Blogumu Adsense Kayıt Etmek istiyorum?

Blogumu Adsense Kayıt Etmek istiyorum?

Blogun kazanç elde edebilmesi için öncelikle bir reklam şirketine kayıt olması gerekmektedir. Blogumu Adsense Kayıt Etmek istiyorum  Reklam şirketi de kendi kalite standartlarına uyan bloglara olumlu cevap vererek reklam vermeye başlamaktadır. Reklam işinin ilk adımı olan ve ilk adım sayılan kalite standartları, bloğun içeriğinden özgün yazıya, şiddetten alkole vs konularda en önemli ve ahlaki içerik üreten bloglara olumlu vermektedir. P…grafik içerikleri olanlar, yasa dışı konuları barındıranlar, genelde ret cevabı ile karşılaşıyor. Onlarda onun üzerine reklam yapan firmalar ile anlaşma yapabilirler.

Gelelim benim asıl konum  yasal ve büyük reklam firması olan , Google ın sunmuş olduğu Adsense Reklam firmasına. Arkadaşlar Bloggerın sahibi olan Google’a reklam vermek veya almak isteyenlerin ayrı ayrı iki tane uygulaması vardır. Bu reklam sitenize almak istiyorsanız Google Adsense, eğer reklam vermek istiyorsanız ise AdWords olarak çalışıyor.

Yukarıdaki bilgiler ışığında konumuza Adsense işe devam edeceğiz. Blog ve kişisel site dünyasının en fazla reklam veren firmasıdır. En çok kullanıcıya reklamcıya ve aynı zamanda site ve bloguna sahip reklam firması diyebiliriz. BLOGGER ve YOUTUBE ise Google’ın olduğu için içerik barındırıcısı olarak kolay reklam verme veya kolay gösterim ile Google Adsense ile kolay çalışmaktadır. Google siteyi daha kolay bildiği için reklam ve içeriğin kalitesini bilmektedir. Yani Blog sahibi iseniz Blogger blogu olun daha çabuk reklam onayı alırsınız.

Fakat öncelikle kalite standartlarına uymanız ve ziyaretçi sayısı ön plandadır. Yani en az günlük organik 300 tekil kişiyi aşan ziyaretçiye sahip olmanız gerekmektedir. Organik deme maksadım ise şundan dolayıdır. Etkili bir sosyal medya paylaşımına müsait bir hesabınız vardır. Blogda ki bir yazınızı paylaşınca belki binlerce kişi gelebilir. Faka Google bu şekil istemiyor. Bu bir nebze reklamın daha fazla kişiye ulaşması için iyi de olsa Google organik arama motorundan kaliteli yazıya erişen bir blog istiyor.

Daha sonra siz istediğiniz sosyal medyada paylaşım yapın o sizin daha fazla görünüme sahip olmanıza veya reklamınıza daha fazla kişinin bakmasına faydası olacaktır. Ama Google öncelikle organik ziyaretçi istemektedir. Bloğunuza 300 kişinin üzerinde ziyaretçi geliyorsa siz tam reklam için hazırsınız demektir.   Adsense Kayıt olun  Blogda birde en çok dikkat ettiği şey ise özgün yazı size özel yazı yani kopya olmayan içerik. Bu konulara dikkat ederseniz Adsense kayıt olmayı başarılı bir şekilde gerçekleştirirsiniz. Ve ret almayacaksınız.

Arkadaşlar ben bunları bildiğim için Adsense başvurmadım. Ve bu güne kadar tekil ziyaretçiyi bekledim. Şu an siteme yada bloguma gelen tekil ziyaretçi 300 kişiyi geçmiş durumda. Normal site ziyaretçisi de bunu ikiye üçe katlamaktadır. Fakat tekil olan tahminim 400 e yakındır. Bu yüzden blogumla Adsense başvuru yaptım. Blogger in bu başvuruda bir kolaylığı var yönetim sisteminde panelinde hazırda bulunan Adsense başvuru paneli bulunmakta ve kolayca başvuruyu gerçekleştirebilmekteyiz. Buda Google’ın kaliteyi incelebilmesine hazır kodların sitenizde görünmesine ve onayın yada reddin çabucak size dönmesinde faydası olacaktır. O yüzden bende blogger blogunu kullanmaktayım. Bu sayede reklam dizimi de kolay olacaktır. Ve hazır gösterim elde etmiş olacaksınız.

Blogger blogu birde hazır olarak Google Adsense reklam dizimi sunmakta sizi kod alıp yapıştırma vs silme işlerinden kurtaracaktır. Ayrıyeten Youtube kanalınızla birlikte Adsense kullanabileceksiniz. Youtube den kendi videonuzu kolayca bloğunuzdaki yazıya ekleyebilir, her iki kazançtan yararlanabilirsiniz. Zaten aynı kanal üzerinden adsense hesabınıza aktarılacak sizde kolayca çekim yapabileceksiniz.

Blogumu Adsense kayıt etmek istiyorum ama yapamıyorum- kabul olmuyor diyorsanız yanlış yaptığınız birşeyler vardır. Ya kopya içerik vardır. Ya sitenizin teması sizden habersiz hit taşıyordur, veya yeterli tekil ziyaretçi gelmiyordur. Bu olası durumlarda Adsense size reklam vermeyecektir. Yada diliniz po…..grafik kelimelere yatkın veya yasadışı olayla paylaşıyor olabilirsiniz. Yada içki şiddet içerikli kumar içerikli yazınız vardır. Bunları Google incelerken sitenize bam koymuş olabilir. Sizler site alırken Googledan araştırıp alın eskiden bam yemiş bir site sizin işinizi görmeyecektir. Ne kadar yazı içerik yazarsanız yazın Google size reklam vermeyecektir.

Site alırken de birisinden yeni ve hiç alınmamış olmasına dikkat edin. Sonra pişman olmayın. Paranız boşa gitmesin. O yüzden    İHS Telekom   benim çalıştığım güvenilir bir sitedir. Ben şimdiye kadar sorun yaşayan birisini duymadım. Her neyse Adsense artık bende başvurdum sizlerin bu uygulayacağı yerleri uyguladım. İnşallah olumlu dönüş alırım. Umarım yazımızda size faydalı olmuştur.

Adsense kayıt olmak isteyenler sitesini yazımızın altına yapıştırabilir. En azından buradan bile olsa Google’in fark etmesini sağlayın. Önce yazı ve kalite sonra ise paylaşım, artı sosyal destek eşittir Google’ın gözüne girmek oda eşittir reklam demek (Adsense) oda eşittir para 💰 sizlerde sormak istediklerinizi yorum kısmından sorabilir ekstra bilgileri okuyucularımız ve bizlerle paylaşabilirsiniz. Blogumu Adsense Kayıt Etmek istiyorum

One comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir