Hoşgeldin Ramazan ! 11 Ayın Sultanı

Hoşgeldin Ramazan ! 11 Ayın Sultanı

11 Ayın Sultanı Hoşgeldin Ramazan :) 


  2017 yılında çoşku ile beklenen ramazan nihayetinde geldi. Herkes çarşı pazar bir koşuşturma derken  şehri Ramazan geldi. Bu yıl inşallah ku seviyese sıcaklık devam eder. Gayet serin ve güzel geçen bu aylarda tutulan oruç gayet rahat olacaktır. Bizler Müslümanlar bu ayın bereketinden yararlanmamız bu ayda sevaba vesile olmamız gerek. Ramazan ayında güzel günler ve ibadete verilmiş vakitler bulmk diğiyle Hoş Geldin Ramazan. Bizler iman ve ibadete ayırdığımız bu vakti gerçekten iyi geçirmeliyiz. Her zamanki gibi güzel ve değerli geçirelim. Bu zamanımızı değerlendirelim. Günahlarımızın affolacağı, sevabın gelmek istediği bu ayda bizler sevabı boş çevirmeyelim. 
   Hoşgeldin Ramazan dediğimde gerçekten ramazan ayının geldiğini, akabinde de Ramazan Bayramının geleceğini bildiğimiz için bizler sadece zamanımızı ibadete ayıralım. Haramdan gözlerimizi ayıralım. Kendimize dikkat edelim. Sadece bunu Ramazan ayına has olarak değilde kendimiz için, devamımda da hayatımız için uygulamamız lazım. Bu her zaman hayatıma gelmeli. Her zaman Ramazan ayı gibiymiş gibi davranalım.  sadece Ramazan geldiği için değilde harama bakmamayı Milletçe uygulamamız lazım. Gayet ülke olarak bür rahatlama durumundayız. Bunları yapmayalım. Rahat olmayalım sadece dinimize rahat olalım. 

   Ramazan gelmiş onu değerlendirelim. Ramazan Geldi bereketiyle geldi. Bu arada gerçekten bereketi ile geliyor. Şimdiye kadar girmeyen eve şeyler giriyor. Ama tabiki israf etmeyin. Oruçlu iken nefis zaten körelmelidir. Körelmeyen nefis diridir. Köreltmek lazım. Nefsi siz kontrol edin nefis bizi değil bizim nefsi kontraol etmemiz lazım. İsraf etmeyelim. Buraya geleceğim. Ramazan Gelmiş Hoşgelmiş ama israf etmek değil israfı önlemek için gelmiş. Nefse engel olmalıyız. Onu kontrol etmeliyiz. Dedim ya onbir ay yemediğimiz şeyleri yemeyelim. Neden yiyelim amaç nefsi kontrol terbiye ise zaten yanlış yapıyoruz. 

   Buradan sizlere tekrar hatırlatmak gereği duydum. Hoşgeldin Ramazan ama israf için değil unutmayalım ki istraf dinde haramdır. Yardımlaşalım. Yardım edelim. Durumu olmayana azıcık yardım bile belki onları sevindirecektir. Hoşğeldin Ramazan Deyip boş yaşamayalım israf etmeyelim. Yardım edelim. Paylaşalım. Paylaşanlara vesile olalım. Tafsiye yazım Teravih Namazı Kaç Rekat

Yorum Yaparak Destek Olabilirsiniz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder