Blog Yazı Klavye ve İlham

Blog Yazı Klavye ve İlham

Ben kişisel blog yazarlığına soyunduğum zaman tam bir sene önceydi. Blog Yazı Klavye ve İlham Şimdi olduğu gibi yazmaya devam ediyorum. Yazmaktan keyif alıyorum. Canım sıkılınca bile Blog yazarak ve masa başına yazmaya, klavyeye geçerek yapıyorum. Ben asla moralim bozulunca yada çok sevinince yazmaktan başka bir şey yapmıyorum. Ben blogla hayattayım. Ben kendimi blogda buluyorum. Bloga bakınca da kendim bile tatmin olmuyorum. Ki bu şekilde yazmak daha çok yazmak için kendimi şartlıyorum. Güncel kalmaya çalışıyor her zaman Düzenli aralıklarla yazı veya makale giriyorum. Blogumu asla boş bırakmıyorum. Masam var bardağım var ve bilgisayarım. Bunlar benim artık hayatımın parçası ve vazgeçilmezim oldular. Yarın eşim olur çocuklarım olur ama ben Bloguma eş dost, Bloguma babalık ediyorum. Babasıyım aslında blogumun. Asla bırakmayacağım bir oğlum var. Eşim dostum, arkadaşım her şeyim blog olmuş. Ben bloglamadan duramıyorum. İlham geldikçe klavyemin başına gidiyorum. Deseniz ne anlıyorsun diye işte aslında biz hiç bir şey anlamıyormuşuz. Ben bunu Blog yazmaya başlayınca anladım.

Özenmek her şeyi başlatır?

Blog hayatını eskiden başkalarında görünce imreniyordum. Bunlar nasıl yazıyor, nasıl bu kadar konu buluyor diyordum. Ve bende buluyorum. Taki blog yazana kadar bunlara inanamazdım. Bunlar kopyala yapıştır filan derdim ama şimdi bende bir blog yazarıyım. Asla kopyala yapmadım şimdi. Bir yıl oldu açalı fakat 7 ayda yazdım. Özene bildim. Şu an tam 170 yazım var. Daha yazacağım çok ama çok yazı makale var. Daha makalelerime başlayamadım. Hep blog ve blog yaşamına dair şeyler yazdım. Kendimce anılar şiirler yazdım. Ne beni başlattı peki derseniz özendim. Blog yazanlara makale yazanlara, bunları yaparak para kazananlara imrendim özendim. Ve başardım. Yazmayı yanlış anlamayın. Sakın sadece yazmayı başardım. Blog yazmayı. Ama dedim ya ilerleyen zamanlarda daha çok hedeflerim var onlara da ulaşacağım.

Blog yazarken hedeflerim neler?

Şimdilerde blog yaşamına Alexa sıramı 150 200 binlerde başlattım. Hatta o sıralar bakamadım bile o derece belki daha fazladır. Ama şimdi Alexa sıram ise 63.000 civarında. Yani hep yazma ile buraya geldim yani istediğim uğurda ilerledim. Nasıl mı ilerledim. Yazarak özgün yazarak. Kişisel bilgilerimi olsun Blog bilgimi olsun hepsini yazarak yaptım. Yani daha hedefim şimdilik 50.00 daha sonra ise ilk 20.000 blog veya sitenin içine girmek. Bunu da tabiki yazarak başaracağım. Başka yolu yoktur. Bunu da ancak yazarak hatta okuyarak yapabilirim. Yani okumazsanız yazamazsınız. Bende okuyorum ve yazıyorum. Nelere okuyorsunuz blog yazmak için derseniz eğer ben arkadaşlarımın Kişisel bloglarında ki yazıları, makaleleri bilgi ve becerilerini yaşamını hayat felsefesini konuları tarifleri her şeyi okuyorum ve yazıyorum.

Bunu da ilham kabul edin. Kendimce konumu seçip sonra da masama klavyeme gidiyorum. Sonra başbaşayız Blogumla, yazım, makalem, harfler ve klavyeyle… Blog yazma, makale yazma, yazı yazma anı yazma sanıldığı kadar kolayda değil, çok aşırı zorda değil ama beceren yapan için çocuk oyuncağı. Anılar olunca onu dahi kaleme almak bir yetenek zanaat ister. Beceri ister. Onu da yavaş yavaş herkes başarır. Bu arada bazen sorular geliyor bana Alexa ile ilgili bildiğiniz site analiz ve sırlama sistemi Alexa Kapandı mı diyorlar bu durum için detaylı yazdım. Bakabilirsiniz.

Yazmak Sabır ister

Evet arkadaşlar ben buradan size en önemli tavsiyemi de yapmış olayım. Bloga ha deyip başlamanız zır olacaktır. Birazcık birazcık bilgi ve yol gösterici daha sonra da sadece size kalmış bir durum. Blog yazma bilmeden Blog kullanamazsanız. Blog Açma adlı yazımdan teknik bilgi alabilirsiniz. Blogunuzu açabilirsiniz. Ama dedim ya herşey sizde bitiyor. İstek bilgi ve sabır varsa sizde siz bu işi yapacağım dediyseniz yaparsınız. Belki bu cümleler şimdi size garip gelebilir. Aslında blog yazana kadar bana da garip geliyordu. Yazanlara bakardım ne garip insanlar var derdim fakat şimdi ben bir Blog Blogger yazarıyım. Hatta ben Bloggerim yani. Blogger kullandığım için ben bir Blogger im diyorum. Meşhur olamasak da naçizane kendimce blog yazarı Bloggerim . İyi Bl ##### adlı yazıma da bakabilirsiniz.. Bende okuduğum yazılarda bu tarz yazarın yazdığı yazıları kaçırmazdım. İşin detaylarını aklımda kalan soruları ile birlikte o yazarın beni gönderdiği linklerden tamamlardım. Sizde biraz aklınızda daha da oluşması için okuduğunuz yazıların linkleriyle beraber okuyun okudukça aklınızdaki tüm eksik yerler tamamlanır. Benden tavsiye sadece.

Blog Yazmak Emek ve Kafa rahatlığı ister

Blog yazmak gerçekten açtığım başlıkta da olduğu gibi Emek Ve kafa rahatlığı biz buna yazarlar klişe olmuş lafı ilham gelmesi deriz.ilham gerekiyor demeyeceğim tabi kendinizi yazma moduna sokmanız gerek. Yoksa ne yaparsanız yapın hem yazamayacak hemde soğuyacaksınız. Daha sonra da blog yazmaktan soğuyacaksınız. Onun için siz kafanızı rahatlatın. Konuyu belirleyin ve kafanızı toparlayıp yazın. Yeni blog açanlara tavsiyeler de vermiş oldum. Gerçekten olmuyor deyip bırakmayın. Düzenli yazı girerek bunun üstesinden gelebilirsiniz.

Başarırsınız. Kazanırsınız. Yaparsınız. Sonrada meyveleri toplamaya dilerseniz de para kazanmaya başlarsanız. Gerçi bende daha Adsense onayı almadım. Ama alacağım başaracağım. Bununla ilgili yazımı da sizlerle paylaşayım. Okuyun mutlaka  Adsense inat ettim onay alacağım  yazımı. Sözlerimi bu başlıkta şu şekilde toparlayım. “Ağrısız başım azıcık aşım” demişler ya sizde kafanızı her şeyden dışarıda tutun ve yazın yazın yazın.. Size önerin yazın. Daha çok da blog kuracaksanız eğer devam ettirmek isterseniz devamlı yazın ve size has yazın. Yazıma yorum yapmayı da unutmayın. Blog Yazı Klavye ve İlham

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir