iPhone Canlı Fotoğraf Çekme (Live Photos)

İPhone Canlı Fotoğraf  Çekme (live photos)

İPhone telefonlarında canlı resimler çekme imkanı sağlayan live photos
 özelliği bulunuyor. Herkes bu canlı foto nasıl çekilir diye merak ediyor. Genelde forumları takip edince bunlarla karşılaşıyorum. Bu iPhone 6 ve iPhone 6S de olan ve daha üzt çihazlarda bulunan live photos yani canlı totoğraf çekme özelliği bir hayli sevilmiş durumda. Bu özelliği nasıl yapılır programı mı var diye merak edenlerde bu gün yazımda sizlere iPhone 6 ve iPhone 6S canlı fotoğraf nasıl çekilir, live photos nedir? Live photos nasıl çekilir? Bunları anlatacağım.  Bu şu an da iPhone telefonlarda meşhur olarak görünüyor. Hadi bu fotoğraflar nasıl çekiliyormuş bakalım.

Live Photos (Canlı Fotoğraf Nedir)

Live foto resmin bir yada iki saniye bile sürmeden son anını ve foto çekilen ana kadar olan fotonun akarak hareket etmesidir. Yani live foto özelliğini açtıktan sonra çekim tuşuna basınca bir saniyeden az bir kısmını alarak canlı oynatım sağlayan fotoğrafın son halinde biten canlı foto özelliğidir. Kısacası bu çekilen fotoğrafa live photos (canlı fotoğraf ) denir.

Canlı Fotoğraf nasıl aktif edilir?

Arkadaşlar sizlere live photos  özelliği nasıl açılır canlı fotoğraf nasıl aktif edilir onu anlatacağım. iPhone 6S ve iPhone 6 kamera içerisine giriyoruz. Kamera açıldıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Bakalım fotoğrafa
Live Photos KAPALI
Yukardaki fotoğraftaki iPhone 6S kamerasından bir görünüm. Buraya girdikten sonra da üstte en ortada yuvarlak güneş canlanma işaretinin olduğu yere dokunalım. Buraya bastıktan sonra oradaki tuşun sarı olduğunu göreceksiniz. Burada sararan ışığı görmeniz için onu da paylaşıyorum live fotonun aktif olduğu fotoya da bakalım.
Live Photos AÇIK
Live foto aktif hale geldiğini nasıl anlayalım diyenlere ise üst ve alt resmi karşılaştırın. Alttaki açık hali yukarıdaki ise live fotonun kapalı olduğu halinin olduğu fotoğraftır.
Not: Live Foto özelliğini kullanınca bu özelliği kapatmayı unutmayın. Çünkü bu live kapatmazsanız aniden foto çekmek zorunda kalırsanız canlı çekmeyeceğiniz fotoları canlı çekecektir. Anınızı live halde görmek istemezseniz bu özelliğe kızabilir siniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin