18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Töreni Diyarbakır

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Töreni Diyarbakır

18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma gününde Diyarbakır Valiliğinin düzenlediği güzel törene katıldım.  Şehitlik denen o güzel yerde güzel ve duygusal anlar yaşadım.  Diyarbakır 18 Mart Çanakkale Şehitlerini  anma törenini Çanakkale Şehitlerini anma programı bir hayli güvenlik önlemleri ile başladı.  Orada özel görevlendirilen polis ve Jandarma özel harekat ekipleri gorev yaptı.  Öncelikle güvenliği sağlayan ekip onlar oldu.
Zaten Vali nin katılımı için ilgi ve katılım iyi derecedeydi. Garnizon komutanı,  il emniyetten müdürler ve subaylar, birde güzide teşkilatlan ise polis havacılıktan memurlar katıldı.  Daha sonra Diyarbakır Şehitliği ne çelenk bırakan Vali, asker ve polisler daha sonra da düzenlenen gösteri ve etkinlik için konferans toplantısına geçti.
18 mart Diyarbakır da çok ama çok güzel geçti.  Ulu ve bizim en değerli vatanımızın kurucuları ve  kurtarıcısı olan şehitlerimiz bu güzel günde saygıyla anıldı.   Bu programda küçük küçük tiyatro gösterileri de yapıldı.  Sıra birde bu törende Çanakkale ve Suzan Suzi Türküsü söyleyenlere. İşte orada herkes biranda sustu ve gencecik öğrencileri izlemeye başladı.  Ve salonu bir alkış aldı. Bir hayli güzel geçen anma töreni sıkma dan herhangi bir aksilik olmadan sona erdi. Bu gün de böyle güzel ve şehitlerimiz için gurur dolu geçti.  18 Mart şehitleri anma gününde günümüz bu şekilde geçti.
Şehitlerimiz için yorum yapmayı unutmayalım.  Onlar olmasaydı bizler olmazdı.
Ve Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin! Bil‘akis (onlar) hayatdârdırlar, fakat (siz) anlayamazsınız
 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma ve saygı töreninde olanları anlattım bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle hoşcakalın.
   Yorum yapmayı unutmayın 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Töreni Diyarbakır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Protection by WP-SpamFree Plugin