http://www.bistcoin.gen.tr/– Bistcoin

POMEM, PMYO ve PAEM öğrenci Maaşları ne kadar 2017


  POMEM Öğrenci maaşları ne kadar? 


Bildiğimiz üzere POMEM demek üniversite okumuş bireylerin polis olmasına imkan sağlayan eğitim merkezidir. Yani lisans mezunu bireyin polis olmasına imkan sağlayan eğitim merkezdir. POMEM öğrencisi ise okulda iken bir nevi burs almaktadır. Eskiden bu maaş çok azken günümüzde ise bu maaş su anda iyi denecek kadar fazladır. Zaten diğer ihtiyaçlar zaten devlet tarafından karşılama çağından dolayı bu bursa bu seviyededir. POMEM öğrenci bursu (maaşı) fiyat olarak gayet iyidir.

POMEM öğrenci maaşı toplamda 287.95 krş tur. Bu da gayet iyi bir rakama denk gelir.

   PMYO öğrenci maaşı ne kadardır?PMYO lise mezunları için açılmış olan polis meslek yüksek okuludur. Bu okul önlisans olarak geçmektedir. Bu okulda öğretim 2 yıl yapılmaktadır. Bu süre zaafından aylık ücret olarak PMYO öğrencisi maaş almaktadır. Bu maaş iki yıl devam eder. Bu maaş devletin ek ihtiyaçlar için verdiği hacliktir.
PMYO öğrenci maaşı ise 287.95 krş

PAEM öğrenci maaşı ne kadardır?Paem komiser yardımcısı olarak lisans mezunlarından alınan polis rütbeli alımıdır. Yani burayı bitiren aday komiser yardımcısı olaraktan göreve başlar. Bu da polisin üstü olarak göreve başlayacağı anlamına gelir. Bunlarında eğitimi 9 aydır. Bu eğitim süresi içerisinde de PAEM öğrenci maaşı (bursu) almaktadırlar. PAEM öğrenci maaşı ise 9 ay boyunca 278.95 krş tur. PAEM, POMEM ve PMYO eğitim bursları öğrenci adaylarına herkese verilmektedir. Bunun yani sıra da sigorta olarak yararlanacağınız güvence olacaktır. Yani yarım zamanlı sigorta yatar. Sosyal güvenlik hakları olarak hastane de tedavi için ücret ödemezsinizAllah devletimizce milletimizin zeval vermesin. (Amin) bu imkânları okuyan adaylara sağlamıştır.POMEM, PAEM ve PMYO öğrenci bursları hakkında bilmek istediğiniz şeyleri yorum kısmından yazabilirsiniz.POMEM eğitim süresi kaç ay?  Adlı yazımızı da okuyun. Birde son zamanlarda çıkan ve polis okullarında dönem bitimine yakın verilen Meskun Mahal Eğitimi Hakkında yazıma bakın. 

Share:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sponsor

Sponsor