Vali Maaşı 2017

Vali Maaşı 2017

             

  Vali Maaşı 2017 

  Vali maaşı 2017 yılında bir valinin alması gereken seviyeye çıkmış olarak gördüm. Vali işehirlerdeki özel yetkili en yüksek makamdır. Belediye başkanı bile bu yetkilere sahip değildir. Tıpkı Kaymakak gibi ilçelerde mülkü amirin karşılığı illerde de validir. Bu arada Kaymakam Maaşları Ne kadar olduğunu size bu yazımızda yazmıştık. Bu günde vali maaşları ne kadar? Valiler ne kadar maaş alıyorlar ? Valilerin Özel hakları neler ? Bunlar hakkında sizlere yazımı yazacağım.

    Vali ne iş yapar diyenlere şehirin en yetkili kişisidir. Diyebiliriz. Yani mülkü amir Validir. Yani Cumhurbaşkanı doğrudan atama yapar. Kendisi atamayı onaylar. Seçim vs yapılmaz. Kahmakam olarak da bu süreç böyledir.  Umarım vali olmak isteyenler bu yazımı okusunlar. Kesinlikle vali olmak herkese nasip olmaz. Çok forslu ve makamsal değeri olan bir meslektir. Bu yüzden sırf vali olmaya çanalayın. Sizlere valinin imkanlarını sayacak olursak makam aracı , vali lojmanı, kapıda polis güvenliği, saygın kişilik ve değer, her davet hediyeler vs bunlar sizin elinizin altındadır. Korum ve güvenlik birimleri emriniz altında şehirin en yetkili kişisisiniz.   Bu yüzden merak edilen şey Valiler Ne Kadar Maaş alıyor? Sorusunun cevabı. Bu evet valiler 2017 yılında tam net olarak 8.800₺ civarında para almaktadır. Tabiki bu sadece harcama olarak verilen maaştır. Yani Vali maaşı 2017 yılında nt olarak 8.800₺ dir. Bu yüzden vali maaşı iyi denecek miktardadır. Kaymakam maaşı biraz düşük olsa da bu denklikte Bir maaş ta başka yerde bulunmamamktadır. Daha üstü merkez bankası milletvekilleri ve bürakratlarda vardır. O yüzden Vali Maaşı iyi denecek seviyededir.

  Vali Maaşı merak edenler için tekrar yazmaya gerek duydum. 2017 Vali Maaşı 8.800₺ dir. Valiye verilen makam da cabasıdır. Şehrin en merkezi yerinde trafikte vs yerlerde geçiş hakkına sahiptir. Bu yüzden Valinin Forsu artık Cumhurbaşkanı temsili olduğu için gayet iyi olmak zorundadır. Bu da valilere saygın kişilik kazandırır. Bu maaşın sadece belediye başkanından az olması göze batsa da seviye olarak daha iyidir. Bir belediye başkanını istersen Vali görevden alabilir. Yani yetki olarak yüksek olsa da birazcık para kısmında nerdeyse yarısına yakın az almaktadır. Yani belediye başkanı tam Valinin neredeyse 2 katı maaş almaktadır. Bir sonraki yazımızda sizlere Belediye başkanı maaşını yazacağım.  Bu arada sizlere öceden yazdığım Subay maaşları  hakkında bilgilerinizi tazelemeye davet ediyorum. Albaydan tepmene kadar hepsinin maaşı bu yazımda yazmakatadır. Soru= Sizce Vali Maaşı miktar olarak nasıl? 

Yorum Yaparak Destek Olabilirsiniz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder