Alexa Sıralaması Neden önemli

Alexa Sıralaması Neden Önemli

Alexa sıralaması neden bu kadar önemli diye etrafa feryad edenler için bu soruyu cevaplayacağım. Öncelikle Alexa Nedir? Diye bşlamak istiyorum. Alexa sitelerin ve blogların dünya ve Türkiye Sıralamalarını belirleyen özgün içerik ve seoya dikkat eden buna göre sıralama ve önem sorası veren sitenin adı Alexa dır.  Alexa 1996 lı yıllara kadar inen geçmişi, ve tecrübesi ile sıralamaları en ince detaylardan bşlayarak yapan en güncel sitelerden birisidir. Alexa sıralamasını etkileyen faktörler neler diye soranlar oluyor. Alexaya sıralaması için en belirgin faktör özgün ve kaliteli yazı yazarak alexa sırlamanızı en iyi seviyelere çıkarabilirsiniz. Ben bu gibi yazılarımı yazdıkça 150 binden şimdi 52 bine yükseldim. Yükseldim derken zaten sayısını en aza indirmek aslında en iyilere çıkmaktır.
Alexa sıralamasını bilmeyenler ölçmek için sizlere minik bir adres vereceğim. Oradan daima kendi blogunuzun adresini sorgulayıp sıralamanıza bakabilirsiniz. Arkadaşlar www.alexa.com/siteinfo/nuriozzkan.com/ adresini yazarak kendi sitenizi de sorgulamak isterseniz benim site uzantımı silip kendi site uzantınızı yazıp enter deyin. Sonra da sizin alexa dünya ve alexa Türkiye sıralamanız görünecektir. Oradaki sırlama sizin Alexa sıralamnızdır. Onu yeni öğrenenler varsa bu sıralamalarının kaç olduğunu yazmayı unutmayın. Alexa sırlamasını da Google belirler aslında. Daime iyi ve kaliteli siteyi seçerek, kopya ve düşük kaliteli siteleri geri plana iterek Alexa sıralamasını o belirlemektedir. Alexa da google verilerini online yenileyerek sitenin güncel sıralamasını size sunmaktadır.

Not: Alexa Kapandı mı diye gelen sorulara da cevabımı bu yazımda verdim bakmayı unutmayınız.

Alexa Sıralaması Neden Önemli

Alexa sırlaması şu yüzden önemli. Bir site size reklam vermek istiyorsa eğer sizin o alandaki soranıza rakiplerle farkınıza bakarak; hangi blog veya site iyise onla çalışmak isteyecektir. O zaman site alexa sırası en iyi olan kişi tercih edilecektir. O yüzden de Alexa sıralaması çok hayati öneme sahiptir. Alexa sıralamam ne kadariyi olursa işlerim o kadar artacaktır. Alexa buna en çok da Adsense fayda sağlamaktadır. İlk 30 bün site içerisinde olursanız eğer sizin Adsense kayıt olupta katılmamanız imkansız olacaktır. Alexa sıralma olarak en iyi derece şimdilerde ilk 10 bin dir. Alexa sıralaması ve Türkiye istatistikleri ne kadar iyi olursasize o kadar fayda sağlayacaktır. Adsense nin de istediği site tipi olarak da sizin blogun vaya sitenin en az 30-40 bin de olması gerekiyor.
Onu iyi tutarsanız eğer daima da bundan dolayı bir adım rakiplerinizden önde olırsunuz. Bu da sizin faydanıza Alexa ile ilişkileri ne kadar iyi tutarsanız o kadar iyi olacaktır. Alexa Sıralamasının faydası bunlardır. Bu faydaları bizler elde edebilirsek eğer ileri derecede Blog için bir yatırım olduğunu unutmayın. Alexa ücretsiz kayıt olup exstra özellikleri de açmak isterseniz eğer abone olmanız gerekmektedir. Bununla işgili yazdığım Yazıma ulaşabilirsiniz   Bu arada yazdığım bu yazıda Alexa işe ilgili bilinmesi gerekenleri yazdım oraya bakarak aklınıza gelen soruları yanıtlamış olurum. Birde benim eklemeyi unuttuğum yerleri yorum olarak yasabilir soru sorabilirsiniz.  Alexa ücretsiz kayıt yapmak isterseniz www.alexa.com/siteinfo/kendiadresimiz.com Adresini girin yapın. Kendi adresim.com yerine kendi adresinizi yazın. Alexa sıralaması kaç riye bakıp yorum yazmayı unutmayın. Benim sırlamam ise bu yazıyı yazarken ölçtüm

5 Yorum

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin

昵称
 1. Pingback: Alexa Sıralaması Yükseliyor ! - Nuri ÖZKAN

 2. Pingback: Alexa Sıralama Yükseltme - Nuri ÖZKAN

 3. Yeşimle Her Telden

  Merhabalar…Twitter sayesinde ziyaretinize geldim..Bu Alexa sıralamasını kısa bir süredir biliyorum ve bakmıştım.Ama sıralamamı unuttum.Bir ara bakarım tekrar.Bu güzel yazı için de teşekkürler.. Sizi G+ ekledim..
  yesimlehertelden.blogspot.com

  1. admin

   Rica ederim teşekkürler ilginiz için. Sıralamanızı sormak için ise direkt şu adresi yazın arkasına kendi site alan adınızı koyun kolayca sıralamanızı öğrenin. İnşallah da zaten ilk 30 bine girmiştirsiniz.
   http://www.alexa.com/siteinfo/buryada alana adınızı yazın adrese tıklayın açılan sayfada sizin dünya ve Türkiye sıralamanızı görebilirsiniz.

  2. admin

   Bende sizi bu arada blogger okuma listeme aldım takip ediyorum. Ve google olustada takibe başladm