Google Üst Sıralara Çıkma (SEO)

   Google Üst Sıralara Çıkma Nasıl Olur?

   Google Üst sıralara çıkma şu anda iki yöntemle olur. Başka bir şekilde olmayacaktır. Birinci şekil şudur en kolayı ve en masraflısıdır. Google da üst sıralara çıkma google reklam sayesinde olur. Ve daha fazla reklam parası verirseniz de en başa çıkacaksınız. Bu yöntem en basit kolay olanı fakat en masraflıdır.
 Google üst sıralara çıkma deyince şu anda okuyucularımızın da iştahı kabarmıştı diye tahmin ediyorum. Ki bende bu yazıyı yazarken de iştahım kabarıyor. Blog sahibi olan birisinin hayalidir üst sıralarda olmak. Siteyi İki yolla üst sıraya alabiliriz.

    Google Üst sıralara Çıkma yöntemleri

1 ) Adsense Reklam


   Dediğimiz gibi birincisi reklam yolu ile olur. Google da üst sıralara çıkma reklam ile Adsense ile mümkündür. Adsense kayıt olup bunu yapabilirsiniz.reklam vermek için ise teklif verebilir bunu para ile yapabilisiniz. Para ile yapmak en kolay yöntemdir. Google üst sıralara çıkma bu yöntemle kolayca olacaktır.İlk aranan kelimede sizin siteniz vediğiniz paraya göre yer alacaktır.Biinci sırada olmak daha fazla masrafa sahiptir. Adsense ile reklamınızı yapmak sizleri bir hayli iyi hite kavuşturur. Bu sayede sizler ilk sırada yer alırsınız. Ama bu kadar paranız yok ise de ikinci yöntemimiz tavsiye ederim.

2) Kaliteli ve Özgün Yazı yazarak


   Google üst sıralara çıkma doğal yolla ile nasıl olur diyenlere ise bu yazımızı yazmayı düşündüm. Özellikle benim yazıyı yazma amacım adsense reklam vererek değil de bunu doğal yollar ile başarmak isteyenlerin merakını gidermek içindi. Google üst sıralara çıkma göründüğü gibi kolay da değil ama ulaşılmayacak kadar zor da değildir. Ben Öncelikle konuya girmeden önce sizlere bu konuları tam olarak varsayıyorum.Siteniz veya Bloğunuz varsa bunu google bildirmeniz  gerekir. Google Search Console  ile sitenizin google ile optimasyonunu yapmanız gerek. Yani sitenizi google takip etmelidir. Seach Console kayıt yapın. Ve Site haritanızı gönderin.daha sonra ise diğer arama motorlarına sizler sitenizi gönderin.Bing ve Yandex olmak üzere bu arama motorları sitenize bakmalıdır. Google de sizi görmeli değerli  bir siteye sahip olduğunuzu anlamalıdır. Daha sonra da sizler bundan sonra ki aşamada da sadeceyazı yazmaya ve Kişisel SEO çabanıza  kalacaktır. Kişisel seo çabanız ise nasıl olmalıdır onu anlatacağım. Eger google üst sıralara çıkmayı merak ediyorsanız bu yazacaklaımı unutmayın.
                                          Blog İçin Altın Kurallar 
Google Üst Sıralara Çıkma

2.1) Anahtar Kelime  Google aramaya yazdığınız her kilimeyi yada kelime grubunu anahtar kelime olarak kabul ede. Siz ise anahtar kelime olarak yazının asıl gayesini kullanmanız gerekir. Burada dikkat etmemiz gereken şey bu anahtar kelime yoğunluğu oranı olacaktır. Bu yoğunluğu ne abartmak nede az kullanmak gerekmektedir. O yüzden anahtar kelime çok önem arz etmektedir. Bu bizim seomuz için çok önemlidir. Aramada kaliteli içeriğe sahip bir anahtar kelime kullanımı yapılmışsa Google üst sıralara alacaktır. Anahtar kelimeleri daima siyah koyu renkte yazmak ise bizlere fayda sağlayacaktır.

 2.2) Başlık   Başlığınız etkileyiçi ve ilgi  çekiçi olmalı. Anahtar kelime yer almalıdır. Muhakkak anahtar kelime başlıkta geçmeli Goole başlık kısmına dikkat eder.

2.3)Link Çıkışı veya Girişi

  Sitenize veya bloğunuza link girişi veya çıkışı olmalıdır. Link sizin sitenize gelen bağlantı ve sitenizden giden bağlantı demektir. Sitenizden en az bir en fazla üç adet link bulunmalıdır. Bu sayede sizin siteniz Google bootlarına görünecek ve değe kazanacaktır. Yada bu sitenize bir siteden link gelirse trafik alacak ve sizin o yazınız, dolayısıyla da siteniz değer kazanacaktır. Bu sayede Google sizin farkınıza varacaktır.Bu sayede de sitenizin bu yazısı Google üst sıralara çıkma yolunda ilerleyecektir. Link ise ikiye ayrılmaktadır. Site içi link veya site dışı kardeş link olmak üzere. Site içi link kendi yazınızın içerisinde başka bir yazınızı link olarak vermeniz demektir. Site dışı link ise başka bie siteye verdiğiniz lintir. Benim size tavsiyem ise bir tane site dışı link, iki adet ise site içi link verebilirsiniz. Bu gayet faydalı bir link verme yöntemidir. Ben faydasını gördüm. Sizlerde yapabilirsiniz. Bu sayede Google sizleri üst sıralara çıkaracaktır.

2.4) Özgün Yazı Yazma

    Google üst siralara çıkma nasıl olur adlı yazımın  en önemli yerini anlatacağım. Arkadaşlar yazımın bu kısmına dikkat edelim. Seo uyumlu Makale  yazmak en başta blog ve site için özgün yazı ile başlamaktadır.Bu da sizlerin en dikkat etmesi gereken kısmıdır. Eğer yazdığınız yazının en ufak yeri dahi kpyala-yapıştır olursa Google sizleri en alt sıralara atacaktır. Üst sıraya çıkmaya çalışırken birden en altlarda olursunuz. yazının her kelimesini siz özgün kendinize özel yazarsanız Google sizleri değerli ve farklı görerek üst sıralara çıkaracaktır.Yazı en temel kısımdır diyebiliriz. Özgün yazı temel olarak başlangıç adımı sayabiliriz. Bir konuyu yazacaksanız kopyala yapıp 1000 kelime yazacaksak özgün yazıp yeterki 200 kelime yazın. Gün gelecek Google o 200 kelimenizi kopya olmadığı için ilk sıraya çıkaracaktır. Benden demesi. daima kopyala yapan kişi zararda olmuştur. Örneklerimize bakarsanız eğer her blogger kullanıcısının da bildiği BlogHocam özgün yazı ile meşhur olmuş bu sayede de yazıları daima blog ile ilgili bir aramada ilk sıralarda yer almıştır. Bunu da özgün yazmaya ve seo ile ilgili bildiği teknik bilgilere borçludur. Neyse konumuza gelecek olursak eğer özgün yazı Google için temel kriterlerden en önemlisidir. Google Üste sıralara çıkma denince akla ilk özgün yazı gelmektedir.

2.5) Yorum Yapılması

 Google için bir diğer kural da yorum yapılan bir yazıya dikkat eder. Bir yazıya yorum yapılıyor ise o yazının ilgi çekici bir tarafı vardır diyerek rakipleri arasından bir adın öne çıkarmaktadır. Yorum kendisi herkesin kurduğu özgün cümle yapısına sahip olduğu için de anahtar kelime faydası ve özgün yazı faydası da sağlayacaktır. Yorum yazmak biraz da sizin elinizde. yazınıza yorum yazdırmayı bilirseniz okuyucular yorum yazmak için erinmeyeceklerdir. 
     Google üst sırlara çıkma nasıl olur diye merak edenler yukarıdaki dediklerimi yaparsanız Google da yapılan aramalarda ilk sıralara yakın terde olacaksınız. Size tavsiyem ikinci yolu deneyin.Biraz zor ama masrafsız şekilde doğal bir seo ile yukarıda yer alırsınız. Google üst sıralara çıkma adlı yazımı umarım beğendiniz. eğer eklemek istedikleriniz ve sormak istedikleriniz varsa yorum kısmından yazabilirsiniz.

Google Üst Sıralara Çıkma (SEO)” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir