Türkiye Katar’a 5 Bin Ton Gıda Yadımı Yaptı

Türkiye Katar’a 5 Bin Ton Gıda Yardımı Gönderdi

Türkiye, Katara yapılan ambargoyu katara yaptığı yardımlarla deldi. Türkiye Katara Gıda Yadımı yaptı. Arap ülkelerinin ve Amerika Birleşik Devletlerinin krize sebep olan katara vermiş olduğu gözdağının ardından Türkiye iyice ilişkilerini artıracağını açıkladı. Bu uğurda Türkiye Katar’a 5 bin Ton Gıda Yardımını 71 uçakla yaptı. Yardımların devlet olarak ilk devletin yaptığını belirtmek isterim.

Katar Devletine kapılarını kapatan Birleşik arap emirlikleri ve Mısır devleti bu yardımın Türkiye tarafından yapılmasına diplomatik gelişmelerin olacağına karşın yardımı yaptı. Türkiye Katar’a bu yardımı din kardeşliğinden dokayı ve Katar’a karşı verilen bu bölme mücadelesinin önüne geçen Türkiye birde ambargoya karşı gelerek tüm dikkatleri üzerine çekti.

Katar El cezire Ye ve Katara karşı Türkiye iyi bir diplomasi yürüterek bu krizin üstesinden gelmeyi başardı. Bunu sadece Katar’a yanında kalan tek ülke olan Türkiye yaptı. Bunları dinlemeyerek Katar’a uçan Cumhurbaşkanı’mız Sayın Erdoğan orada arabulucu olarak devletler arası krizin önüne geçti. Bunu hiç bir ülke yapmadı. Hemen Hemen Tüm ülkeler Katar’a karşı çıktı. İlişkileri keseceğini açıkladı.

Sadece ayakta duran ülke karşı çıkmayan aksine katarın yanında olduğunu açıklayan Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Başkanı Sayın Erdoğan bu krizi aşmayı başardı. Devlet adamlığı ve siyasi zekasını kullanarak bu devletlerin arasını bularak krizin daha da büyümesine engel oldu. Bu yaşananların ardında ise Türkiye Katar’a 5 Bin Ton Gıda yardımı yaptı. Bununda sebebi yakındaki diğer ülkelerin Katar’a ambargo koyması sonucunda destek amaçlı olduğunu bildirdi. Türkiye Katara Gıda Yadımı
Tavsiye yazım;
Türkiye Almanya Krizi Detayları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin