İmam Maaşı 2018

10

İmam Maaşı 2018

İmam Maaşı 2018 yılında Ocak ayında net olarak kaç lira olduğunuz size bu yazımda paylaşacağım. İmam maaşı diğer memur maaşlarına denk seviyede. Yani 657 ye dahil devlet memuru statüsünde yeterli derecede maaşlarını almaktadırlar. Yine benim sitede yazdığım  bu maaşlar gibi birçok memeur maaşını yazdım. O maaşlara ulaşmak için Maaşlar Sayfam‘a  bakabilirsiniz. İmam maaşı eskiden çok düşük seviyedeyken şimdilerde diğer devlet memurlarına denk maaşlar yatmaktadır. İmam Maaşı Ne Kadar ? Sorusuna cevabım alt paragrafta :

İmam Maaşı 2000 lerde çok düşük seviyedeydi. Ama şimdi ise tam met olarak Ocak ayından itibaren verilen İmam maaşı 2.950 ₺ dir. Bu yüzden imamlar genelde bu fiyattan şikayetçiydi fakat şimdi bu durum değişti. Her imam şimdi maaştan ve haklarından memnunlar. Diyanet işlerine bağlı olarak görev yapan imamlar camii ve caminin tüm işlerini yapmakla mükelleftir. İmam camii cevirmekle ve ibadet için bizlere öncülük etmektedirler. Bazende kuran kursu açıp ek gelirelde edebilir. İmam maaşı 2017 yılında ocak ayında net olarak 2.950₺ almaktadır. Buna % 3 Temmuz zammı ve  %4 de enflasyon zammı eklenmektedir. Bunu da hesaplarsak yaklaşık 210 ₺ yapmaktadır. Onu da eklersek tahmini olaral Temmuz zammıyla birlikte imam maaşı 3.160 ₺ olacaktır. Sizlerde imam olmak şsterseniz bu maaştan başlayacaksınız. Buna tabi 657 ye tabi olduğunuz için ek maaşlar ilave edilmektedir. Çocuk oarası evlilik parası ve ikramiyeler ile yaklaşık 200₺ daha eklenir. Tabi buna yıl kıdemi de eklenirse biraz da artacaktır.

İmam hatiplerde okuyan veya ilahiyat okuyanlar için bu bilgi gerçekten fayda sağlayacak bilgilerdir. Sizlere tavsiyem hem ibadet ederken hemde işinizi yapacaksınız. İnanın birde buna girilen sevap eklenince de bence bulunmaz bir iş olacaktır. Siziler için..  Bölümlerde okuyan ve İmam olmak isteyenler gerçekten İmam Maaşı 2017 yılında  gayet iyi derecede olduğunu belirtmek isterim. Sizlere bu yazımın sonunda da Muhtar Maaşı okumanızı ve birde Sosyolog Maaşını okumanızı tavsiye ederim. Bu iki meslek türü de merak edilen maaşlardandır. Bu yüzden sizlerin olumasını isterim. Birde Asıl halkın da bir yandan şikayetçi olduğu maaş  olan Milletvekili Maaşı hakkındaki yazıma da bakmanızı tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir