Blogger tr Uzantısı Kaldırma

 

Blogger tr Uzantısı, Blogspot tr uzantısı Kaldırma Nasıl olur?

Blogger uzantılı bloglar bu yazıma dikkatlice baksınlar. Blogger tr Uzantısı Kaldırma Blogger Blogunu kullananlar bir kaç yıldır Bloggerin koymuş olduğu özellikleri kullanmayı ve biraz can sıkıcı bir özellik olsa da tr uzantısını kaldırmayı merak edenler bu yazıma bakaınlar. Bloggerin yapmış olduğu değişiklikten sonra uzantılarda com.tr Türkiye için , com.fr tarzında ülkelere has bir uzantı oluşturdu. Yani ülkeler girilen ıp ile girilen ülkenin uzantısını alıyor. Yani benimblogum.blogspot.com.tr yazınca sonuna otomatik olarak sonuna tr uzantısı eklenmektedir. Bu günkü yazımda Blogger tr Uzantısı kaldırma kodunu paylaşacağım. Blogspot tr uzantısı kaldırma aynı anlama gelmektedir.

Blogger tr uzantısı kaldırma kodu ?

Blogger tr uzantısını kaldırmak istiyorum diyenler anlatacağım adımları dikkatlice tavem etsinler bu adımı yaparak blogspot.com.tr  olan uzantının yerine artık blogspot.com olacaktır.  Bu yazımı takip ederek bunu kaldırmaya devam edelim.
Arkadaşlar blogger tr uzantısını yani blogspot.com.tr uzantısını kaldırma paylaşacağım kodla mümkündür. Öncelikle paylaşacağım kodu kopyalayın
<script type=’text/javascript’> var str= window.location.href.toString(); if ((str.indexOf(‘.com/’))==’-1′) { var str1=str.substring(str.lastIndexOf(“.blogspot.”)); if (str1.indexOf(‘/’)==’-1′) { var str2=str1; } else { var str2=str1.substring(0,str1.indexOf(‘/’)+1); } window.location.href =window.location.href.toString().replace(str2,’.blogspot.com/ncr/’); } </script>
Yukardaki kodu kopyaladıktan sonra blogger tr uzantısını blog spot tr uzantısını kaldırmak için blogger paneline giriş yapalım.
  1. Blogger Paneline Giriş yapalım
  2. Tema kısmına girelim
  3. Html düzenle  kısmına girelim
  4. Orada <head> kodunu bulun
  5. Daha sonra ise bu yukarıdaki kopyaladığımız kodu <head> kodun altına hemen bir alt satırına boşluk açarak yapıştıralım
  6. Yapıltırdıktan sonra Şablonu kaydet deyip kaydedelim.
Bu kodu kaydettikten sonra bir kaç dakika sonra sitenize giriş yapın. Fakat kaydettiğiniz yeni site kodundan giriş yapın. Eski koddan değil fakat sol üst kısımda blogumu göster  butonu ile girin ve tr uzantısının kalktığını göreceksiniz. Yani böylece blogger blogunuzdan tr uzantısını kaldırmış olacaksınız.
 Blogspot Tr uzantısı kaldırma kodu ile bu uzantıyı kaldırmayı öğrenmiş olduk. Bu kodu yazarak tr uzantısından kırtulabiliriz. Blogger tr uzantısı kaldırma en merak edilen Blog konularından birisidir. Blogger blogu kuran ve yazan herkes bu konuda detaylı yazılara bakmaktadır. Bende Blogger blogu veya Blog yazıları hakkında bir çok yazı yazdım. Bu yazılarıma bakmak isteyenler buradaki linke tıklayarak bakabilirsiniz. Birçok Blog yazımı kaliteli ve detaylı yazdım. Bende bir Blogger Blogu kullanıyorum. Alan adımı yönlendirdim. Blogger Blogunu kullanıyorum.  Sizde yeni bir  Blog Açmak istiyorsanız. Benim Blog Açma Rehberi bakabilir oradan siz blog açabilirsiniz.

Tavsiye Yazım: Blog Ziyaretçi Arttırma teknikleriBlogger tr uzantısı kaldırma adlı yazım için blogspot tr uzantısı kaldırma ile ilgili  merak ettiklerinizi yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin