum. Bunu ben hep blog yazmak sayesinde kazandım. Cümle kurabiliyor anlatabiliyorum. Anlatabiliyorum. Ortaya bir fikir koyabiliyorum. Bu fikri daha çok destekleyebiliyor herkese onu anlatabiliyorum. Farklı yönlerimi buluyorum. Bu fikirlerin arkasından gitmeyi düşünüyorum.

Kendimi ifade Etmeyi

 kazandığım bir özellikte budur. Blog yazmak en başta buna yaradı. Bakın sizlere nasıl kendimi ifade edebiliyorsam dışarıdaki hayatta da bu şekilde kendimi ifade edebiliyorum. Cümlelerimi kuruyor, arkasında duruyor, en önemlisi de beni karşıdakine ifade edebiliyorum. Blog yazmak ile aldığım bu özellik ile kendi kendimi anlayabiliyor karşıya anlatabiliyorum. İfade yeteneğimi güçleştirdi. Bunu da blog yazmak kuvvetlendirdi diyebiliyorum.

Düzenli Çalışma

Blog yazmak bana düzenli çalışmayı kazandırdı. Blog yazarken düzen içerisinde yazılarımı girmeyi onları paylaşmayı öğrendim. Düzen içerisinde sosyal hesaplarda paylaşmayı öğrendim. Saatleri kullanmayı harflerin kelimelerin gücünü kullanmayı öğrendim. Makale yazmayı öğrendim. En başta da dedim ya blog yazmayı sabrı ve dahasını öğrendim. Bunu da yazdığım bu kişisel Blog sayesinde öğrendim.

Son Sözler :

Ne derlerse desinler blog yazmak gerçekten keyif verici ve zamanınızı değerlendirmeye birebir. Boş uğraşlar var ki o kadar uğraştığımız onların yanında sadece bir kaç dakikanızı alacak bir yazınız. Bir koyacağınız fotoğrafınız sadece zamanınızdan bir kaç saatinizi dakikanızı alacak. Ama kayda değer bir yaşamınız olacak. Kayda değer bir bakışınız bakış açınız olacak. Fikirlerinizi merak eden bir kitleniz olacak. O yüzden ‘farklılıkları yazın. Farklı olun ‘ anlayışına sahip olun. Teoriler üretin bir şeyler söyleyip peşinden gidin. Aceleci olmayın. Hemen para kazanmaya çalışmayın. Hayalleriniz yıkılacaktır. Her acele eden ve kaybeden birey gibi sizde kaybedeceksiniz. O da sizin için iyi olmayacak. Amaç Blog yazmak olsun para kazanma ikinci planda olursa kazanç sağlarsınız. Araç para olsun amaç Blog yazmak; diğer Bloggerlara yardım etmek yardımlaşmak olsun. Blog Yazmak İçin Altın Kurallar adlı yazımdan esinlenebilir Blog Açabilirsiniz.  Sizin için son sözlerim bunlardır. Ben Blog Yazarak Ne kazandığımı yazdım sizler ne kazandınız?

One thought on “Blog Yazmak Ne Kazandırdı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin