18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Töreni Diyarbakır

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Töreni Diyarbakır

   18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Töreni Diyarbakır 

      18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma gününde Diyarbakır Valiliğinin düzenlediği güzel törene katıldım.  Şehitlik denen o güzel yerde güzel ve duygusal anlar yaşadım.  Diyarbakır 18 Mart Çanakkale Şehitlerini  anma törenini Çanakkale Şehitlerini anma programı bir hayli güvenlik önlemleri ile başladı.  Orada özel görevlendirilen polis ve Jandarma özel harekat ekipleri gorev yaptı.  Öncelikle güvenliği sağlayan ekip onlar oldu.
  Zaten Vali nin katılımı için ilgi ve katılım iyi derecedeydi. Garnizon komutanı,  il emniyetten müdürler ve subaylar, birde güzide teşkilatlan ise polis havacılıktan memurlar katıldı.  Daha sonra Diyarbakır Şehitliği ne çelenk bırakan Vali, asker ve polisler daha sonra da düzenlenen gösteri ve etkinlik için konferans toplantısına geçti.

     18 mart Diyarbakır da çok ama çok güzel geçti.  Ulu ve bizim en değerli vatanımızın kurucuları ve  kurtarıcısı olan şehitlerimiz bu güzel günde saygıyla anıldı.   Bu programda küçük küçük tiyatro gösterileri de yapıldı.  Sira birde bu törende Çanakkale ve Suzan Suzi Türküsü söyleyen lere. Iste orada herkes biranda susutu ve gencecik öğrencileri izlemeye başladı.  Ve salonu bir alkış aldı. Bir hayli güzel geçen anma töreni sıkma dan herhangi bir aksilik olmadan sona erdi.

   Buda Diyarbakır 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma programından size videolar. Izleyelim öncelikle Çanakkale Türküsü;


Bu da başka bir gruptan gelen Çanakkale Türküsü;


   Buda günden suzan suzi parçası olarak seslendirilen muzikler. Daha sonra da program alkışlarla sona erdi.   Bu gün de böyle güzel ve şehitlerimiz için gurur dolu geçti.  18 Mart sehitleri anma gününde günümüz bu şekilde gecti.
Şehitlerimiz için yorum yapmayı unutmayalım.  Onlar olmasaydı bizler olmazdı.

Ve Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin! Bil‘akis (onlar) hayatdârdırlar, fakat (siz) anlayamazsınız

 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma ve saygı töreninde olanları anlattım bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle hoşcakalın.
   
   Yorum yapmayı unutmayın

Yorum Yaparak Destek Olabilirsiniz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder