Eşsiz Lezzet Sivas Köftesi

Sivas Köftesi

Eşsiz Lezzet Sivas Köftesi

Eşsiz lezzet sivas köftesi yazımızda bu gün sivas köftesini anlatacağız. Sivas köftesi Türkiye de sonradan meşhur olan ve Sivaslılar dahil fazla kimsenin bilmediği, geriden gelen ve hızlıca duyulan bir köftedir. Sivas köftesi yapımı ve hijyenik değerleri iyi olursa eşsiz bir tada sahiptir.
Yapımı ve doğallığı bakımıyla en tatlı ve saf köfte sivas köftesi diyebiliriz. Sivas köftesi katkı madde olarak hiçbir şey içermediği için saf et tadı bulunmaktadır. İçinde sadece et ve tuz bulunmaktadır. Kaburga yağı ve etin en lezzetli yerinden çekilen kıyma ile yapılan sivas köftesi, pişirmesi ile de hafif kızararak yapılırsa fazla kurumamış şekilde tadına doyum olmamaktadır. Yapımı bu kadar saf olan köfte bulunmamaktadır. Birde ince ve elde yapılan köfte lokantalarda alınırsa daha da zarif ve güzel görünmektedir.
Markette işi çiğ boyutta yapan firmalar özenmek sizin yaptığı için, lokantada alınmalı veya orada yenilmelidir. Sivas köftesi deyince de zaten eski yazımızda da  gecen Sivas ta Sivas Köftesinde lider olan ve ün yapmış Nuri Ustayı seçmenizi tavsiye ederiz. Orada da meşhur sivas köftesi ve lahmacun yapılmaktadır. En çok ta etin saf halinin olması köfteyi en güzel yapan yanıdır.
    Birçok kişinin adını dahi bilmediği fakat yedikten sonra da dilinden düşürmediği Sivas Köftesi köftenin Sivasta ki, hatta Türkiyedeki adıdır. Porsiyon yanında domates ve közde biber olması ona ayrı bir tat ve ayrı bir görüntü katmaktadır. Foto da da gördüğümüz üzere bu köfte gerçekten eşsiz köfte Sivas’a has Eşsiz Sivas Köftesidir. Yanına da mevsime özel gelen salata ve ayran yayık olduğu zaman daha da çekici olmaktadır. Sivasa yolunuz düşerse nerede ne yenilir diye yazımızı da kontrol edebilirsiniz.
Sivas Köftesi
    Okul için sivasa gidenler için şans olarak en güzel şey ise yine Sivas Köftesidir. Sivas köftesini yiyenler bir köfte yediğini bu köfte ile anlıyorlar. Bana kalırsa akçabat olsun diğer köfteler olsun ama Sivas Köftesi hepsinden iyidir. Hepsinden daha kezzetlidir. Şimdilerde ülkenin büyük şehirlerinde kurulan lokantalarda bu köfte tadılmaktadır. Güzel yapan yerler olursa pişman olamayacaksınız. Eğer gezip, farklı lezzetler arayan insanlar için tavsiyem bu köfte tam size göre. Sivas köftesi bu lezzetlerden en güzelidir.
Ama yazıda verdiğim lokantalar haricine gitmeyin, aksine buralara giderseniz pişman olmazsınız. Yazımda Sivas Köftesini yazmaya karar verdim. Çünkü orada okudum üniversite hayatımı en sevdiğim şey ise Sivas Köftesi oldu. Yemeği farklı tatları seven birisi olarak, yemekten bıkmadığım tek köfte diyebilirim. Sivas Köftesi serüvenini sonlarken aşağıdaki yazımızı da incelemenizi tavsiye ederim; Sizde eğer bu lezzeti tatma fırsatınız olduysa lütfen deneyimlerinizi yorum olarak bizlerle, okuyucularımızla paylaşabilirsiniz. Eşsiz Lezzet Sivas Köftesi

3 comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir