Eskimeyen Isıtıcı ile Neşeli Günler

 Eskimeyen Isıtıcı ile Neşeli Günler

Eskimeyen ısıtıcı ile neşeli günler geçiriyorum. Yıllar önce bunlar vardı bende hala bu ışıtıcılar var. Seviyorum bunu kullanmayı. Bazılarına ilkel gelebilir. Fakat bana gelmiyor. Gelmez de, gelmeyecek de. Unutmuyorum bu günlerimi. Ailem soba fırınında patates pişirirdi. Tüm aile o patatesi sıcak sıcak yerdik. Ful bu ısıtıcı da benim sobamdı. Bunda patates pişiremesemde, soba tadı alamasamda bu da benim ısıtıcım.

İşim gereği geldiğim Kahraman Maraş Afşinde bu ısıtıcımı kullanmaya başladım. İyi oluyor. Soba yakmaya gerek yok yazın. Merkezi sistem ısıtma olduğundan dolayı yaza girmeden ısınma sistemi kapandı. Fakat bende bu yöntem ile havaların soğuk olduğu bu dönemde kendime eski ısıtıcılardan aldım. Bu küçük ilçede doğalgaz olmadığı için herkes kaloriferi yanmadığı zamanlarda küçük ısıtıcılar ile kendisini ısıtmaya çalışıyor. Bende bu ısıtma çalışmalarında kendime eski 4 lü dediğim ısıtıcı ile pay çıkarmaya üşümemeye çalışıyorum. Eski ısıtıcılar bu yüzden dayanıklı ve sağlam oluyor. Tabi birde pahalı olanlara ufo denen mahluklara para veremediğimden eskiye maziye dönmüşüm gibi hissediyorum. Bir nebze fakirlik de diyebilirim.

Bazen üşüyor insan

İşim gereği 3-4 yıl burada minik ilçemde minik eski ısıtıcımla beraber yaşamaya devam edeceğim. O da bana alıştı. Ben nereye o oraya geliyor. Ondan pahalı ve   küçük kardeşi  olan ufo’ya geçmeyi şimdilik düşünmüyorum. Düşünmeyeceğim de. Biraz fakirlik kuruntusu da olabilir benimkisi ama eski ısıtıcım bana yeter. Sende ne kadar trajik anlatıyorsun ne olmuş bu ısıtıcıya diyebilirsiniz. Ben yalnız olunca o bana eşlik ediyor. Onun manevi değeri benim gözümde Ufodan daha kaliteli.

Bu benim yalnızlığımı da alıyor. Üzerindeki kötü enerjiyi de alıyor. Sadece ısıtma işinin yanımda da bunları yapıyor. Bana yakın oluyor yerde saçlarımı kurutuyorum duştan sonra o benim eski ısıtıcım. O artık eskilerden benim mazim den birisi. Daha onunla bu minik ilçede geçireceğimiz çok daha uzun yıllar olacak. Şimdilik yanmaya devam ediyor. Bozulana kadar devam benim eski güzel çok amaçlı ısıtıcım.. Eskimeyen Isıtıcı ile Neşeli Günler 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir