Vali Yardımcısı Maaşı 2018

Vali Yardımcısı Maaşı 2017

Vali Yardımcısı Maaşı bu yıl alınan kararla bir hayli iyileştirme yapıldı. Ocak zammı ile bu maaş bulunduğu ilin nüfusuna göre değişen Vali Yardımcılarının Maaşı gayet iyi seviyeye çıkarıldı. Vali Yardımcısı Maaşı 2018 ne kadar bakalım. Bir önceki yazımızda Sizlere Vali Maaşı’ndan bahsetmiştim. Şimdi ise bu yazımda Vali Yardımcısı Maaşından bahsedeceğim. Vali Yardımcısı da valinin yerine imza yetkisine sahip devredebildiği yetkiyi kullanan devlet işleyişindeki Valinin yardımcısıdır.

Bu yardımcı sayıları genelde 4 ve ya 3 tür. Bu gün bunu yazmamdaki sebep ise gelen sorular bir hayli fazladır. Vali Yardımcısı maaşı ne kadar? Vali Yardımcıları ne kadar maaş alıyor? Nasıl olacağız gibi konular soruyorlar. Bende bu yazımda sizlere onu anlatacağım.

  Vali Yardımcısı Ne iş yapar. Valinin imzasını takdiriyle kullanır. O yokken makama vekillik eder. Her valiye bir bölüm ve iş ayrımı yapılmıştır. Bunlar kendilerinin alanı daki işleri yaparlar.  Bu yüzden Vali Yardımcısı Maaşı merak edilmektedir. 2017 yılında bir vali Yardımcısı tam olarak 7.075₺ maaş almaktadır. Vali maaşının yanında yardımcı maaşı da iyi derecededir. Kaymakamlar bu maaşa ulaşabilmek adına kendilerini geliştirip ve yur dışındaki eğitimlerini tamamlayıp vali Yardımcısı olmak için hazırlanırlar.

Vali Yardımcısı olmak demek artık bir küçük ile vali olarak atanabilmek demektir. Yani Vali olmadaki son adımdır. Bu yüzden sizler de kaymakam olup daha sonrada vali olmayı düşünüyorsanız Alacağınız maaş miktarını da ben yazmış olayım istedim. Bu arada Kaymakam Maaşı’nı merak edenler bu yazıma baksınlar.

Vali Yardımcısı maaşı adlı bu yazımda umarım bizleri verdiğimiz bilgileri beğenirsiniz. Bende bu yazımda veya güncellenecek olan maaş miktarlarında değişiklikler olursa sizler için güncelleyeceğim.Bu arada diğer Maaş yazılarımda Belediyeden Valiliğe, askerden polis, zabıtadan Özel sektöre tüm maaşları Buradaki Adresten  bulabilirsiniz.  Vali Yardımıcıları maaşları adlı yazımda sizlere bilgiler ve maaş miltarları hakkında detaylar sunabildiysem ne mutlu bana  şimdi de sizlere Bir sorum olacak; Sizce Vali Yardımcısı Maaşı yeterli mi? 

2 comments

  • Değerli yazı sahibi, vali yardımcılarını hiçbir kaymakam yapmak istemez. O konuda bilgi sahibi olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca her ilde ( büyükşehirler hariç ) 4 vali yardımcısı varsa bunların vali olma ihtimalleri %25tir. Ve artısı olmayan iş yükü bindiren bir meslektir vali yardımcılığı.

    • O işde valı olmayıp kendilerini hazırlayıp emekli onalnların yerine küçük şehirlere atanıyorlar. Ama illaki bir tanesi oluyor sonuçta. 4 yaedımcı olsa 14 de yardımcı olsa bunlardan birisi en azımdan vali olabiliyor. Bende onu anlattım. İstemeyecekse vali yedımcıları nereden çıkıyor. Oraya uzaydan mı geliyorlar. Bunlar bir yerin kahmakamlığından geçiyorlar işte. Yani siz olaya bakış açımızı değiştirin bence. Bende şu an sizin bu konu hakkında yeterli bilgi sahibi olduğunuzu düşünmüyorum. Yorumunuz için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir