Telefona Windows 10 Yükledim Harika!

Telefona Windows 10 Yükledim Harika!

Arkadaşlar bu gün Lumia 735 serisine yükledim Windows 10 Mobile sürümünü. Baya bekledim biraz sabırsızlandım fakat beklediğime değdi. Hatta yüklediğime de değdi. Ve lumia 735 eski sürümü Windows Phone 8.1 di şimdi ise direkt Windows 10 sürümü kurulu ve bu bir harika.
Arkadaşlar bunu size diyecekler biliyorum. Lumia nasıl iyi değil filan diye ama aldırış etmeyin. Windows 10 çalıştıran lumialar bir harika. Eski sistemi biraz eleştirilse de Windows 10 sadece o eleştirilerin gölgesinide kalmış ama onunla ilgili eleştiri yapılmamıştır. O yüzden Windows Phone devrini Windows 10 devri yaptılar. Microsoft bu işi devam ettirecek. Kesin görünüyor ve sadece adını Surface Phone koyacak. Lumia adı tarihe bu şekilde karışacak.
Windows Phone Haber sitesinin kapanması ile de bu gelişmelerden haberdar olamıyoruz. Bu da windows severleri etkiledi. Arkadaşlar yerine sayfa olarak www.windowsphoneturkiye.info  adresi kaldı. Bu da bizim için yeterli fakat Windows 10 haberleri yapan bir sürekli güncellenmeli. Haberleri daima vermeli. Bu da bu sayfada biraz daha kısıtlı. Ama yinede bizim için iyi iş çıkarıyorlar. Teşekkürler dilerim. Windows Phone dan haberler sunuyor bizlere Windows 10 dan haberler sunuyor. Asıl yazıma dönmek isterim. Bu windows 10 harika olmuş. Hız, esneklik, stabilite, uygulamalar gerçek yapım, uygulama güncellemesi çabuk geliyor. Eski halden eser yok. Klavyeden ayarlar kısmına bildirim panelinde kısa yol araçlarına, ekrandan duvar kağıt biçimine her yerde değişikliğe girmiş ortaya gayet güzel bir sistem çıkarmış. Yada sürüm diyelim daha doğru olacaktır.
Windows 10 iyi ki kurmuşum. İyi ki şu an bu telefondan yazıyorum. Ve Microsoft Edge programı üzerinde gayet stabil hızlı ve işlevsel kullanımı sağladığı için gayet eğlenceli yazıyorum. Bu da bize gerçekten rahat ve kullanışlı bir telefon sistem ortaya çıkarıyor. Yani lumia 735 özellikleri ile düşük segment cihaz sayılsa da kendisi gayet hızlı stabil ve kullanışlı oldu. Daha da sistem yenilendikçe de kendisine yenileme geliyor. Daha gittikçe de güzel bir hal alacaktır. Windows 10 telefona yüklemek isteyip de tereddüt edenler bu yazımdan sonra kesinlikle tavsiyemi dikkate alın. Ve sadece yükler iken bekleyeceksiniz. Fakat beklediğinize değecek. Yüklemek için zaman kaybetmeyin. Ben size birde ufacık birşey demek istiyorum. Windows ve Microsoft için yakında zirve olacak windows telefonlar. Bir kaç yıl içerisinde de o günleri görürüz yani.
Şimdi Windows Phonedan yazıyorum. Ama bir kaç gün önce android ten yazıyordum. Ve blogger bir Google lokasyonu ve Kendisinin. Keza android sistemi de. Ve yazıyı yazarken gelen bir arama bile telefondaki o yazıyı yazarken bilgiyi kaybetmeme veya oradan otomatik atmaya sebep dahi oluyordu. Ama bu gün bu yazımı yazarken en az üç kez arandım. Fakat her seferinde tekrar aynı sayfaya geliyor. Yenileme de yapmıyor. Kayıt edilmeyen bilginin de kaybı yaşanmıyor. Ama andoid de yazdığım yazının kaç kez gittiğini hatırlarım. Ve Windows 10 sisteminde bu olay yok açıksa sayfa çıkınca bekleyip saatlerce girseniz bile yenileme yapmayıp oradaki sayfayı bize muhafaza ediyor. Bu yüzden blogger içinde ben Windows 10 sistemli telefon diyorum. Haberler geldikçe bende arada Windows 10 haber veya Windows Phone haberlerini yapacağım. Bakalım gelişmelerden sizleri haberdar etmek dileğiyle.Windows Phone ve Windows 10 Mobile için sizlerde yorum yapmayı unutmayınız. Telefona Windows 10 Yükledim

One thought on “Telefona Windows 10 Yükledim Harika!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin