Avukat Maaşları (En yeni )

Avukat Maaşları Ne kadar ?

Avukat maaşları bu yıl 2017 de ocak miktarı ve Temmuz ayı miltarı diye ikiye ayıracağız. Verilecek zamla birlikte ve şimdiki avukat maaşını sizlere yazacağız. Okuyucularımız Avukat Maaşı Ne kadar ? Diye sorular sormaktadır. Bende şimdi Sizller 2017 avukat maaşları ne kadar onun hakkımda detay vereceğim. Bir avukat kamuda görev yapmayı en son olarak düşünmektedir. Genelde çoğu avukat dışarda kendi açtığı ofiste çalışmayı tercih etmektedir. Bu yüzden avukatların maaşı biraz az denebilir. Buna da çalışma yılı ve dava sonucunda kazanılan para eklenince tabi bu rakamlar çok fazla artmaktadır.

Şimdi Avukatların Maaşı ne kadar ona bakalım Ocak ayında bir avukat tam olarak 3.245 ₺ almaktadır. Yani 2017 yılında bir avukat bu maaşı almaktadır. Temmuz ayında ise %3 verilecek olan zam ile de bu rakam 100 ₺ civarında artacağı da düşünülür se birde buna eflasyon zammı bekleniyor. Bununla beraber de 120 liradan fazla zam olacak diye düşünülüyor. Bununla birlikte ise bu rakam 3.500 ₺ civarında olması bekleniyor. Bu şekilde bir artış olursa devlet kadrolarına ilgi daha da artabilir.

Avukatlara ek maaş varmı?

Avukatlar girdikleri davadan eğer miras vs davalar ise buradan alacakları ücret bir hayli yüksek olmaktadır. Birde tazminat davalarına bakan avukatlar da veya hazine davalarına bakan avukatlar hisse almadan davayı yürütmezler. Bunun da avukat maaşının yanında girilen her davanın durumuna göre dava başı 5.000₺ ile 50.000₺ ye kadar artan ücret ile gelir elde etmektedirler. Ek maaş olarak buradan kazanılan paralar çok iyi oaralarolacağı için aylık kazan nerdeyse 10.000₺ civarında bir avukat maaş alıyor olacaktır. Hani avukatlar kendi maaşlarından çok yürüttükleri davadan aldıkları para ile daha fazla kazanmaktadırlar. Bu yüzde daima paralı davlara girerek oradan gelir sağlamaktadırlar.

Sizlere maaş yazılarımdan olan  Kaymakam Maaşları Hakkındaki yazıma bakabilirsiniz. Ayrıca Maaşlar Etiketiyle de tüm maaşlarhakkımda takipte kalabilirsiniz.

2 comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir