En iyi Blog Siteleri Hangileri?

En iyi Blog Siteleri Hangileri?


En iyi blog siteleri

En iyi Blog Siteleri Hangileri? 

   Ülkemizde yükselen bir değer olan blog yazarlığı başlıca konular üzerine odaklanan ve onlar hakkında yazan yazarlar bulunmakta.  Bu günkü yazımızda ise ülkemizde en iyi blog siteleri hangileri ona değineceğim.

   Blog yazarlığı ülkemizde sonradan öğrenilen ve daha sonraları ise sevilen bir amaca, kişisel zevklere yönelik açılan internet üzerinden yayın, yazı,  haber yapılan bir site haline gelmiştir.  Kimileri ise de hayatını gezilerini an ve gördüklerini yazdığı veya resmettiği bir online paylaşım sistemi yani blog yazarlığıdır. Blog siterinin sunduğu imkanı değerlendirebilen ülkemizde bir hayli blog siteleri mevcuttur.  Bu blog siteleri en iyi blog siteleri olarak da dünya sıralamasına girmişlerdir.

Blog Açma Siteleri

  Ülkemizde özelikle blog açılacak sitelerin başında Blogger gelmektedir. Blogger blig sitesi blogspot.com uzantısına sahiptir. Daha sonra ise Wordpress gelmektedir. Wordpress uzantısı ise wordpress.com olarak kullanılmaktadır. Üçüncü olarak ise Tumblr,   Bundan sonra ise Blogcu gelmektedir. Oda ülkemizde kullanılan diger blog sitelerinden biridir.  Bu blog siteleri kisisel paylaşım ve diger yazı makale yazmaya ve hatta haber ve site yönlendirme amacına da uygun bir panel barındırmaktadır.  Yani .com olan uzantılı bir sitenizi blogger kullanıcı paneline ekleyebilirsiniz.  Oradan sitenizi yonetebilirsiniz. Ve adım adım bir blogger sitesi açmak isterseniz de buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.  Kolay ve kullanışlı bir performans sunacaktır.  Şimdi ise asıl konumuza dönelim.

   En iyi Blog Siteleri Hangileri ?

 En iyi blog siteleri hangileri diye artık merak ediyorsunuz. Ama bu kesinlikle benim kişisel olarak çıkarımlarda bulunarak yaptığım bir sıralamadır. Öncelikle şunu da belirteyim kimi bloglar kullanıcı sayısı,  kimi bloglar etkili yazı, kimi bloglar iyi bir anlatıcı, kimi bloglar yol gösterici,  kimi bloglar tavsiye edici, kimi bloglar bilgi ve haber verici, kimi bloglsr  ise herseyi yapan dort dörtlük bloglardır. Bu sadece beni bakış açım ve kişisel analizlerim sayesinde orataya çıkardığım blog siteleridir.

 Şimdi ise sizlere En iyi Blog sitelerini Sıralayacağım;


Blog Hocam Su an en iyi blog sitelerinden biridir. Benim gözümde teknik beceri ve site acma ve kullanmaya vermiş oldugu katkılardan dolayı zirveye yerleştirdim. Bu bizim icin önemli bir kriterdir. Bloghocam şu anda blog veya blogger ile yazılan hemen hemen çoğu şeyde ilk veya ikinci sırada çıkmaktadır.  Ve kullanıcı sayısı ve takipci sayısı da cok fazladır.  Bu yuzden en iyi blog siteleri içerisinde birinci sırayı Serdar Kara yönetimindeki Blog Hocam sitesine verdim. Su an Turkiyenin en iyi blog veya bloggeri diyebilirim.  Ehli blog da aynı kulvarda olarak yerli blog siteri arasında ikinci sırayı da kalmıştır.  Ehli blog da blog ve blogların sistemi kod yazma vs gibi temel içerikleri sunarak blog okuyucuları ve blog kullanıcıları na bir hayli katkı sağlanmaktadır.  Ehli blog da en iyi blog siteleri arasında gösterebileceğim bir blogdur.


    Adnan güney blogu ux yada dört tane blogdan bir tane siteden oluşmaktadır.  Yani sn Adnan Güney bilgisini bir kac ayrı siyeden paylasmaktadır. En iyi blog siteleri arasında üçüncü sırayı da bu bloğa layık gördüm.  Adnan Güney blogu da bu standartlarda iti denecek kaliteye sahiptir.  Bu yüzdendir ki 3. Sırada yer almaktadır.  Genelde ise blogger ve wordpress ile çalışmıştır.


   Seçici Yazar ise listemizde 4. Sıradadır ayni kaliteye sahiptir. Fakat kendisini cok fazla duyuramadığı icin birazcık geriye koydum. Ama sonuçta ülkemizde en iti bloglar listesine girmiştir.  Sizlerde bakıp siteye not verebilirsiniz.


  Adnan Orhan Blog ise ülkemizde birkaç tane Teknoloji blogu yapan blog bulunmakta ve bu bloglar içinden seçtiğim kaliteli icerik üreten bir blog diyebiliriz. En iyi bloglar içerisinde yer almayı başarmıştır.  Adnan orhan bloguna link üzerinden gidebilirsiniz.


    Hızlı Adam blogu ise her türlü site ve kod yazma için oluşturulmuş ve ilerleyen zamanda ise adını duyurmu bir blogdur. Bu blog blogger detaylarını anlatıyor.  Site haritasından tutunda robot txt yazımına kadar herşey hakkında bir bilgi, içerik bulabilirsiniz.  Bu yüzden ise en iyi blog siteleri içerisinde 6 sırayı almıştır.  Herşeye değinen ve gündemi takip eden bir blog sitesi dir. Blog siteleri içerisinde birden fazla konuyla ve guncel haberler veya gelişmelerle ilgili yazi yazan bir blogumuzdur. O yüzden konu çeşitliliği fazla olmasına rağmen bu blog yükünün ve içerik yükünün altından kalkan bir blog sitesidir. O yüzden en iyi blog siteleri arasına yazmayı kendime borç bildim.

 
   Blogcu Anne ise blogger ile baslayan daha sonra ise .com uzantısına kavuşan bir anne çocuk blogdur.  Meshur ve cok fazla takipçisi vardır.  Genelde anne ve çocuk olduğu için bebek bakımından taaki yemek tarifine kadar gitmektedir.  Ve genelde yeni ve genç annelerin takip ettiği profesyonel bilgilerin ve deneyimlerin paylaşıldığı sahane blogdur.  Bu blogun da takipçisi çok fazladır.  Blogcu Anne de en iyi blog siteleri icerisinde yerini almıştır.  Güvenle takip edebilirsiniz.   Blogger ve internwt dünyasına has bilgilerin paylaşıldığı güncel haber ve makalelerin paylaşıldığı etkili makalelerin yazıldığı bir sitedir. Gercekten çok ama çok kaliteli içerikleri bulunmaktadır.  Seo ve benzer becklink alanlarında gercekten bilgi ve becerileri olan bir yazara sahiptir.  Bundan hareketle listemde yer vermiş bulunuyorum.  Bana göre Timur demir kisisel blog da en iyi blog siteleri arasında yer almalıdır.


    Sade ve güzel bir site tasarımına sahi olan Kadir blog takipçilrini seven ücretsiz reklam yapma ve tanıtma faaliyetini de yapmayı seven bir blogdur.  Biraz da samimi bir blog olduğu için sevilen bir blog  diyebiliriz. Ama sonuçta bizler onu sevip en iyi blog siteleri arasındaki yerini takdim ettik. Inşallah daha sonraları da bu blogların dahada fazla duyulduğu günleri göreceğiz.   Musa Özsarı adlı blogumuz da en iyi sekilde icerige sahip kendine özgü tavri ve yazıları ile blog dünyasında kendine yer edinmiş blog yazarıdır.  Bu blog da da en iyi diye soz etmekteyim çünkü gundemden her konuyu Musa Özsarı blogu da yazmakta ve takip etmektedir.  Bu yizden benim gözümde en iyi bloglar içerisinde yer almalıdır.


Arkadaşlar bazıları yazmak ister. Bazıları ise gezmek ama bu blogun sahibi ise hem gezip hem yazmak istiyor. Ve seyeahtlerden fotoğraf anı paylaşmayı, bizim gidemedigimiz yerleri ayağımıza getiriyor. Bu arkadaşımızın blogunu da begendim. Ve takip listeme aldım.  Sizlerde alırsanız sevinirim. Değerli yazıları için Emir Aşkın beye teşekkürler sunuyorum.

   Blog ve blogculuk sanıldığı kadar kolay ve çabuk olacak birşey değildir. Yukarıdaki yazdığım isimler de buralara kolay kolay gelmemis durumdalar. Isteyen bu yazdığım blogların iletişim yerlerinden soru olarak nasıl bu duruma geldiklerini sorabilir öğrenebilirsiniz.  Bu yüzden hiçbir başarı tesadüfi değildir.  Bunu unutmayın burada yer alan bloglar içerisinde yani, Türkiyenin en iyi blog siteleri icerisinde siz de yer alabilirdiniz.  Fakat onlar başardı ve kendilerini gösterdiler.  Blog dünyasına çok fazla kişi girer fakaf çok fazla kişinin en azı yani % 4 veya % 5 i bu dünyada yani blog dünyasında ayakta kalabiliyor. Geri kalan herkes bir bir bırakıp islerinin pesine düşüyor.  Blog yazmak sanıldığı kadar kolay degil.  Bu yüzden en iyiler olmak blog dünyasında biraz zor bir zannat da diyebiliriz.  Blogun en güzeli olur fakat okuyucu çekmez ve emekleri boşa gidince bir anda blog dünyasından çekilirler bir bir...
    Sizlere nacizane tavsiyem kendi blogunuza siz siz olun kopya yazı bulundurmayın ve daima % 100 özgün yazın,  daima okunacak kaliteli bir içerik üretin pisman olmazsınız.  Simdilik benim yazım bu kadar bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle hoşcakalın...


Yorum Yaparak Destek Olabilirsiniz

5 yorum:

 1. Merhabalar Liste güzel olmuş, benimde takip ettiklerim var,eline sağlık.Listede kendi blogumu görmek hoş olurdu.Gezdip gördüğüm yerleri yazıyorum.Siteme göz atıp yeterli görüp listeye dahil ederseniz sevinirim :)
  www.aroundtogether.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olur sitenize baktm gercekten gezilesi ve görülesi yerler yazmış anılar paylasmissinz. Begendim sitenizi bakayım eklemeyi düşünüyorum. Sizde aynı şekil benim bloguma bir yazınızda deginebilirsiniz. Bekliyorum

   Sil
 2. kardeş güncel blogger yönlendirmesini nasıl yaptın sen?ayarlarını paylaşırmısın?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hocam yönlendirme derken alan adını kastettiniz herlde bende bu şekilde ihs den aldığım alan adıyla bu panelden yönlendirdim sizde bu adresten takip ederek yapabilirsiniz adımları. http://www.mustafasonmez.com/2013/03/blogger-ihs-alan-adi-yonlendirme-ayari.html

   Sil
 3. En iyi blog scripti şimdi ücretsiz http://www.bilenokur.com/yazi/blog-sitesi-acmak.html

  YanıtlaSil